Tusk: „Nie będę kandydatem na prezydenta RP”

"Jak nazywać się będzie Fort Trump, jeśli wybory wygra Joe Biden"

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zdecydował, że nie będzie kandydatem na prezydenta w zbliżających się wyborach.

 

„Po głębokim namyśle podjąłem decyzję, że nie będę kandydował w zbliżających się wyborach prezydenckich. Ogłaszam tę decyzję dzisiaj, bo czas nagli, a nie chciałbym w żaden sposób utrudniać opozycji procesu wyłaniania kandydata” – powiedział Tusk.

Jego zdaniem opozycja może wygrać te wybory. – „Ale do tego potrzebna jest kandydatura, która nie jest obciążona bagażem trudnych, niepopularnych decyzji, a ja takim bagażem jestem obciążony od czasów, kiedy byłem premierem. Tym bardziej że nie zamierzam się tych trudnych decyzji wypierać” – stwierdził. 

 

Podkreślił, że będzie „mocno wspierał opozycję w tych wyborach”. – „Wykorzystam każdą możliwość, aby nadal wzmacniać pozycję Polski w Europie i na świecie” – dodał Tusk.

bt

Źródło: TVN 24

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
5 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
OjkofobZgredzinkaprzemekIrenaWolnościowiec Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariola
Mariola

Tak mi przykro.,.

Maciek123454321
Maciek123454321

Wielu czekało na Andersa na białym koniu. Nie doczekali się. Tusk na białym koniu też nie powróci. Czy słusznie? Przyszłość pokaże. Ja od pewnego czasu zacząłem się zastanawiać, czy oddać na niego głos. Fakt, byłaby to najlepsza kandydatura, żeby odbudować pozycję Polski, która dziś szoruje po dnie w opinii Europy. Ale odbudować – z kim? Ze spisiałym sejmem??? Z leciutką przewagą opozycji w senacie? Przewagą, która może zostać zniwelowana, jeśli choć jeden senator okaże się łachmytą w rodzaju kałuży? Z ogromnym obciążeniem każdego senatora, który będzie musiał dosłownie doczołgać się na każde głosowanie? A nie daj Boże przytrafi się jakiś… Czytaj więcej »

przemek
przemek

Rozmodlony, patetyczny Kosiniak to raczej nie jest żadna nowa jakość w porównaniu z Dudą. Do tego policzek dla mieszkańców miast i ludzi o poglądach liberalnych. Po raz kolejny będą musieli oddawać głos na „mniejsze zło” ze zgrzytaniem zębów. Ileż to razy można testować ludzką cierpliwość? Dlaczego nie dać kandydata ogólnie akceptowalnego przez potencjalny elektorat? Kidawa-Błońska jest o wiele lepsza, ale jej problemem jest bardzo słaba rozpoznawalność i „medialność”. Musiałby się za nią wziąć sztab PR-owców i specjalistów od wizerunku. Tę pracę trzeba zacząć natychmiast, bo czas ucieka. Ale nawet to nie zagwarantuje że Kidawa np. będzie w stanie wygrać z… Czytaj więcej »

Zgredzinka
Zgredzinka

Boże, jakie to oczywiste.
Jesteś genialny !!! … tylko … jak zapoczątkować Bodnarowski nurt narracji ?
To faktycznie idealny kandydat na to stanowisko.
Że też nikt do tej pory tego nie dostrzegł.
Masz też jakiś promocyjny pomysł?

Ojkofob
Ojkofob

Problem w tym, że wielu umie oddać wolność. Sprzedajne parobki folwarczne i szmalcownicy.

Janka
Janka

Smutna wiadomość – Donald Tusk nie będzie kandydował na urząd prezydenta RP. Opozycja może być dumna!!!!! Zrobili wszystko, aby pan Donald Tusk przypadkiem im nie zabrał stołka. Ja też składam oświadczenie: nie będę już nigdy głosować na PO!!!! To prawda, że jak się ktoś dorwie do żłobu to trudno go oderwać, pan Schetyna jak zwykle, pewno jest zadowolony z siebie. Intuicyjnie nie lubię ludzi którzy obnoszą się z fałszywym uśmiechem na ustach. Nie mam nic przeciw godziwym zarobkom polityków o ile są to dobrzy politycy. W wyborach prezydenckich nie wezmę udziału, nie ma na kogo głosować!!!!

Zgredzinka
Zgredzinka

Eeee … spokojnie, przecież wszystko dopiero się zaczyna.
Nie gorączkuj się tak, bo zapewne pojawi się jakaś godna poparcia kandydatura.
Właśnie powyżej Jantar wskazał na obecnego Rzecznika Praw Obywatelskich.
Co Ty na to?

Janina
Janina

To było do przewidzenia. Obecna opozycja nie jest w stanie się porozumieć. Ich postawa dopełniła pucharu goryczy i skutecznie zniechęciła Pana Tuska, a niestety, alternatywy brak. Pan Tusk stał się wybitnym europejskim Mężem Stanu. Naprawdę szkoda zaprzepaścić tych dokonań na arenie międzynarodowej, będących Jego udziałem i wracać do tego skłóconego grajdoła, jakim stała się nasza Ojczyzna pod rządami obecnej ekipy. Szkoda niszczyć doskonałą opinię, jaką się cieszy Pan Tusk w świecie, szkoda zdrowia swojego i Rodziny na walkę w kampanii wyborczej, która zapowiada się na brutalną, bezpardonową, można wprost powiedzieć chamską. Tak więc przewiduję w tej sytuacji następne pięć lat… Czytaj więcej »

Anda
Anda

Byłabym dumna mając takiego prezydenta jak Donald Tusk. Ale uważam, że podjął prawidłową decyzję. Teraz trzeba tylko wyznaczyć kanadydata/tkę z dobrym potencjałem. Reszta wydaje się prosta – prezydent nie powinien być pajacem bez własnej woli, niewolniczo wykonującym niemoralne i przestępcze polecenia z nory przy Nowogrodzkiej.

Irena
Irena

Jestem tego samego zdania…bylby moim z serca i wyboru Prezydentem …ale rozumiem Jego wybor …bo ile obelg , niezasłużonego ponizania może znieść HONOROWY CZLOWIEK !!!

Zwinka
Zwinka

Nie zasługujemy na kandydata formatu Donalda Tuska. Po prostu. Polska, jaką mamy teraz, jest tworem Ubu Króla i jego prężnie działającej fabryki grówna. I z tą masą grówna przyszłoby Donaldowi Tuskowi walczyć w czasie kampanii wyborczej. Nikt o normalnej psychice nie podjąłby się czegoś takiego. I co teraz ? Ano nic specjalnego. Uważam, że jest absolutnie wszystko jedno, kto zostanie prezydentem tej atrapy państwa, jaką mamy wokół. Nie ma to żadnego znaczenia. Wstaliśmy z kolan, padliśmy na pysk i nie widać wielkich szans na to, że się z tej pozycji w przewidywalnej przyszłości podniesiemy.. A .ze smutno ? Ano. smutno,… Czytaj więcej »

Wolnościowiec
Wolnościowiec

To w takim razie niech opozycja wystawi Radka Sikorskiego na prezydenta.