TVP anulowało sondę tylko dlatego, że przegrał Duda?

Żenująca debata w TVP. Pytania „najwyraźniej podyktował Jarosław Kaczyński”

TVP Info odwołało internetową sondę po prezydenckiej debacie telewizyjnej. Redaktorzy twierdzili, że zrobili to ze względu na nadaktywność botów opozycji.

 

W środę, 17 czerwca, TVP Info zorganizowało na Twitterze sondę, w której zapytało Polaków o ich sympatie – głosujący mogli zagłosować na zwycięzcę przedwyborczej debaty. W ankiecie na prowadzenie wysunął się Rafał Trzaskowski.

Polityk KO zdobył w niej 72%, co nie mogło pozostać bez reakcji pracowników TVP. Sonda została anulowana ze względu na rzekome „fałszerstwa”.

 

Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że sonda już na obecnym etapie jest nieważna. Wykryliśmy strumień 600 botów. Nie zdejmujemy jednak sondy, żeby nie dawać pretekstu do kłamliwych zarzutów wobec TVP” – podała na Twitterze stacja.

Zastrzeżenia TVP Info sprawdzili internetowi specjaliści z niebezpiecznik.pl. Prowadzący stronę stwierdzili, że administratorzy profili na Twitterze nie mają możliwości sprawdzenia, kto oddał głos w zorganizowanych przez nich sondach. Pracownicy TVP nie mogli więc odkryć rzekomego „strumienia botów”.

Nie mamy pojęcia, jak TVP tak dokładnie wyliczyło liczbę botów. Naszym zdaniem określenie liczby fałszywie oddanych głosów w twitterowych ankietach nie jest możliwe” – napisali zaznajomieni w tematyce social mediów redaktorzy.

Czy pracownicy TVP Info wystraszyli się wysokiego poparcia dla Trzaskowskiego? Czy może nie chcieli podpaść swoim zideologizowanym przełożonym?

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Predator
Predator
19 czerwca 2020 08:27

Kim Dzong Un pierwszy sekretarz partii poczynił usilnie starania jak pozyskać tych orłów dziennikarstwa z tvpis info. W niedalekiej przyszłości przewidziane jest spotkanie na wysokim szczeblu pierwszego sekretarza Kim Dzong Una i pierwszego sekretarza Jarosława Kaczyńskiego.
Temat spotkania, wzory jednolitych ubiorów dla społeczeństwa i dyskusja na temat praw człowieka w naszych bratnich krajach w świetle ostatnich wydarzeń i niezadowolenia społecznego względem policji w USA.
Życzę Państwu i sobie dobrego samopoczucia i aby nasze Państwa z naszymi przywódcami rosły w siłę i na chwałę socjalistycznych ideałów.

daroo
daroo
19 czerwca 2020 09:31

Bo boty są równe i równiejsze nieprawdaż ?