TVN: „Stanowczo odrzucamy insynuacje Beaty Mazurek, że materiał o polskich nazistach był opłaconą inscenizacją”

Śledztwo w sprawie operatora „Superwizjera” TVN zostało umorzone

„Posłanka PiS opiera je na zeznaniach neonazisty, który jak każdy oskarżony może w śledztwie kłamać w celu własnej obrony. Powielanie tych rewelacji jest skandalicznym nadużyciem” – napisano na Twitterze TVN24. Do tweeta dołączono treść oświadczenia redakcji „Superwizjera” TVN: – „Kategorycznie zaprzeczamy, aby jakikolwiek członek ekipy TVN biorącej udział w realizacji reportażu „Polscy neonaziści” przekazał jakiekolwiek pieniądze Mateuszowi S. ps. Sitas lub komukolwiek, kto brał udział w organizacji urodzin Adolfa Hitlera w lesie w okolicy Wodzisławia Śląskiego”.

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek na konferencji w Sejmie powiedziała: – Chciałabym publicznie zapytać, czy TVN zapłacił za zorganizowanie tego materiału”. Opierała się na doniesieniach portalu wPolityce.pl, który twierdzi, że jeden z podejrzanych w sprawie organizacji faszystowskiej imprezy Mateusz S. miał dostać w marcu 2017 roku w Katowicach od dwóch nieznanych mężczyzn 20 tysięcy złotych w reklamówce. W zamian mężczyźni chcieli, aby zorganizował urodziny Adolfa Hitlera i zaprosił na nie dziennikarkę TVN.

Redakcja „Superwizjera” TVN w oświadczeniu zapowiada podjęcie kroków prawnych. – „Powielanie takich informacji narusza dobra osobiste autorów reportażu oraz stacji TVN. W związku z tym rozważamy podjęcie kroków prawnych” – napisano.

Podkreślono, że Mateusz S. został zatrzymany przez ABW 23 stycznia. Usłyszał zarzuty i w związku z statusem podejrzanego mógł w śledztwie składać wyjaśnienia, „w trakcie których mógł dowolnie formułować linię obrony, mówiąc wprost mógł kłamać w swojej obronie”.

Przypomnijmy, w styczniu dziennikarze „Superwizjera” TVN pokazali zorganizowane w maju 2017 r. w lesie nieopodal Wodzisławia Śląskiego obchody 128. urodzin Adolfa Hitlera. Materiał pokazywał m.in. rozwieszone na drzewach czerwone flagi ze swastykami i „ołtarzyk” ku czci Hitlera z jego czarno-białą podobizną oraz wielką drewnianą swastyką nasączoną podpałką do grilla, która po zmroku zostaje podpalona. Widać było też uczestników spotkania przebranych w mundury Wehrmachtu, wznoszenie toastów „za Adolfa Hitlera i naszą ojczyznę, ukochaną Polskę” i częstowanie tortem w kolorach flagi Trzeciej Rzeszy.

bt

Źródło: tvn24.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
AnonWaldemarbartMaciek123454321Historyk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Historyk
Historyk

Niestety ten miecz jest obosieczny, ergo tvn tak samo może kłamać

Maciek123454321
Maciek123454321

raczej nie może, drogi historyku, bo sprawa byłaby zbyt grubymi nićmi szyta.

Anon
Anon

Ach czyli dziennikarka przypadkowo trafiła na wydarzenie o którym nikt nie miał pojęcia?

bart
bart

Uważam, że dyskusja z Beatą Zawsze Kłamiącą Mazurek nie ma sensu.

Waldemar
Waldemar

Znaczy się, grupa rekonstrukcyjna SS i Gestapo, za 20 patoli urządziła w lesie imieniny wodza III Rzeszy. Miłość zaślepia, ale w tym wypadku gorące uczucie, jakim pała obóz pisowski do skrajnej prawicy o jawnie faszystowskich ciągotkach, nie tylko oślepia, ale i niestety, ogłupia.

Waldemar
Waldemar

Mała errata: oczywiście urodziny. Niemiecka tradycja.