Tusk: „Lepiej im wychodzi zarabianie na zarazie, niż jej zwalczanie”

Poseł Horała z PiS wezwał Tuska na swoją komisję

„Lepiej im wychodzi zarabianie na zarazie, niż jej zwalczanie. I zaczynam się obawiać, że oni też to wiedzą” – podsumował na Twitterze obecną ekipę rządzącą Donald Tusk.

 

„PiS wychodzi z założenia, że wszystko może się wypłaszczać, poza wszelkimi zyskami z pandemii”; – „Zaczęli od początku kadencji. Teraz po prostu wykorzystują sytuację. Rockefeller i Carnegie byliby zazdrośni”; – „Szumowskiego to może do NIK-u przenieść, albo CBA, MF, bo widać że na finansach i korupcji lepiej się zna niż na walce z pandemią”;

– „Może wiedzą, że będzie już tylko gorzej. Pogłębiający się kryzys gospodarczy i spadające notowania PiS i Dudy dają im do zrozumienia, że najwyższy czas zarobić jak najwięcej. Czyli upychać publiczną kasę do własnej kieszeni” – komentowali wpis Tuska internauci.

 

– „Emilewicz mówiła o zarabianiu na pandemii już pod koniec lutego. Nie dodała tylko, że ma na myśli tylko kieszenie funkcjonariuszy PiS” – zauważył kolejny internauta. Chodzi o słynną już wypowiedź minister rozwoju, o czym pisaliśmy w artykule „Emilewicz: „Epidemia koronawirusa może być szansą dla polskich przedsiębiorców” – „Postanowiła przebić Lichocką?”.

Przypomnijmy, że Tusk już wcześniej odnosił się do tego problemu, o czym pisaliśmy w artykule „Po tym, jak okradli PCK, trudno się dziwić, że chcą zarobić na epidemii”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o