TVP kreuje historię. To Lech Kaczyński był prawdziwym przywódcą Solidarności!

TVP kreuje historię. To Lech Kaczyński był prawdziwym przywódcą Solidarności!

40. rocznica powstania „Solidarności” ma być uczczona koncertem na PGE Narodowym, który będzie transmitowany przez TVP.

 

Centralna postać i bohater to naturalnie Lech Kaczyński.

Mówili o tym w „Wiadomościach” sam prezes TVP Jacek Kurski, obecny przewodniczący „Solidarności” Piotr Duda i wicepremier Jacek Sasin z PiS.

 

„Byli ludzie, którzy walczyli o to, byśmy teraz byli wolni – mówi rozmówczyni nagrana gdzieś na ulicy. I nagle na ekranie pojawiły się archiwalne kadry… z Lechem Kaczyńskim. „Z Lechem Kaczyńskim, Krzysztofem Wyszkowskim, Andrzejem Gwiazdą, wieloma innymi wspaniałymi działaczami…” – dodał szef TVP Jacek Kurski. Po prawdziwym przywódcy ruchu Lechu Wałęsie ani śladu…

Ten sposób przedstawiania przez PiS „prawdy historycznej” w zasadzie nie powinien dziwić. Jarosław Kaczyński już w 2016 roku stwierdził, że zastępcą Lecha Wałęsy w roli przewodniczącego „Solidarności” był jego nieżyjący brat, który… „faktycznie kierował związkiem”.

Wśród wyborców PiS taka wersja najnowszej historii Polski jest powszechnie akceptowana. Pomógł temu wcześniej m.in. propagandowy film „Nocna zmiana” w reżyserii Jacka Kurskiego, który raz na zawsze wszystko „wyjaśnia” suwerenowi.

/j/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

14
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
CoalaArekANDRZEJZenekMaciek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
matius
matius

zabierzcie sobie całe to piskactwo!!!!

Józef
Józef

Chore i co więcej napisać . Reszta jest milczeniem .

Janek
Janek

jeszcze mnie mdli, albowiem musiałem kilkanaście minut spędzić w pomieszczeniu, gdzie szczekało tvpis info z telewizora mam uczucie jakby to urządzenie oblało mnie fekaliami. mafia rządząca dostała potwornej sraczki, plują ze wszech sił na sędziów i senat, zapewne przestraszyli się możliwości przykręcenia kurka z pieniędzmi EU. stopień kłamstwa i podłości tej propagandy jest porównywalny chyba tylko z dawnym Sowinformbiuro. oraz szczytami hipokryzji kleru KRK. przy czym pisiory muszą być świadomi swoich przestępstw i ich potencjalnych konsekwencji, dlatego tym gorsze guano wciskają „suwerenowi”. szczytem absurdu była szatniarka Parlementu Europejskiego p. Klempa, żaląca się że nie przyjęto jej skargi na Francję. to… Czytaj więcej »

szary człowiek
szary człowiek

No nie wiem…..śmiać się czy płakać……z bezsilności. Kurwizja przebija szalbierstwami i kłamstwami nawet propagandę gebelsowską, …..Może tylko dorównują temu kłamstwa i oszczerstwa krzywogębego bankstera (ksywka – premier)

Chermes
Chermes

Pójdę w tych „rozważaniach historycznych” PiS nieco dalej.
– Gdyby nie fakt, że Feliks Dzierżyński, stojąc na czele Legionów, odzyskał w 1918 roku dla Polski niepodległość, nie byłoby ani Stoczni Gdańskiej im. Włodzimierza Lenina, ani Solidarności.
mnHAc

Aron
Aron

A czepiają się Putina że zmienia historię, ba, śmieją się z Kim Dzong Una że ponoć umie wszystko i się nie wypróżnia, a nawet wymyślił kałasznikowa i jest mistrzem jazdy konnej, instruktorem narciarstwa, łyżwiarstwa i łucznictwa. A tu proszę, ktoś ich jednak przebił.

Halszka
Halszka

Jeżeli L.Kaczyński był przywódcą Solidarności,to dlaczego czepiają się L.Wałesy o porozumienie z komunistami,wytykaja „Okrągły Stół” ,dlaczego L.Kaczyński nie zrobił porządku z aparatczykami PRL- u? Nie trzeba zbyt długo myśleć,by każdą próbę zmiany historii przez „kurskich”( świadomie małą litera),jednym pstryknieciem zapędzić w tzw. ” kozi róg” tych przebranych ,w cudze szaty,bohaterów..Ich rewelacje historyczne,mogą rozśmieszyc do łez,gdyby,nie było w Polsce,tak wielu ludzi z dziurą edukacyjną ,z całkowitą odporna.oscia na samodzielne myslenie,z brakiem umiejętnosci łączenia faktów, ,ślepo wierzących w to ,co mają implantowane przez tych,którzy z groźną miną wykrzykują, obrzucajac kalumniami tych,którzy zagrażają im w sprawowaniu władzy absolutnej.Ci,co znają historię, w stopniu podstawowym,wiedza,ze… Czytaj więcej »

marek
marek

….. a zarzucają Putinowi że pisze nową historię. Przywódcą Solidarności był Lech ale nie Kaczyński czego Jarosław zdzierżyć nie może. Pokojowego Nobla dostał przywódca Solidarności ale na pewno nie był to Kaczyński. Pewnie komitet noblowski się pomylił i uhonorował Wałęsę. Historia się nie zgadza to trzeba napisać „nową historię” i po prawie 40 latach okazuje się że faktycznym przywódcą był Lech Kaczyński a Wałęsa to był jakiś figurant co to przypadkiem i przez pomyłkę dostał pokojowego Nobla a potem też przypadek i nieporozumienie został Prezydentem RP. Tak teraz będzie brzmiała PiS-owska wersja najnowszej historii Polski. Pisanie nowej historii nigdy nie… Czytaj więcej »

Mala
Mala

Ja się pytam, kiedy to się wreszcie skończy? Mnie chce się wymiotować jak to czytam , bo kurwizjii nie byłabym w stanie oglądać.

Maciek
Maciek

Już to dawno przewidziałem po to było zamykać gimnazja aby mieć możliwosc zmiany historii i zmienić książki. To jest chore do cna.

Zenek
Zenek

Na Putina mówią, że zakłamuje historię. A może pod Grunwaldem wojskami też kierował Lech Kaczyński ?

ANDRZEJ
ANDRZEJ

A morawiecki wprowadzał Polskę do Unii i walczył w szarych szeregach???

Arek
Arek

Mali i puści ludzie bez dokonań muszą zmieniać historię aby stworzyć wrażenie swojej „ważności”, oni kierowali związkiem, oni wprowadzili RP do NATO i Unii, oni pokonali Hitlera itp

Coala
Coala

Ten kraj jest chory. Ma chore struktury i chorych przywódców którzy zmieniają historię i wszystko co dotąd było dobre. I to tylko dzieje się przez jednego szaleńca którego nie można wyleczyć. Eyleczyc z nienawiści ibpcxucoa winy za zło które uczynił 10 lat temu. Co na to lekarze?