Tusk: „Kibole, antysemici, homofobia – nic nowego. Tragedią jest władza, która jest ich patronem”

Tusk: „PiS zapadnie się pod ciężarem łajdactwa, jakie nam fundują”

Nie milkną echa tego, co wydarzyło się podczas sobotniej Parady Równości w Białymstoku. Kibole i chuligani próbowali blokować jej przemarsz, rzucali kamieniami i butelkami, doszło do bijatyk i przepychanek. – Kibole, antysemici, homofobia – nic nowego. Tragedią jest władza, która jest ich patronem. Wszyscy przyzwoici Polacy, niezależnie od poglądów, muszą powiedzieć: dość przemocy” – skomentował na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

 

A co mówi jeden z przedstawicieli obecnej władzy, czyli obecny szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski? Zamiast ostro potępić zachowanie kiboli, wygłosił kuriozalny komentarz. – „Tego typu marsze, wywoływane przez środowiska próbujące forsować niestandardowe zachowania seksualne, budzą ogromny opór nie tylko na Podlasiu, także w innych częściach Polski. W związku z tym warto się zastanowić, czy w przyszłości tego typu imprezy powinny być organizowane” – stwierdził w TVN 24. Tylko tyle miał do powiedzenia w tej sprawie Piontkowski…

A na stronie internetowej parafii św. Jadwigi Królowej w Białymstoku czytamy: – „Jako kapłani posługujący w naszej parafii, składamy wyrazy uznania i podziękowania tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie, w jakikolwiek sposób włączyli się w obronę wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich, chroniąc nasze miasto, zwłaszcza dzieci i młodzież przed planową demoralizacją i deprawacją”.

 

– „Ta władza ośmiela różnych ludzi do różnych zachowań. Widzimy się w lepszej Polsce na jesieni?” – zapytał jeden z internautów.

bt

Źródło: Twitter, tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MiroJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

W milionie % zgadzam się z p. Tuskiem, choć obok władzy w szeregu postawiłabym hierarchów i księży polskiego kościoła. Oni są tak samo odpowiedzialni za te wydarzenia, jak władza. Oni nawołują z ambony do „obrony religii katolickiej przed wszelką innością każdym możliwym sposobem”, święcą kibolom „narzędzia walki” i z góry odpuszczają im wszystkie winy, bo „robią to, co nakazuje Pismo Święte”. Potwierdza to ostatnia wypowiedź Rydzyka na antenie Radia Maryja, że „to nie konserwatyzm, a jedynie powrót do normalności”. Inni biskupi podczas kazań wręcz krzyczą z ambon, że „jesteśmy w trakcie wielkiej wojny religijnej w Polsce i kościół tą wojnę… Czytaj więcej »

Miro
Miro

Pobudka po 1000 lat prania mozgow?
Nie badzcie naiwni-KK dawno wygral.
Teraz tylko utrzymuje status quo.