Tusk: „Poczta Polska powinna Polakom dostarczyć maseczki zamiast pakietów do głosowania”

Poczta Polska wydała miliony zł na wybory 10 maja – „I to wtedy, kiedy szpitale błagały o pomoc”

– „Poczta Polska powinna Polakom dostarczyć maseczki zamiast pakietów do głosowania. Trzeba ratować życie, nie władzę” – napisał Donald Tusk na Twitterze.

 

Przypomnijmy, że dzisiaj Sejm ma zająć się forsowanym przez partię Jarosława Kaczyńskiego projektem ustawy, dotyczącym przeprowadzenia wyborów prezydenckich tylko i wyłącznie drogą korespondencyjną.

Dostarczeniem wyborcom kart do głosowania ma się zająć Poczta Polska. Partia rządząca naprędce wymieniła już prezesa tej firmy, o czym pisaliśmy w artykule „PiS mianował nowym szefem Poczty Polskiej wiceministra obrony, bliskiego współpracownika Błaszczaka”.

 

„PiS dostarczy maseczki po sprawdzeniu, kto 10 maja oddał głos na Dudę”; – „Priorytetem obecnej władzy nie jest dostarczanie maseczek, priorytetem jest utrzymanie się przy władzy. Cena nie gra roli”;

– Ale to do tych pustych głów nie dociera. Mieszkam w Irlandii gdzie ludzie którzy stracili pracę przez covid 19 dostali już pieniądze. Szpitale są lepiej przygotowane do walki z koronawirusem. Rząd troszczy się o obywateli a nie o ich byt. Polityka zeszła na dalszy plan” – pisali internauci.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
gustawBart Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bart
Bart

To prawda, poczta ze swoim potencjałem dystrybucyjnym mogłaby zancząco i na różne sposoby wspomóc walkę z pandemią. Ale pod rządami PiS sądzę, że raczej będą wkładać do skrzynek ulotki propagandowe, coś w stylu „Andrzej Duda i rząd PiS walczy z pandemią”.

gustaw
gustaw

Lubię Donalda Tuska. Dla potwierdzenia jego słów. Niemcy rozprowadzili do 05.04.2020 37 milionów rękawiczek gumowych, Maski można kupić w DM, Rossmannie, drogeriach, aptekach w cenie 2 euro za 7 sztuk.