Tusk przyjedzie do Warszawy na obchody 100-lecia odzyskania niepodległości

Tusk przyjedzie do Warszawy na obchody 100-lecia odzyskania niepodległości

„Jestem szefem Rady Europejskiej, jestem Polakiem, więc będę o godz. 12 na oficjalnych uroczystościach. Nie dlatego, że zostałem przez PiS czy prezydenta zaproszony, tylko dlatego, że moje miejsce tego dnia jest także pod Grobem Nieznanego Żołnierza i będę starał się wiązankę kwiatów, jeśli będzie mi dane, także położyć pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Bardzo bym nie chciał, żeby było takie wrażenie, że Polska jest kompletnie osamotniona, bo jak wiadomo, tutaj nikt nie przyjedzie z zagranicznych gości” – zapowiedział Donald Tusk.

Były premier dodał, że kwiaty chce złożyć 11 listopada „z samego rana z grupą serdecznych przyjaciół” także pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Tusk zaznaczył, że „rozumie emocje” tych, którzy odmówili wzięcia udziału w oficjalnych obchodach rocznicy odzyskania niepodległości. Stwierdził, że bardzo boleje nad tym, że symbolem obchodów 11 listopada może stać się „marsz z bardzo złymi, negatywnymi znakami”.

Tusk powiedział, że odmówił wzięcia udziału w obchodach zakończenia I wojny światowej, jakie tego samego dnia będą odbywać się w Paryżu. – „Jest dla mnie rzeczą oczywistą, że w stulecie odzyskania niepodległości Polski, jako urzędujący szef Rady Europejskiej, też jako były premier, muszę być w Warszawie” – stwierdził.

Przewodniczący Rady Europejskiej będzie także gościem tegorocznych Igrzysk Wolności w Łodzi. W sobotę 10 listopada wygłosi wykład „11 Listopada 2018. Polska i Europa. Dwie rocznice, dwie lekcje”.

bt

Źródło: onet.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
rexPolka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Kto się założy, że kwiaty złożone przez Pana Tuska zostaną skwapliwie „uprzątnięte” przed oficjalnymi uroczystościami? Tego się właśnie spodziewam po PiS-łobuzach.

rex
rex

No to PiS ma kłopot chyba ,że tak jak KONSTYTUCJE oleje Protokół Dyplomatyczny.
PiS to współczesna Targowica