Tusk: trzeba się liczyć z poważnymi konsekwencjami

Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa ostro zaatakowała Donalda Tuska za słowa o rozpadzie ZSRR

Polska może ponieść poważne konsekwencje takiej formuły przyjęcia budżetu na 2017 rok. Będą ku temu mocne argumenty” – uważa szef Rady Europejskiej Donald Tusk, były premier RP. Jego zdaniem, Polska nie powinna się znaleźć w przestrzeni ryzyka, z nie do końca legalnym budżetem.

Przewodniczący Rady Europejskiej odniósł się do trwającego w Polsce kryzysu sejmowego i powiedział, że wymaga on szybkiego oraz pozytywnego rozwiązania. „Wszyscy obserwują to, co dzieje się w polskim parlamencie z niepokojem, a czasem z brakiem zrozumienia dla tej sytuacji” – powiedział Tusk. – „Odpowiedzialność zawsze w dużo większym stopniu spoczywa na władzy, dlatego nie mam wątpliwości, że to rolą władzy, PiS-u i szefostwa parlamentu jest uczynienie tego pierwszego kroku, aby dać przestrzeń do kompromisu” – dodał.

Tusk, pytany, czy jego zdaniem trwający kryzys może wpłynąć na to, że unijne fundusze dla Polski będą zagrożone, stwierdził: – „Każdy, kto będzie miał złą wolę i będzie dociekliwie chciał sprawdzać prawną sytuację Polski z dwuznacznie uchwalonym budżetem, będzie miał mocne argumenty. Trzeba zrobić wszystko by nikt, kto będzie chciał wykorzystywać tę sytuację, tych argumentów nie miał”. Jak dodał, obecnie KE nie ma żadnego zaplanowanego konkretnego działania względem Polski, ale jeśli współpraca z polskim rządem nie będzie się nadal układać, może oddziaływać to na polskie finanse.
(Źródło: Tvn 24)

j
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

32
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
25 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
adamaNihilGabrysiaAndrzejWaldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Misio
Misio

Na razie to Tusku musi sie liczyc z konsewkencjami za Amber Gold i osiem lat rzadzenia….

Zwinka
Zwinka

Misiu, paciorek, siusiu i spać ! Zima jest !

Misio
Misio

Wiem, alke wyjcy pod parlamentem mi sen zimowy przerwali. Kwicza jak swinki odrywane od koryta….

Jacek
Jacek

Przecież już Gowin powiedział, że nie ma żadnych dowodów…

Misio
Misio

podobnie jak kasy… Winnych tez nie ma… Przeciez tak jak mowili prokuraturzy, nie mieli narzedzi do skontrolowania oszusta, Ale na pania ktora ukradla naklejki z Biedronki paragraf sie znalazl. I to taki na podstawie ktorego moze jej nawet 8 lat wiezienia grozic….

Jacek
Jacek

Taka sama sytuacja jak w SKOKach.

Misio
Misio

PO mialo 8 lat na udowodnienie naduzyc w SKOK-ach… Nie ruszali tego bagna, bo jedyne SKOKi, gdzie bylo manko, to te zarzadzane przez kumpli bylego pRezydenta i wladzy, no SKOK Wolomin…

Jacek
Jacek

Wiesz co? PIS też miał sporo czasu na udowodnienie tego i owego… np. zamach smoleński.

Misio
Misio

Ale sam przyznasz, ze jeszcze do osmiu lat rzadzenia PiSowi brakuje… Tutaj bym byl ostrozny w oczekiwaniu na rezultaty. Prawde mowiac, wolalbym, zeby nie bylo zadnego zamachu.

Jacek
Jacek

No wiesz… Komisja Macierewicza udowodniła zamach już w poprzedniej kadencji, zatem to robią od tego zbyt krótkiego roku to powinna być już tylko finalizacja… czyli do tej pory powinniśmy być świadkami sprawnego przeprowadzenia kolejnych dowodów dotyczących mechanizmu domniemanej zbrodni i conajmniej zaawansowane postępowania prokuratorskie, a może nawet i procesy.

Zgredzinka
Zgredzinka

Ty martw się lepiej o SKOK-i, bo jak się polityczny klimat odmieni, to może komuś innemu zrobić się bardzo gorąco.

Zwinka
Zwinka

Zanim to nastąpi, zdołają wycyckać nasze kieszenie dla pokrycia dziwnych „ubytków” w SKOKach. Mają wprawę. Ponadto jakieś „bóstwo” od Mamony nad nimi czuwa.

Misio
Misio

to owycyckanie zaKODowanych kieszeni, trzeba przyznac idzie koncertowo temu rzadowi…. Emeryturki juz zostaly wyrownane 🙂

Misio
Misio

Np. bylemu pRezydentowi i jemu WSIowym kumplom od SKOK Wolomin?

Andrzej
Andrzej

Chciałbyś Cwelu żeby Ci ktoś wygarnął kasę z Twojego portfela bez zgody?

Jacek
Jacek

Twojego portfela? W jakim sensie?

