Tusk: „W czasach prawdziwej zarazy bądźmy odporni na wirus kłamstwa”

Tusk: zwycięstwo Bidena zachwieje populistami i politycznymi kłamcami

– „Chiny i Rosja rozpoczęły wojnę informacyjną z Zachodem. Główne tezy: „wirus przyszedł z USA” oraz „Unia nic nie robi” rozpowszechniane są przez pożytecznych idiotów, także w Polsce. W czasach prawdziwej zarazy bądźmy odporni na wirus kłamstwa” – zaapelował na Twitterze były przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

Od kliku dni bowiem w sieci pojawiają się wspomniane przez byłego premiera tzw. fake newsy. Zwłaszcza prawicowi internauci powielają te kłamstwa.

Przypomnijmy więc, że wczoraj Unia Europejska na walkę z koronawirusem przekazała Polsce ponad 1 mld euro, czyli ok. 4,5 mld zł. W UE funkcjonuje też zespół koordynacyjny ds. szybkiego reagowania w walce z tą pandemią, w którym uczestniczy też Polska. Trzeba też dodać, że na mocy unijnych traktatów państwa członkowskie same zdecydowały się zatrzymać dla siebie kontrolę nad polityką zdrowotną.

A co do Chin, internauci w komentarzach przypominają, że władze tego kraju wysłały do Włoch wsparcie, ale każą sobie za nie zapłacić.

– „Niestety w dzisiejszych czasach ludzie podatni są na kłamstwa i manipulację. Nie chce im się sprawdzać informacji…”; – „Swoje niedołęstwo i spóźnione działania rząd usiłuje zwalić na wspólnotę, którą prezydent nazwał wyimaginowaną. Nie wspomnę o chowaniu flag UE, które teraz cudem się znów odnalazły”; – „Robią to dla partyjnych/kampanijnych celów, żeby odwrócić uwagę od nieudolności rządu i przyłożyć UE, której nienawidzą, bo opiera się na wartościach, którymi gardzą” – komentowali wpis Tuska internauci.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gustaw
Gustaw
13 marca 2020 18:14

Mam wrazenie, ze PiSowskiej wladzy bardzo zalezy na szerzeniu sie epidemii coronawirusa w Polsce. Byc moze jest to zwiazane z pieniedzmi przeznaczonymi przez Unie Europejska na zwalczanie coronavirusa. W wyniku ” kupowania glosow” wszelkie rezerwy naszego kraju sa wyczerpane. PiS liczy na litosc EU pomimo lamania praworzadnosci w Polsce. Propaganda PiSowska sprzeda to jako wlasna inicjatywe i sukces rzadu Morawieckiego. Zdrowie Polakow jako szantaz polityczny wobec Europy. Taki jest plan Kaczynskiego, Blaszczaka, Morawieckiego, Gowina i Episkopatu.

Marek
Marek
13 marca 2020 19:40
Reply to  Gustaw

Niezależnie od tego czy to prawda czy nie, mam nadzieję, że Unia pisowskiej polsce żadnych pieniędzy nie da do czasu przywrócenia praworządności. Jakkolwiek bezdusznie to brzmi ten mocny krok trzeba dzisiaj wykonać z łagodzącą to dyplomacją ale z jasnym przekazem -„państwo nie uznające wartości unijnych nie otrzymuje od Unii pomocy”. Koniec kropka.

מְנֵא
מְנֵא
14 marca 2020 09:17
Reply to  Marek

Właśnie po takim wpisie można rozpoznać pisowskiego trolla. Nazwę Polska pisze pogardliwie z małej litery, jakby to był jakiś obiekty nienawisci (Polska, to jednak ojczyzna i nieważne, że akurat dzisiaj rządzi PiS, bo już niedługo sytuacja się zmieni i do władzy dojdą siły demokratyczne – wybory do Senatu jasno pokazały „jak zwyciężać mamy”). Uważam, że normalny Polak nienawidzący obecnej ekipy a aktywny na tym forum nigdy by tak nie napisał. Oprócz tego w sytuacji, gdy koronawirus przecież nie rozróżnia, czy ma do czynienia z demokratą, czy pisowcem i atakuje ich jednakowo, wpis typu „mam nadzieję, że Unia pisowskiej polsce żadnych pieniędzy nie da do czasu przywrócenia praworządności” moze napisac tylko bezduszny pisowski troll, który chce tę bezduszność przerzucić na siły demokratyczne, by ktoś czytający odniósł wrażenie, że uczestnicy tego forum dla odsunięcia pisiorów od władzy (a wierzcie mi, oni juz ledwo dyszą i praktycznie są na wylocie), gotowi sa poświęcić nawet życie swoich zwolenników.