Tusk: „Odłóżcie wybory. Nawet Putin to zrozumiał”

Donald Tusk zaprasza Jarosława Kaczyńskiego na... spacer

– „Dzisiaj wirus jest jedynym wrogiem Polaków, nie szukajcie innego. Konkurencję polityczną musi zastąpić solidarność, a propagandę prawda. Dotyczy to władzy, ale także opozycji. Bądźcie krytyczni, ale odpowiedzialni. Odłóżcie wybory. Nawet Putin to zrozumiał” – napisał na Twitterze Donald Tusk.

 

To już kolejny apel byłego polskiego premiera, dotyczący przełożenia daty wyborów prezydenckich. Przypomnijmy choćby nasz artykuł, w którym Tusk mówił: „Tylko wariat albo zbrodniarz mógłby proponować ludziom pójście [w maju] do lokali wyborczych”.

Dodajmy, że w większości krajów, w których miały się w najbliższym czasie odbyć wybory różnego szczebla zostały one przełożone. A wspomniany Władimir Putin odwołał zaplanowane na kwiecień głosowanie w sprawie poprawek do rosyjskiej konstytucji.

 

– „Panie premierze oni wiedzą, że to ich koniec i będą robić wszystko, żeby te wybory się odbyły, życie ludzi nieważne”; – „Niewykonalne z tą władzą. Cały ich sposób rządzenia oparty jest na propagandzie. Będą kłamali do samego końca. Ich lub naszego”;

– „Problem w tym, że rządzący (choć to za duże słowo) PiS nie ma na tyle poczucia odpowiedzialności i jest całkowicie wyprany z empatii wobec Polaków, by konkurencję polityczną zastąpiła solidarność, a propagandę prawda. Liczy się tylko polityczna monetyzacja pandemii” – komentowali internauci.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments