Tusk: „Kibole, antysemici, homofobia – nic nowego. Tragedią jest władza, która jest ich patronem”

Donald Tusk apeluje do wyborców Konfederacji, by nie popierali Andrzeja Dudy

Nie milkną echa tego, co wydarzyło się podczas sobotniej Parady Równości w Białymstoku. Kibole i chuligani próbowali blokować jej przemarsz, rzucali kamieniami i butelkami, doszło do bijatyk i przepychanek. – Kibole, antysemici, homofobia – nic nowego. Tragedią jest władza, która jest ich patronem. Wszyscy przyzwoici Polacy, niezależnie od poglądów, muszą powiedzieć: dość przemocy” – skomentował na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

 

A co mówi jeden z przedstawicieli obecnej władzy, czyli obecny szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski? Zamiast ostro potępić zachowanie kiboli, wygłosił kuriozalny komentarz. – „Tego typu marsze, wywoływane przez środowiska próbujące forsować niestandardowe zachowania seksualne, budzą ogromny opór nie tylko na Podlasiu, także w innych częściach Polski. W związku z tym warto się zastanowić, czy w przyszłości tego typu imprezy powinny być organizowane” – stwierdził w TVN 24. Tylko tyle miał do powiedzenia w tej sprawie Piontkowski…

A na stronie internetowej parafii św. Jadwigi Królowej w Białymstoku czytamy: – „Jako kapłani posługujący w naszej parafii, składamy wyrazy uznania i podziękowania tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie, w jakikolwiek sposób włączyli się w obronę wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich, chroniąc nasze miasto, zwłaszcza dzieci i młodzież przed planową demoralizacją i deprawacją”.

 

– „Ta władza ośmiela różnych ludzi do różnych zachowań. Widzimy się w lepszej Polsce na jesieni?” – zapytał jeden z internautów.

bt

Źródło: Twitter, tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
22 lipca 2019 12:35

W milionie % zgadzam się z p. Tuskiem, choć obok władzy w szeregu postawiłabym hierarchów i księży polskiego kościoła. Oni są tak samo odpowiedzialni za te wydarzenia, jak władza. Oni nawołują z ambony do „obrony religii katolickiej przed wszelką innością każdym możliwym sposobem”, święcą kibolom „narzędzia walki” i z góry odpuszczają im wszystkie winy, bo „robią to, co nakazuje Pismo Święte”. Potwierdza to ostatnia wypowiedź Rydzyka na antenie Radia Maryja, że „to nie konserwatyzm, a jedynie powrót do normalności”. Inni biskupi podczas kazań wręcz krzyczą z ambon, że „jesteśmy w trakcie wielkiej wojny religijnej w Polsce i kościół tą wojnę musi wygrać”, że „organizacje narodowe i nacjonalistyczne to zbrojne ramię Kościoła”. Nie będzie w Polsce ani demokracji, ani wolności, ani praw człowieka, ani postępu, dopóki Kościół będzie wyznaczał społeczeństwu, jak ma postępować, w co wierzyć, etc., czyli dopóki kościół będzie właził z buciorami w naszą zwykłą codzienność. Bo kościołowi marzy się odzyskanie władzy nad całym światem, a Kaczyński i PiS są tylko marionetkami do osiągnięcia celu.

Miro
Miro
23 lipca 2019 20:06
Reply to  Jantar

Pobudka po 1000 lat prania mozgow?
Nie badzcie naiwni-KK dawno wygral.
Teraz tylko utrzymuje status quo.