Tusk zareagował na brednie wypowiadane przez Terleckiego i przede wszystkim Suskiego

Tusk zareagował na brednie wypowiadane przez Terleckiego i przede wszystkim Suskiego

Ostatnie wypowiedzi prominentnych działaczy PiS w tym Ryszarda Terleckiego na temat naszego członkostwa w UE i ta najświeższa Marka Suskiego będąca zapowiedzią „walki z okupantem brukselskim” nie pozostały bez reakcji szefa PO Donalda Tuska.

 

Na antenie TVN24 lider największej partii opozycyjnej powiedział: „Taka retoryka, porównywanie Brukseli, UE do Związku Radzieckiego, czy okupacji hitlerowskiej, takie słowa nie pozostają bez skutku, nie są bezkarne. Są rujnujące dla naszej reputacji w Europie”– czytamy na tokfm.pl

Zdaniem Tuska stanowisko PiS w kwestii polityki międzynarodowej charakteryzuje „taki nieustanny i zupełnie niepotrzebny hazard”. Polityk PO stwierdził: „Ostatnie wypowiedzi polityków PiS i to nieustanne podważanie sensu bycia w UE ma swoje konsekwencje”.

Były szef Rady Europejskiej podzielił się swoimi refleksjami na temat rządzących naszym krajem. Wszystko naturalnie w kontekście relacji z UE: „Znam ich od wielu, wielu lat i większość z nich jest przekonana, że Unia Europejska jest przykrą koniecznością w najlepszym wypadku. I tak naprawdę takie rozmowy, myśli o tym, żeby uwolnić się od – zacytuję drugiego klasyka PiS-owskiego pana posła Marka Suskiego, żeby z tej okupacji brukselskiej Polskę wyzwolić, jeśli nie jest to plan polityczny, to jest to na pewno ich taka emocjonalna też gotowość i intencja”.

 

Ten wątek Tusk rozwinął w stwierdzeniu: „tego typu katastrofy, jak na przykład brexit, czy ewentualne wyjście Polski z UE bardzo często zdarzają się nie dlatego, że ktoś to zaplanował, tylko, że ktoś nie umiał zaplanować mądrej alternatywy wobec takiego potencjalnego dramatu”. 

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Donald Tusk przyznał, że odnosi wrażeni, iż: „Polską rządzą takie nieznośne bachory, które stać na każdą głupotę, na wypowiedzenie każdej możliwej politycznej herezji”. Zdaniem polityka nasz kraj może przestać być członkiem Unii „szybciej niż to się komukolwiek wydaje właśnie przez to wylatywanie wszystkiego z rąk PiS-owskiej ekipie”.

Znowu ma być tak, że obowiązującym będzie hasło o naszej mądrości po szkodzie?

/as/

Źródło: tok.fm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lehoo
Lehoo
10 września 2021 13:40

To nie są brednie. Te zdradzieckie łajdaki mówią to, na co im pozwala kurdupel. Nie ma w tym nic z przypadku.

Ana
Ana
10 września 2021 14:31

obowiązującym hasłem będzie raczej:
nową przypowieść Polak sobie kupi,
że i przed szkodą i po szkodzie głupi”.
Niestety.

jańcio wodnik
jańcio wodnik
10 września 2021 14:36

Przecież rządzi nami rosyjska agentura i to, żeby móc wprowadzać dalej rosyjskie standardy w polityce poprostu muszą wyprowadzić polskę z unii i przy okazji oddać nasz kraj w łapska putinowi taki jest cel tej ekipy konsekwentnie realizowany od pierwszego dnia rządów.

Antykaczor
Antykaczor
10 września 2021 16:32

Proponuję wyzwolić Suskiego z ograniczeń własnego intelektu.

Maciek123454321
Maciek123454321
10 września 2021 16:58

PiS to jeden wielki dom wariatów. Terlecki zapowiada „drastyczne” kroki, po czym odszczekuje, co naszczekał (wszakże to Pies przecie) Suski bredzi o jakiejś okupacji, Błaszczak zwala pampersowe niby-wojsko na „płonącą”granicę, a dupek Morawiecki nie wie, ile kosztuje chleb. Czy ktoś myślący ma jeszcze jakieś wątpliwości, że ten, kto głosuje na Pis, jest idiotą? Tragedia polega na tym, że mamy jakieś 5 milionów idiotów głosujących na przestępców pod wodzą zdemenciałego dziadersa, który ma łupież i zakłada buty nie do pary. W dodatku zaczyna coraz bardziej przypominać menela.
PS. Co prawda, do bandytów, którzy wdarli się na Kapitol, trochę nam brakuje, idiotów jakby procentowo też trochę mniej niż Brytyjczyków głosujących za Brexitem, ale chwalić się nie ma czym….

Goool
Goool
11 września 2021 07:24

Dorzuć do grupy idiotów kodomitów swojego pokroju i już prawie gonimy wspomniane przez ciebie nacje.

Lehoo
Lehoo
11 września 2021 10:33
Reply to  Goool

A psik, trollu !

Ryszarier
Ryszarier
10 września 2021 18:05

Obie strony przerzucają się tylko populistycznymi hasełkami. Jakoś nikt do tej pory nie pokusił się o przygotowanie i przedyskutowanie bilansu zysków i strat polskiej obecności w UE.

Dociekliwy
Dociekliwy
11 września 2021 09:02
Reply to  Ryszarier

Bo to jest nie możliwe. Jedna strona może by i chciała aby udowodnić, że wyborca jest okłamywany, ale nie ma i nie będzie miała dostępu do wszystkich danych. Druga strona nie ma interesu w ustalaniu prawdy, szczególnie w sferze finansowej.

Jantar
Jantar
11 września 2021 19:21
Reply to  Ryszarier

Tylko na moim osiedlu bardzo blisko mojego bloku ze środków unijnych została odnowiona szkoła i niewielki park naprzeciwko. W całym mieście takich miejsc są tysiące.