Tusk: trzeba się liczyć z poważnymi konsekwencjami

Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa ostro zaatakowała Donalda Tuska za słowa o rozpadzie ZSRR

Polska może ponieść poważne konsekwencje takiej formuły przyjęcia budżetu na 2017 rok. Będą ku temu mocne argumenty” – uważa szef Rady Europejskiej Donald Tusk, były premier RP. Jego zdaniem, Polska nie powinna się znaleźć w przestrzeni ryzyka, z nie do końca legalnym budżetem.

Przewodniczący Rady Europejskiej odniósł się do trwającego w Polsce kryzysu sejmowego i powiedział, że wymaga on szybkiego oraz pozytywnego rozwiązania. „Wszyscy obserwują to, co dzieje się w polskim parlamencie z niepokojem, a czasem z brakiem zrozumienia dla tej sytuacji” – powiedział Tusk. – „Odpowiedzialność zawsze w dużo większym stopniu spoczywa na władzy, dlatego nie mam wątpliwości, że to rolą władzy, PiS-u i szefostwa parlamentu jest uczynienie tego pierwszego kroku, aby dać przestrzeń do kompromisu” – dodał.

Tusk, pytany, czy jego zdaniem trwający kryzys może wpłynąć na to, że unijne fundusze dla Polski będą zagrożone, stwierdził: – „Każdy, kto będzie miał złą wolę i będzie dociekliwie chciał sprawdzać prawną sytuację Polski z dwuznacznie uchwalonym budżetem, będzie miał mocne argumenty. Trzeba zrobić wszystko by nikt, kto będzie chciał wykorzystywać tę sytuację, tych argumentów nie miał”. Jak dodał, obecnie KE nie ma żadnego zaplanowanego konkretnego działania względem Polski, ale jeśli współpraca z polskim rządem nie będzie się nadal układać, może oddziaływać to na polskie finanse.
(Źródło: Tvn 24)

j
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
32 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Misio
Misio
11 stycznia 2017 19:51

Na razie to Tusku musi sie liczyc z konsewkencjami za Amber Gold i osiem lat rzadzenia….

Zwinka
Zwinka
11 stycznia 2017 21:00
Reply to  Misio

Misiu, paciorek, siusiu i spać ! Zima jest !

Misio
Misio
12 stycznia 2017 12:36
Reply to  Zwinka

Wiem, alke wyjcy pod parlamentem mi sen zimowy przerwali. Kwicza jak swinki odrywane od koryta….

Jacek
Jacek
11 stycznia 2017 21:34
Reply to  Misio

Przecież już Gowin powiedział, że nie ma żadnych dowodów…

Misio
Misio
12 stycznia 2017 12:35
Reply to  Jacek

podobnie jak kasy… Winnych tez nie ma… Przeciez tak jak mowili prokuraturzy, nie mieli narzedzi do skontrolowania oszusta, Ale na pania ktora ukradla naklejki z Biedronki paragraf sie znalazl. I to taki na podstawie ktorego moze jej nawet 8 lat wiezienia grozic….

Jacek
Jacek
12 stycznia 2017 18:03
Reply to  Misio

Taka sama sytuacja jak w SKOKach.

Misio
Misio
12 stycznia 2017 19:55
Reply to  Jacek

PO mialo 8 lat na udowodnienie naduzyc w SKOK-ach… Nie ruszali tego bagna, bo jedyne SKOKi, gdzie bylo manko, to te zarzadzane przez kumpli bylego pRezydenta i wladzy, no SKOK Wolomin…

Jacek
Jacek
12 stycznia 2017 20:24
Reply to  Misio

Wiesz co? PIS też miał sporo czasu na udowodnienie tego i owego… np. zamach smoleński.

Misio
Misio
13 stycznia 2017 00:22
Reply to  Jacek

Ale sam przyznasz, ze jeszcze do osmiu lat rzadzenia PiSowi brakuje… Tutaj bym byl ostrozny w oczekiwaniu na rezultaty. Prawde mowiac, wolalbym, zeby nie bylo zadnego zamachu.

