Tusk: „Nie myślą o chorych, pozbawionych pracy, bankrutujących. Myślą wyłącznie o swojej władzy”

Tusk: „Nie myślą o chorych, pozbawionych pracy, bankrutujących. Myślą wyłącznie o swojej władzy”

„Nie myślą o chorych, pozbawionych pracy, bankrutujących. Myślą wyłącznie o swojej władzy. A im więcej jej mają, tym bardziej są bezradni. To oni są klęską żywiołową” – napisał Donald Tusk.

 

Były polski premier odniósł się m.in. do trwających od wczoraj przepychanek w obozie władzy między PiS a Porozumieniem Gowina w sprawie przeprowadzenia wyborów 10 maja, mimo stanu epidemii w kraju. Hamletyzowanie tego ostatniego skończyło się kuriozalną propozycją, o której pisaliśmy w artykule „Przedłużenie kadencji Andrzeja Dudy o dwa lata?”.

Internauci podzielają opinię Tuska: – „Leczyć ich czy sądzić? To jest wyjątkowa podłość, co oni proponują i nie ma powodu, aby nad tym się pochylać. Oto mieszkańcy nierzeczywistości”;

 

– „Boją się. Wiedzą, co ich czeka po utracie władzy. Oni są największą zarazą”; – „Mamy de facto stan podwójnej klęski żywiołowej. PiS i koronawirus”; – „Okropne jest to, że widać, że ta władza ma inny priorytet działania, niż walka z pandemią… Taka pogarda do własnych rodaków!? Myśleć tylko o własnych korzyściach, kosztem nas wszystkich?!”.

Donald Tusk już po raz kolejny ostro krytykuje poczynania PiS w obliczu pandemii. Przypomnijmy choćby ten nasz artykuł: „Tusk: „Odłóżcie wybory. Nawet Putin to zrozumiał”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
3 kwietnia 2020 18:24

Nie sposób się nie zgodzić ze słowami Donalda Tuska. Ciekaw jestem , kiedy wreszcie suweren zorientuje się jakie są priorytety obecnej władzy i czy będzie z tego zadowolony. PO bezpiecznie przeprowadziło nas przez kryzys 2008/2009 , obawiam się , że PiS nie potrafi zaradzić skutkom kryzysu 2020. Nie jest sztuką rządzić w czasach prosperity…

smętek
smętek
3 kwietnia 2020 19:29
Reply to  Grzegorz

W czasach prosperity dobrze radzili sobie z doprowadzaniem do ruiny wszystkiego co zrujnować mogli. Stworzyli państwo autorytarne i teraz szukają sposobu co zrobić żeby „raz zdobytej władzy nie oddać” (tak podobno Włodzimierz Lenin uzasadniał wszelkie mordy jakich rewolucjoniści dopuszczali się”).

Tadeusz
Tadeusz
4 kwietnia 2020 19:53

Jestem pod wrażeniem celności słów D.Tuska.
Jak ten człowiek się tam rozwinął. No no