TVN: „Stanowczo odrzucamy insynuacje Beaty Mazurek, że materiał o polskich nazistach był opłaconą inscenizacją”

Śledztwo w sprawie operatora „Superwizjera” TVN zostało umorzone

„Posłanka PiS opiera je na zeznaniach neonazisty, który jak każdy oskarżony może w śledztwie kłamać w celu własnej obrony. Powielanie tych rewelacji jest skandalicznym nadużyciem” – napisano na Twitterze TVN24. Do tweeta dołączono treść oświadczenia redakcji „Superwizjera” TVN: – „Kategorycznie zaprzeczamy, aby jakikolwiek członek ekipy TVN biorącej udział w realizacji reportażu „Polscy neonaziści” przekazał jakiekolwiek pieniądze Mateuszowi S. ps. Sitas lub komukolwiek, kto brał udział w organizacji urodzin Adolfa Hitlera w lesie w okolicy Wodzisławia Śląskiego”.

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek na konferencji w Sejmie powiedziała: – Chciałabym publicznie zapytać, czy TVN zapłacił za zorganizowanie tego materiału”. Opierała się na doniesieniach portalu wPolityce.pl, który twierdzi, że jeden z podejrzanych w sprawie organizacji faszystowskiej imprezy Mateusz S. miał dostać w marcu 2017 roku w Katowicach od dwóch nieznanych mężczyzn 20 tysięcy złotych w reklamówce. W zamian mężczyźni chcieli, aby zorganizował urodziny Adolfa Hitlera i zaprosił na nie dziennikarkę TVN.

Redakcja „Superwizjera” TVN w oświadczeniu zapowiada podjęcie kroków prawnych. – „Powielanie takich informacji narusza dobra osobiste autorów reportażu oraz stacji TVN. W związku z tym rozważamy podjęcie kroków prawnych” – napisano.

Podkreślono, że Mateusz S. został zatrzymany przez ABW 23 stycznia. Usłyszał zarzuty i w związku z statusem podejrzanego mógł w śledztwie składać wyjaśnienia, „w trakcie których mógł dowolnie formułować linię obrony, mówiąc wprost mógł kłamać w swojej obronie”.

Przypomnijmy, w styczniu dziennikarze „Superwizjera” TVN pokazali zorganizowane w maju 2017 r. w lesie nieopodal Wodzisławia Śląskiego obchody 128. urodzin Adolfa Hitlera. Materiał pokazywał m.in. rozwieszone na drzewach czerwone flagi ze swastykami i „ołtarzyk” ku czci Hitlera z jego czarno-białą podobizną oraz wielką drewnianą swastyką nasączoną podpałką do grilla, która po zmroku zostaje podpalona. Widać było też uczestników spotkania przebranych w mundury Wehrmachtu, wznoszenie toastów „za Adolfa Hitlera i naszą ojczyznę, ukochaną Polskę” i częstowanie tortem w kolorach flagi Trzeciej Rzeszy.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Historyk
Historyk
8 listopada 2018 21:17

Niestety ten miecz jest obosieczny, ergo tvn tak samo może kłamać

Maciek123454321
Maciek123454321
8 listopada 2018 23:42
Reply to  Historyk

raczej nie może, drogi historyku, bo sprawa byłaby zbyt grubymi nićmi szyta.

Anon
Anon
9 listopada 2018 13:09

Ach czyli dziennikarka przypadkowo trafiła na wydarzenie o którym nikt nie miał pojęcia?

bart
bart
9 listopada 2018 06:33

Uważam, że dyskusja z Beatą Zawsze Kłamiącą Mazurek nie ma sensu.

Waldemar
Waldemar
9 listopada 2018 10:24

Znaczy się, grupa rekonstrukcyjna SS i Gestapo, za 20 patoli urządziła w lesie imieniny wodza III Rzeszy. Miłość zaślepia, ale w tym wypadku gorące uczucie, jakim pała obóz pisowski do skrajnej prawicy o jawnie faszystowskich ciągotkach, nie tylko oślepia, ale i niestety, ogłupia.

Waldemar
Waldemar
9 listopada 2018 18:41
Reply to  Waldemar

Mała errata: oczywiście urodziny. Niemiecka tradycja.