Gabrysia
Gabrysia

Rozumem się oklein temu Misiu :))£

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Nich versztein

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Dlaczego artykuł nie jest zatytułowany „Tusk grozi Polsce !” ???

Zwinka
Zwinka

Bo p. Donald Tusk nie grozi Polsce, tylko przestrzega dobrozmieńców, że szwindle w ostatecznym rozrachunku mogą im się odbić głośną czkawką. Vide Grecja, gdzie zamiast poborów w gotówce, zaczyna się ludziom dawać bony na towary pierwszej potrzeby. Może bon na ciepłe rajstopki dostaniesz ???

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Dokładnie tak samo Kaczyński nie grozi opozycji tylko przestrzega ją przed łamaniem prawa, żeby w ostatecznym rozrachunku nie odbiło jej się to czkawką. Dlaczego więc artykuł na ten temat zatytułowano „Kaczyński grozi opozycji” ? Na tej samej zasadzie można napisać „Policja grozi przestępcom”…

Waldemar
Waldemar

Jest dokładnie tak, jak pisze pani Zwinka. Tusk nie jest w stanie grozić Polsce, bo nie ma w ręku takich narzędzi jak nasz Naczelnik z Żoliborza. Równie dobrze można by napisać, iż grożą Polsce kandydaci na przewodniczącego Parlamentu UE. z których zdecydowana większość podczas przesłuchań mówiła o możliwości sankcji. Inna tu zresztą jest zawartość wypowiedzi, gdyż Tusk po prostu mówi o konsekwencjach, które mogą być wyciągnięte wobec Polski przy tak uchwalonym budżecie – Sejm notabene ma podjąć uchwałę o uchwaleniu budżetu, absolutne curiosum! . Kaczyński zaś twierdzi, że chodziło opozycji o zablokowanie 500+ i mieszkania +. Trudno nie uznać tego… Czytaj więcej »

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Przeczysz Pan sam sobie. Jeżeli Tusk nie jest w stanie grozić Polsce bo nie ma w ręku odpowiednich narzędzi, to o jakich konsekwencjach, „które mogą być wyciągnięte wobec Polski przy tak uchwalonym budżecie” mowa, skoro UE ŻADNYCH konsekwencji zgodnie z unijnym prawem wyciągnąć z tego tytułu nie może ? Tak więc, słowa Tuska spełniają kryteria straszenia, czy grożenia (i to gołosłownego) w odróżnieniu od słów prezesa, który tylko mówił o realnie możliwych prawnych konsekwencjach bezprawnego postępowania okupujących Sejm posłów. Tak na marginesie, uchwalony ostatnio budżet obejmuje też… coroczną składkę na UE w kwocie 18 mld zł (nie licząc tzw. rezerwy… Czytaj więcej »

Jacek
Jacek

(…)jeżeli UE posłuchałaby opozycji i uznała ten budżet za nielegalny, to by chyba oznaczało, że nie musielibyśmy tej składki płacić… ? ;))) Dzięki temu byłyby środki choćby na metro w Krakowie… ;)))(…)
No to zróbcie tak… tylko mam nadzieję, że nie jesteś II Faragem.

Zgredzinka
Zgredzinka

Bo tego nie robi, choć powinien.

Zgredzinka
Zgredzinka

Skoro nasz najbardziej zagubiony minister spraw zagranicznych, pan Waldemar Waszczykowski twierdzi, że Tusk niczego do tej pory dla Polski nie zrobił, to może w końcu zrobi on jednak coś dla dobra kraju i wpłynie na przykręcenie dewizowego kureczka, tak aby ta oszalała banda nie miała środków na ogłupianie i przekupywanie gawiedzi.

krakus
krakus

Trzeba się liczyć z poważnymi konsekwencjami? Tusk podnóżek Merkel znowu będzie grał w UE przeciwko Polsce?

Sławomir
Sławomir

Masz rację, wina Tuska, a nienawistna szuja z wycieraczką się wyżywią, nawet więcej, nażrą się zkoryta pełnego naszych podatków.

Maciek123454321
Maciek123454321

Bardzo dyplomatycznie, ale w języku dyplomacji wypowiedź Tuska jest wyraźnym ostrzeżeniem dla Pisuaru. Ale cóż, chamstwo pisowskie ze słomą w butach nie rozumie. Zrozumieją, jak im się przywali.

Gabrysia
Gabrysia

Rozumek się odkleił temu Misiu :)))

Nihil
Nihil

Tego Pana kotek zdradza…A pan tu mordę wydzierasz…Alik nawet Ty go zdradzasz

adama
adama

PiS wystawia Polskę na duże ryzyko (deficyt budżetowy, ratingi, brak współpracy między państwami i UE) i do tego teraz wadliwie uchwalony budżet. Ceny juz rosną, a Polacy przyzwyczaili się do tego, że inflacji nie ma, Niestety gospodarczo może na prawde być źle. I nie jest to wina Tuska. Kaczyński powiedział że dla polityki poświęci rozwój Polski. Pisowcy, którzy tu tak dzielnie atakujecie Tuska, zastanówcie się nad swoim przywódcą, dokąd on Polskę prowadzi.