Jacek
Jacek
13 stycznia 2017 07:27
Reply to  Misio

No wiesz… Komisja Macierewicza udowodniła zamach już w poprzedniej kadencji, zatem to robią od tego zbyt krótkiego roku to powinna być już tylko finalizacja… czyli do tej pory powinniśmy być świadkami sprawnego przeprowadzenia kolejnych dowodów dotyczących mechanizmu domniemanej zbrodni i conajmniej zaawansowane postępowania prokuratorskie, a może nawet i procesy.

Zgredzinka
Zgredzinka
11 stycznia 2017 22:37
Reply to  Misio

Ty martw się lepiej o SKOK-i, bo jak się polityczny klimat odmieni, to może komuś innemu zrobić się bardzo gorąco.

Zwinka
Zwinka
12 stycznia 2017 02:24
Reply to  Zgredzinka

Zanim to nastąpi, zdołają wycyckać nasze kieszenie dla pokrycia dziwnych „ubytków” w SKOKach. Mają wprawę. Ponadto jakieś „bóstwo” od Mamony nad nimi czuwa.

Misio
Misio
12 stycznia 2017 12:38
Reply to  Zwinka

to owycyckanie zaKODowanych kieszeni, trzeba przyznac idzie koncertowo temu rzadowi…. Emeryturki juz zostaly wyrownane 🙂

Misio
Misio
12 stycznia 2017 12:37
Reply to  Zgredzinka

Np. bylemu pRezydentowi i jemu WSIowym kumplom od SKOK Wolomin?

Andrzej
Andrzej
12 stycznia 2017 13:10
Reply to  Misio

Chciałbyś Cwelu żeby Ci ktoś wygarnął kasę z Twojego portfela bez zgody?

Jacek
Jacek
12 stycznia 2017 18:08
Reply to  Andrzej

Twojego portfela? W jakim sensie?

Gabrysia
Gabrysia
12 stycznia 2017 17:19
Reply to  Misio

Rozumem się oklein temu Misiu :))£

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
12 stycznia 2017 22:31
Reply to  Gabrysia

Nich versztein

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
11 stycznia 2017 22:13

Dlaczego artykuł nie jest zatytułowany „Tusk grozi Polsce !” ???

Zwinka
Zwinka
12 stycznia 2017 02:36

Bo p. Donald Tusk nie grozi Polsce, tylko przestrzega dobrozmieńców, że szwindle w ostatecznym rozrachunku mogą im się odbić głośną czkawką. Vide Grecja, gdzie zamiast poborów w gotówce, zaczyna się ludziom dawać bony na towary pierwszej potrzeby. Może bon na ciepłe rajstopki dostaniesz ???

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
12 stycznia 2017 09:22
Reply to  Zwinka

Dokładnie tak samo Kaczyński nie grozi opozycji tylko przestrzega ją przed łamaniem prawa, żeby w ostatecznym rozrachunku nie odbiło jej się to czkawką. Dlaczego więc artykuł na ten temat zatytułowano „Kaczyński grozi opozycji” ? Na tej samej zasadzie można napisać „Policja grozi przestępcom”…

Waldemar
Waldemar
12 stycznia 2017 11:44

Jest dokładnie tak, jak pisze pani Zwinka. Tusk nie jest w stanie grozić Polsce, bo nie ma w ręku takich narzędzi jak nasz Naczelnik z Żoliborza. Równie dobrze można by napisać, iż grożą Polsce kandydaci na przewodniczącego Parlamentu UE. z których zdecydowana większość podczas przesłuchań mówiła o możliwości sankcji. Inna tu zresztą jest zawartość wypowiedzi, gdyż Tusk po prostu mówi o konsekwencjach, które mogą być wyciągnięte wobec Polski przy tak uchwalonym budżecie – Sejm notabene ma podjąć uchwałę o uchwaleniu budżetu, absolutne curiosum! . Kaczyński zaś twierdzi, że chodziło opozycji o zablokowanie 500+ i mieszkania +. Trudno nie uznać tego za najwyższej klasy demagogię plus i stosunek do faktów minus.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
12 stycznia 2017 14:39
Reply to  Waldemar

