TVP nie chce podać kosztów transmisji mszy za Jadwigę Kaczyńską

TVP nie chce podać kosztów transmisji mszy za Jadwigę Kaczyńską

Chodzi o mszę transmitowaną 16 stycznia przez TVP Info z kościoła w Starachowicach z okazji 6. rocznicy śmierci Jadwigi Kaczyńskiej. Pisaliśmy o tym w artykule „Dla ratowania stołka prezes Kurski gotów się ośmieszyć?”.

Portal press.pl wysłał w tej sprawie pytania do biura prasowego TVP. Dziennikarze chcieli się dowiedzieć, ile kosztowała transmisja mszy, kto za nią zapłacił, a także czy każdy poseł może zwrócić się do TVP o transmisję mszy w intencji członka swojej rodziny.

– „Są to informacje poufne, ze względu na otoczenie konkurencyjne, w jakim funkcjonuje spółka” – brzmiała odpowiedź. Biuro prasowe TVP dodało: – „TVP Info relacjonuje wszystkie wydarzenia istotne z punktu widzenia naszych widzów, oraz takie, w których udział biorą najważniejsi polscy politycy niezależnie od przynależności partyjnej”. 

Internauci kpili z odpowiedzi TVP. – „Podobno w CNN i BBC ostrzyli sobie zęby na prawa do wyłącznej transmisji”; – „Konkurencja marzyła, żeby być na tej mszy”;

– „Że niby ktoś mógłby prawa podkupić?”; – „Kim oficjalnym była Jadwiga Kaczyńska? A może transmitujmy za publiczne pieniądze inne prywatne uroczystości. Wesele Mścisławy Buc też może być istotne”.

bt

Źródło: press.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
antyuzurpatorOlaZgredzinkaCzeslawBart Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Andrzej

Czyżby Kurski obawiał się konkurencji Rydzyka?

Bart
Bart

Kiedy w TVP regularne transmisje z porannych ablucji prezesa? Takie ważne wydarzenia nie powinny być pomijane przez TVP Info

Czeslaw
Czeslaw

Przecież on sam nie potrafi się umyć. Zębów nie musi bo ich już nie ma. Co do ważności to całkowicie się z Panią zgadzam. Tego domaga się suweren, bo to” istotne z punktu widzenia naszych widzów” cyt z info.biura prasowego TVP.

Zgredzinka
Zgredzinka

Czy Wy też macie takie nieodparte wrażenie, że deklarowana „wiara” jest dla wielu dyspensą na bycie złym człowiekiem? To przeświadczenie, że naplucie księdzu do ucha swoich niegodziwości zwalnia ich od przestrzegania podstawowych zasad moralnych. W przeciwnym razie żaden z tych demonów zniszczenia nie zapuściłby się w te obszary. Jeżeli jest się uczciwym człowiekiem, to w zupełności wystarczy kierowanie się w życiu prostą etyczną zasadą nieczynienia drugiemu tego, co jest nam niemiłe. No chyba, że przyjmie się jako oczywiste, iż kościół z samego założenia jest instytucją zrzeszającą tylko grzesznych ludzi. Tylko czy to wygniatanie posadzek kościelnych może zastąpić pracę nad sobą?… Czytaj więcej »

antyuzurpator
antyuzurpator

Coś takiego widać np. we Włoszech – tamtejsi mafiozi pokazują się jako głęboko religijni, niemal współpracujący z kościołem. Może tok myślenia jest taki: „Skoro jestem bandziorem, to bóg tak chciał i takim mnie stworzył – i tak ma być. A spowiednik i tak ze wszystkiego rozgrzeszy.”

Ola
Ola

Jezeli chodziloby o msze sw. To nie byloby yransmicji . Chodzilo o juptery , no i te zdjecia , to nie dla śp. Jadwigii to dla Jaroslawa :(((

antyuzurpator
antyuzurpator

Oprócz pokazówki dla ciemnego ludu („patrzcie, jaki on zwykły a święty człowiek, jak my wszyscy, nasz ci on!”) może to być manewr wyprzedzający w stosunku do kleru, zmierzający do ugłaskania go wobec przedwyborczego wstrzymania i nie ruszania tematów miłych polskiemu kk, jak np. aborcja i in vitro. Transmisji na żywo z miesiączek już nie ma, więc muszą wymyśleć coś innego. Nie zdziwię się, jeśli zaczną transmitować comiesięczne najazdy na Wawel.