TVP pozwała Bogdana Borusewicza – „Z niecierpliwością oczekuję na rozprawę”

„Panna z TVP przedstawia się jako weterynarz po to, żeby zmontować dla TVP szkalujący materiał o B. Borusewiczu”

– „TVP pozwała mnie przed Sąd Okręgowy w Warszawie w procesie cywilnym. Oskarżają mnie o to, że w Polsacie w dniu 14 stycznia – w programie poświęconym zabójstwu prezydenta Pawła Adamowicza – powiedziałem, iż do tego mordu politycznego doprowadziła atmosfera szczucia i nagonki, w której brała udział również telewizja publiczna. W pozwie jest mowa o „tragicznej śmierci”, a nie o morderstwie prezydenta, do którego doszło na oczach tysięcy ludzi przed sceną i milionów przed telewizorami” – poinformował na Facebooku wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz. – „Z niecierpliwością oczekuję na rozprawę” – dodał.

Telewizja prezesa Jacka Kurskiego domaga się od Borusewicza przeprosin za tę jego wypowiedź. Chce też, aby wpłacił 10 tys. zł na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Marszałek w swoim poście przypomina, że TVP podobne pozwy złożyła m.in. przeciw Rzecznikowi Praw Obywatelskich Adamowi Bodnarowi, prezydentowi Poznania Jackowi Jaśkowiakowi czy prof. Wojciechowi Sadurskiemu. A my przypominamy stanowisko Rady Etyki Mediów, o czym pisaliśmy w artykule „REM: „Paweł Adamowicz był obiektem oszczerstw [w TVP], ale nie miał prawa do obrony”.

bt

Źródło: Facebook

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
26 lipca 2019 18:12

Pan Kurski już od dawna jest Kurwiski.

Rafał P
Rafał P
27 lipca 2019 06:59

No cóż, Borusewicz spodziewa się, że przed sądem, tym ziobrowym sądem, udowodni swoją niewinność. Ale może się przeliczyć, bo te dzisiejsze sądy to nie przymierzając przypominają te hitlerowskie, a może nawet stalinowskie i wyrok zapada zanim zacznie się proces. Ale i tak życzę powodzenia panu Borusewiczowi.