TVP Info znowu mija się z prawdą (film)

TVP Info znowu mija się z prawdą (film)

Telewizja narodowa, zwana kiedyś publiczną, wytropiła aferę, której… nie było. Opublikowany w TVP Info krótki film miał być dowodem na niedozwolone związki sędziów z politykami Platformy Obywatelskiej. W rzeczywistości trudno mówić o jakiejkolwiek aferze, bo TVP Info pominęło najważniejszy szczegół.

Na nagraniu widać wejście do wydawnictwa „Czytelnik”, czyli do zwyczajowego miejsca spotkań polityków PO. Wychodzą stamtąd m.in. pierwsza prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf. były prezes TK prof. Andrzej Rzepliński, rzecznik KRS Waldemar Żurek. Widać także Małgorzatę Kidawę-Błońską, Grzegorza Schetynę Borysa Budkę. TVP Info informowało o „tajnym spotkaniu” i nie miało wątpliwości, że to skandal.

https://twitter.com/tvp_info/status/938283326200340480

Okazało się, że prawda wygląda inaczej. Sprawę skomentowała sama PO, która określiła interpretację nagrania przez TVP Info jako „fake news”. – „17 lipca zorganizowaliśmy wysłuchanie publiczne z udziałem sędziów. Zaprosiliśmy gości do „Czytelnika”, bo do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy marszałek Kuchciński w ramach „pakietu demokratycznego” wpuści uczestników do Sejmu” – napisano na Twitterze.

Na dowód załączono też zaproszenie na rzekomo „tajne” lipcowe spotkanie z sędziami. Widać na nim, że organizowane w Sejmie wysłuchanie publiczne z udziałem sędziów było  jawne i otwarte dla wszystkich.

bt

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ZwinkaBogdanPlus ujemny Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Plus ujemny
Plus ujemny

Liczy się przede wszystkim zdanie Józka z Pacanowa. A on ma w tej materii wyrobioną opinię.

Bogdan
Bogdan

He, he , z tajnego spotkania wszyscy wytoczyli się na ulicę…Podglądam wrażą telewizję , milczą o prezydencie. Jest jakaś szansa w sprawie tych ustaw o sądownictwie..

Zwinka
Zwinka

Niby jaka szansa ???