TVP „przykryła” orędzie marszałka Grodzkiego wywiadem z Dudą

Orędzie Tomasza Grodzkiego…

Każde orędzie wygłaszane przez marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego z dużą niechęcią jest emitowane w TVP. Dotychczas pojawiało się ono o wyznaczonej porze, czyli o 20.00. Wczorajsze zostało pokazane dopiero o 20.15, bo wcześniej Danuta Holecka prowadziła rozmowę z Andrzejem Dudą. Właściwie trudno nazwać to wywiadem, bo Duda praktycznie wygłaszał monolog.

 

W tym czasie orędzie marszałka Grodzkiego zostało wyemitowane w prywatnych stacjach telewizyjnych, mimo że obowiązek jego nadania ma TVP – telewizja finansowana z pieniędzy podatników. Jak wiadomo, ostatnio z budżetu państwa, czyli z kieszeni każdego z nas, do TVP i Polskiego Radia popłynęły prawie 2 mld zł.

A marszałek Grodzki swoje orędzie rozpoczął od podziękowań dla pracowników służby zdrowia: – „Chylę czoła przed lekarzami, pielęgniarkami, ratownikami medycznymi, diagnostami, farmaceutami i wszystkimi, którzy z poświęceniem i oddaniem ratują zdrowie i życie Polek i Polaków”. Podkreślił, że godne potępienia są ataki na personel medyczny, które „pojawiają się w przestrzeni publicznej”.

 

Mówił także o forsowanej przez PiS ustawie o przeprowadzeniu wyborów prezydenckich 10 maja. – „Cały świat przekłada różne wybory na późniejsze terminy. Niektórzy przedstawiciele rządu i niektóre media zarzucają Senatowi, że złośliwie opóźnia rozpatrzenie ustawy o głosowaniu korespondencyjnym. Z całą mocą oświadczam, że to nieprawda. Przez Sejm ta ważna ustawa przemknęła bezrefleksyjnie w ciągu 4 godzin, dlatego w Senacie w ramach przysługujących nam konstytucyjnie 30 dni wykonujemy to, czego nie zrobił Sejm” – powiedział marszałek Senatu.

„Jeśli wybory zwiększają ryzyko igrania ze zdrowiem i życiem, to naszym moralnym obowiązkiem i koniecznością jest przełożenie ich na czas, w którym pokonamy epidemię, przywrócimy normalne funkcjonowanie państwa i każdego z nas. Niepohamowana żądza władzy nie może triumfować nad walką o zdrowie i życie. Jeśli przez przełożenie wyborów uratujemy choć jedno życie, to warto i trzeba tak postąpić” – podkreślił prof. Grodzki.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
marian
marian
25 kwietnia 2020 08:46

Słabiutkie to wystąpienie Pana Marszałka – co prawda PADA wręcz skandaliczne – ale powinno być o wiele lepiej i bez niepotrzebnych gestykulacji.

Grzegorz
Grzegorz
25 kwietnia 2020 15:03

A. Duda wystąpił przed prof. Grodzkim jako support. Tak robi się na rockowych koncertach gdzie przed gwiazdą wieczoru rozgrzewa publiczność jakiś mniej znaczący wykonawca.

Marek
Marek
25 kwietnia 2020 18:19

Pewnie zrobili to na wypadek gdyby marszałek powiedział coś co trzeba by wyciąć by debilny suweren nie usłyszał czegoś co skieruje jego „myśli” na niewłaściwe tory.