„Tusk tak kazał głosować”. Karczewski o głosowaniu ws. podwyżek

Karczewski: Na powrocie Tuska zyska...PiS

Senatorowie opozycji odrzucili już propozycję PiS ws. podwyżek dla polityków. Stanisław Karczewski (PiS) znalazł już winnego tej sytuacji – jest nim… Donald Tusk. „Opozycji wypadało odnieść się do stanowczego wpisu byłego premiera” – stwierdził. „Choć jeszcze nie tak dawno zarabiał 140 tysięcy miesięcznie. Szkoda, bo projekt zawierał także rozwiązania dla samorządowców”.

 

Tłumaczenie Karczewskiego, choć całkiem zabawne, odzwierciedla mentalność PiS. „Donald Tusk tak kazał głosować swoim senatorom” – szedł w zaparte polityk. Przedstawiciel ugrupowania rządzącego dodał też chwilę później, że duży wpływ na stanowisko opozycji miała ostra reprymenda ze strony jednego z „tabloidów” (Karczewskiemu chodziło zapewne o związany z opozycją dziennik „Fakt”).

Tusk, jeszcze przed głosowaniem w Senacie, zabrał głos w sprawie na Twitterze. „Opozycja, która złej władzy podwyższa wynagrodzenie, i to w czasie kryzysu, nie ma racji bytu. Po prostu. Ogarnijcie się, proszę” – napisał były premier.

 

Czy rzeczywiście jego opinia miała tak duży wpływ na parlamentarzystów opozycji? Zapewne nie, ale warto przypomnieć, że podczas głosowania sejmowego posłowie KO, PSL i SLD poparli pomysł dużego zwiększenia wynagrodzeń dla polityków. Przeciwko zagłosowali członkowie Lewicy Razem, Konfederacji i Kukiz’15.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Opozycja zreflektowała się podczas głosowania w Senacie i odrzuciła pomysł PiS. Przeciwko zwiększeniu wynagrodzeń zagłosowało 48 senatorów, 45 było „za”.

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
18 sierpnia 2020 06:58

Jeśli jeszcze sejm posłucha Tuska, to pierwsze miejsce na liście „trujki” na długo zajmie hicior „Ach, ubogi żłobie.”
I nie chcę słyszeć o obrazie uczuć religijnych!

Zwinka
Zwinka
18 sierpnia 2020 14:18
Reply to  HerodAntypis

Zamień na koryto, bo usłyszysz. Im się wszystko z uczuciami religijnymi kojarzy.

HerodAntypis
HerodAntypis
18 sierpnia 2020 20:24
Reply to  Zwinka

Uwierz mi, że kombinowałem, ale koryto to ono i ubogi czy uboga nie pasują. Albo nie znam wszystkich zakamarków języka polskiego, albo nie da się połączyć ubogości i koryta w wołaczu.

erwinek
erwinek
18 sierpnia 2020 07:15

Karczek nadal jest w szoku po tym jak przestał być marszałkiem. A może zaczyna dopadać go demencja.

Ryszard
Ryszard
18 sierpnia 2020 09:07

Karczewski wie, ja nie wiem, ale jeśli tak było, to należy się tylko cieszyć.

Dron
Dron
18 sierpnia 2020 09:11

I co z tego, panie Karczewski? Od 5 lat wy głosujecie tak, jak każe wam pjk.

HerodAntypis
HerodAntypis
18 sierpnia 2020 12:27
Reply to  Dron

W hebrajskim czy tam żydowskim, gdzie nie pisze się samogłosek, pjk mógłby pasować na ” pająk lub pijak.

smętek
smętek
18 sierpnia 2020 10:25

Jakie to szczęście, że znowu mogą się odwołać do Pana Przewodniczącego Tuska i przypisać Mu siłę sprawczą głupoty posłów tzw. opozycji.

Kundzia
Kundzia
18 sierpnia 2020 11:33

Stasiu umie samodzielnie myśleć?Co do tego mam duże wątpliwości. Zapomniał że w jego partii rozkazy co mają mówić,jak głosować czy jak się zachować wydaje I sekretarz. Jedynym pocieszeniem jest to że stasiu ma przynajmniej od kogo czerpać dobre wzorce i nie może przestać myśleć o poanu D.Tusku.