Przeczysz Pan sam sobie. Jeżeli Tusk nie jest w stanie grozić Polsce bo nie ma w ręku odpowiednich narzędzi, to o jakich konsekwencjach, „które mogą być wyciągnięte wobec Polski przy tak uchwalonym budżecie” mowa, skoro UE ŻADNYCH konsekwencji zgodnie z unijnym prawem wyciągnąć z tego tytułu nie może ? Tak więc, słowa Tuska spełniają kryteria straszenia, czy grożenia (i to gołosłownego) w odróżnieniu od słów prezesa, który tylko mówił o realnie możliwych prawnych konsekwencjach bezprawnego postępowania okupujących Sejm posłów.

Tak na marginesie, uchwalony ostatnio budżet obejmuje też… coroczną składkę na UE w kwocie 18 mld zł (nie licząc tzw. rezerwy budżetowej na współfinansowanie projektów realizowanych z udziałem środków europejskich) – jeżeli UE posłuchałaby opozycji i uznała ten budżet za nielegalny, to by chyba oznaczało, że nie musielibyśmy tej składki płacić… ? ;))) Dzięki temu byłyby środki choćby na metro w Krakowie… ;)))

Jacek
Jacek
12 stycznia 2017 18:07

(…)jeżeli UE posłuchałaby opozycji i uznała ten budżet za nielegalny, to by chyba oznaczało, że nie musielibyśmy tej składki płacić… ? ;))) Dzięki temu byłyby środki choćby na metro w Krakowie… ;)))(…)
No to zróbcie tak… tylko mam nadzieję, że nie jesteś II Faragem.

Zgredzinka
Zgredzinka
12 stycznia 2017 16:08

Bo tego nie robi, choć powinien.

Zgredzinka
Zgredzinka
11 stycznia 2017 22:32

Skoro nasz najbardziej zagubiony minister spraw zagranicznych, pan Waldemar Waszczykowski twierdzi, że Tusk niczego do tej pory dla Polski nie zrobił, to może w końcu zrobi on jednak coś dla dobra kraju i wpłynie na przykręcenie dewizowego kureczka, tak aby ta oszalała banda nie miała środków na ogłupianie i przekupywanie gawiedzi.

krakus
krakus
12 stycznia 2017 00:07

Trzeba się liczyć z poważnymi konsekwencjami? Tusk podnóżek Merkel znowu będzie grał w UE przeciwko Polsce?

Sławomir
Sławomir
12 stycznia 2017 08:17
Reply to  krakus

Masz rację, wina Tuska, a nienawistna szuja z wycieraczką się wyżywią, nawet więcej, nażrą się zkoryta pełnego naszych podatków.

Maciek123454321
Maciek123454321
12 stycznia 2017 00:12

Bardzo dyplomatycznie, ale w języku dyplomacji wypowiedź Tuska jest wyraźnym ostrzeżeniem dla Pisuaru. Ale cóż, chamstwo pisowskie ze słomą w butach nie rozumie. Zrozumieją, jak im się przywali.

Gabrysia
Gabrysia
12 stycznia 2017 17:16

Rozumek się odkleił temu Misiu :)))

Nihil
Nihil
12 stycznia 2017 20:41
Reply to  Gabrysia

Tego Pana kotek zdradza…A pan tu mordę wydzierasz…Alik nawet Ty go zdradzasz

adama
adama
13 stycznia 2017 17:48

PiS wystawia Polskę na duże ryzyko (deficyt budżetowy, ratingi, brak współpracy między państwami i UE) i do tego teraz wadliwie uchwalony budżet. Ceny juz rosną, a Polacy przyzwyczaili się do tego, że inflacji nie ma, Niestety gospodarczo może na prawde być źle. I nie jest to wina Tuska. Kaczyński powiedział że dla polityki poświęci rozwój Polski. Pisowcy, którzy tu tak dzielnie atakujecie Tuska, zastanówcie się nad swoim przywódcą, dokąd on Polskę prowadzi.