Tusk: „W czasach prawdziwej zarazy bądźmy odporni na wirus kłamstwa”

Tusk: „W czasach prawdziwej zarazy bądźmy odporni na wirus kłamstwa”

– „Chiny i Rosja rozpoczęły wojnę informacyjną z Zachodem. Główne tezy: „wirus przyszedł z USA” oraz „Unia nic nie robi” rozpowszechniane są przez pożytecznych idiotów, także w Polsce. W czasach prawdziwej zarazy bądźmy odporni na wirus kłamstwa” – zaapelował na Twitterze były przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

Od kliku dni bowiem w sieci pojawiają się wspomniane przez byłego premiera tzw. fake newsy. Zwłaszcza prawicowi internauci powielają te kłamstwa.

Przypomnijmy więc, że wczoraj Unia Europejska na walkę z koronawirusem przekazała Polsce ponad 1 mld euro, czyli ok. 4,5 mld zł. W UE funkcjonuje też zespół koordynacyjny ds. szybkiego reagowania w walce z tą pandemią, w którym uczestniczy też Polska. Trzeba też dodać, że na mocy unijnych traktatów państwa członkowskie same zdecydowały się zatrzymać dla siebie kontrolę nad polityką zdrowotną.

A co do Chin, internauci w komentarzach przypominają, że władze tego kraju wysłały do Włoch wsparcie, ale każą sobie za nie zapłacić.

– „Niestety w dzisiejszych czasach ludzie podatni są na kłamstwa i manipulację. Nie chce im się sprawdzać informacji…”; – „Swoje niedołęstwo i spóźnione działania rząd usiłuje zwalić na wspólnotę, którą prezydent nazwał wyimaginowaną. Nie wspomnę o chowaniu flag UE, które teraz cudem się znów odnalazły”; – „Robią to dla partyjnych/kampanijnych celów, żeby odwrócić uwagę od nieudolności rządu i przyłożyć UE, której nienawidzą, bo opiera się na wartościach, którymi gardzą” – komentowali wpis Tuska internauci.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
מְנֵאMarekGustaw Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gustaw
Gustaw

Mam wrazenie, ze PiSowskiej wladzy bardzo zalezy na szerzeniu sie epidemii coronawirusa w Polsce. Byc moze jest to zwiazane z pieniedzmi przeznaczonymi przez Unie Europejska na zwalczanie coronavirusa. W wyniku ” kupowania glosow” wszelkie rezerwy naszego kraju sa wyczerpane. PiS liczy na litosc EU pomimo lamania praworzadnosci w Polsce. Propaganda PiSowska sprzeda to jako wlasna inicjatywe i sukces rzadu Morawieckiego. Zdrowie Polakow jako szantaz polityczny wobec Europy. Taki jest plan Kaczynskiego, Blaszczaka, Morawieckiego, Gowina i Episkopatu.

Marek
Marek

Niezależnie od tego czy to prawda czy nie, mam nadzieję, że Unia pisowskiej polsce żadnych pieniędzy nie da do czasu przywrócenia praworządności. Jakkolwiek bezdusznie to brzmi ten mocny krok trzeba dzisiaj wykonać z łagodzącą to dyplomacją ale z jasnym przekazem -„państwo nie uznające wartości unijnych nie otrzymuje od Unii pomocy”. Koniec kropka.

מְנֵא
מְנֵא

Właśnie po takim wpisie można rozpoznać pisowskiego trolla. Nazwę Polska pisze pogardliwie z małej litery, jakby to był jakiś obiekty nienawisci (Polska, to jednak ojczyzna i nieważne, że akurat dzisiaj rządzi PiS, bo już niedługo sytuacja się zmieni i do władzy dojdą siły demokratyczne – wybory do Senatu jasno pokazały „jak zwyciężać mamy”). Uważam, że normalny Polak nienawidzący obecnej ekipy a aktywny na tym forum nigdy by tak nie napisał. Oprócz tego w sytuacji, gdy koronawirus przecież nie rozróżnia, czy ma do czynienia z demokratą, czy pisowcem i atakuje ich jednakowo, wpis typu „mam nadzieję, że Unia pisowskiej polsce żadnych… Czytaj więcej »