TVP o krok od konfliktu z Rydzykiem

Rydzyk przestrzega przed „węszącymi lewackimi dziennikarzami”

To nie do wiary, ale TVP odmówiła zamieszczenia na swojej antenie reklamy weekendowego wydania „Naszego Dziennika”, tytułu z medialnego koncernu o. Tadeusza Rydzyka. Powód?  Pojawiało się w niej w negatywnym kontekście słowo „homoseksualizm”. Doszło do tego, że sprawą zająć się musiała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Biuro reklamy stacji zajęło bowiem stanowisko nieprzejednane i stwierdziło:

„Nie nadaje się: reklama narusza art. 16 b ust. 3 pkt 2 ustawy o radiofonii i telewizji, przekaz handlowy nie może zawierać treści dyskryminujących ze względu m.in. na orientację seksualną”. Mimo korekt i poprawek odrzucono też drugą wersję spotu. Dopiero za trzecim razem się udało. Na tym jednak nie koniec, bo na taki obrót sprawy nie chcieli się zgodzić Marek Jurek i Krzysztof Kawęcki, liderzy Prawicy Rzeczypospolitej. Mało tego, politycy wnieśli oficjalną skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Krajowa Rada zajęła się sprawą natychmiast: ukarano pracownika, poprawiono procedury. „Odpowiedź TVP będzie podstawą pisma, które teraz KRRiT skieruje i do skarżącego, i do skarżonego” – oświadczył prof. Janusz Kawecki, członek KRRiT, w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”. Później na antenie Radia Maryja przeczytał oświadczenie Jacka Kurskiego, z którego wynika, że wobec pracownika TVP będą wyciągnięte odpowiednie konsekwencje.

„Zostanie wymierzona kara porządkowa osobie N.N., która opiniowała spot reklamowy pod względem zgodności z obowiązującymi przepisami prawa i uszczegółowiono zasady postępowania związane z weryfikacją otrzymanych materiałów, mającą na celu ich dopuszczanie do emisji lub odrzucanie” – podsumował prof. Kawecki.
(Źródło: wp.pl)

/j/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

13 komentarzy do "TVP o krok od konfliktu z Rydzykiem"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jacek

O ile pamiętam to już 1 reklamę też zablokowali: „Bić kurwy i złodziei” głosiła.

Wiśnia

Znaczy że dla biznesmena rydzyka zmienia się przepisy byle się nie obraził. Za chwilę dobra zmiana sypnie mu groszem żeby się czasem nie obraził.

Plus ujemny

Stare powiedzenie mówi „K…wa ku…wie łba nie urwie”.
Kłócą się o drobiazgi – to jedna z zasad socjotechniki.

Polakww

Skandaliczna ustawa do zmiany. Nie ma czegoś takiego jak orientacja seksualna. Jest norma heteroseksualizm i odstępstwa od normy, czyli patologie, zboczenia, parafilie itd.

Jacek

Rozumiem, że aseksualnych też nazwiesz zboczeńcami?

Zgredzinka

A są tacy?

Jacek

A są…

Ted

Czy wyznawca PiS, facet, wykrzykujący, że kocha Jarosława zbawcę jest zboczeńcem ? Czy to jest patologia ?

Zgredzinka

Nie, jest homoseksualistą, bo Jarozbaw to przecież … homoś !!!

Waldemar

Jest określona umownie norma: człowiek myślący. Odstępstwa od niej to: półinteligent, ociężały umysłowo, kołtun, tuman, burak, chomącie i ćwok.

Zgredzinka

Aleś świetnie zaripostował !!!
Głupota co poniektórych … aż boli.

Zgredzinka

Twoja głupota jest tak przerażająca, że powinna świecić … żeby ostrzegać przed sobą innych.
Zapytałabym, jak można w XXI wieku mieć tak debilne poglądy, ale ostatnio widzi się wszędzie dookoła takie Himalaje głutopty, że trudno nie zgodzić się ze stwierdeniem, iż jest ona … bezdenna.

Ted

Skończy się pewnie specjalną premią dla Kurskiego, kilkumilionowym odszkodowaniem dla Rydzyka i ogłoszenuem, że to wszystko wina Tuska.
Ciemny lud to kupi (a raczej za to wszystko zapłaci).