Tutaj Ziobro będzie szkolił „swoich” prokuratorów i sędziów, którymi zastąpi tych, „niepokornych”

Tego dyrektora trzeba zniszczyć, bo nie chce współtworzyć Homo PiSsus

Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości powstała w 2018 roku i pierwsze skrzypce w jej funkcjonowaniu grają ziobryści.

Do tej pory kształciła funkcjonariuszy Służby Więziennej, ale teraz wchodzi z nowym kierunkiem, z prawem.

Chętni młodzi ludzie będą więc mogli kształcić się w zakresie wiedzy sądowo-prokuratorskiej, dotyczącej prawniczych zawodów regulowanych oraz konsularno-legislacyjnej, przygotowującej przyszłą kadrę do pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Jak zapewnia rektor uczelni, studenci będą tu kształceni „zgodnie z etyką chrześcijańską”, a wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski dodaje, że warto na tej właśnie uczelni studiować, bo polski wymiar sprawiedliwości potrzebuje ludzi, którzy „oprócz wiedzy będą miały odpowiedni etos zawodowy, kierowanie się moralnością”.

Romanowski to w ogóle bardzo ciekawa postać. Jest on numenariuszem Opus Dei, tzn. osobą świecką, która żyje w celibacie i poświęca się na rzecz realizacji misji tej organizacji. Już sam fakt, że ktoś taki mocno wspiera uczelnię, pokazuje, jaki będzie jej charakter, priorytety i komu tak naprawdę będzie ona służyła.

Stąd też nikogo nie powinno dziwić, że jej rektor, gen. dr Marcin Strzelec, zwrócił się o pomoc w promocji uczelni do księży. Liczy, że informacje o nowym kierunku wywieszą oni w gablotkach parafialnych i rozpowszechnią w mediach społecznościowych.


Tak więc, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że, jak to mówi prof. Kolarska-Bobińska, była minister nauki i szkolnictwa wyższego, w tej szkole „będzie minister Ziobro szkolił „swoich” prokuratorów i sędziów, którymi będzie można zastąpić tych „niepokornych”. Wśród nowych zadań SWWS jest nie tylko dostarczanie kadr do administracji rządowej, ale też samorządowej, organizacji społecznych i międzynarodowych”.

Dodaje też, że wszystkim wiadomo, iż „Minister Ziobro jest związany z ojcem Rydzykiem. W związku z tym szkoła ta będzie kształciła kadry związane z ruchami religijnego fundamentalizmu. To nurt Ordo Iuris czy ojca Rydzyka (…) Tu zakłada się od początku i wykorzystuje środki publiczne do tworzenia nowych elit, w pełni podporządkowanych ideologicznie temu fundamentalistycznemu nurtowi”.

Jedno trzeba przyznać. To pierwszy w Polsce rząd, który rozumie, jak wielka jest rola edukacji w kształtowaniu społeczeństwa i na uszach staje, by młodzież wyedukować właśnie w takim duchu, jaki jest im potrzebny do utrzymania władzy dla siebie, a narodu w okowach swoich wizji. Ech…

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Tamara Olszewska

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
24 maja 2021 09:08

Mechanizm jest prosty: kościół służy za naganiacza chętnych na prokuratorów, później niechętnych do ścigania kościelnych pedofilów. Zdecydowanie patronem tej szkoły winien zostać jeszcze za życia piotrowicz. Szkoła Wyższa Szmat Wszelakich.

Zwinka
Zwinka
24 maja 2021 11:13

Gdzieś tam resztki poczucia wstydu jednak widać. W liście komendanta – rektora do Czcigodnych Księży Proboszczów prawo zostało wzięte w cudzysłów. i słusznie, bo to „prawo” będzie.