„TVP to ministerstwo propagandy za publiczne pieniądze”

„Jacek Kurski wrócił do zjadliwego języka propagandy Urbana”

„Nie wyobrażamy sobie, żeby pan Rachoń, który ewidentnie występuje w roli rzecznika PiS-u i jest pozbawiony jakiejkolwiek wiarygodności, mógł nadal prowadzić ten program i być gospodarzem programu, w którym występuje opozycja. Żądamy dokonania w tym zakresie zmiany, żądamy, żeby zapisy ustawowe były przez zarząd telewizji stosowane” – powiedział rzecznik PO Jan Grabiec.

Odniósł się do wczorajszego zachowania jednej z „gwiazd” telewizji kierowanej przez Jacka Kurskiego. – „Telewizja publiczna w ciągu ostatnich 2,5 roku przyzwyczaiła nas do łamania standardów dziennikarskich, do manipulacji, nierzetelności, przedstawiania w nieprawdziwym świetle działalności opozycji politycznej w Polsce, ale to, co się wydarzyło w ostatni weekend w programie „Woronicza 17” przekracza wszelkie granice, już nie tylko przyzwoitości czy rzetelności dziennikarskiej, ale po prostu zwykłej ludzkiej uczciwości. Chcemy wyraźnie przeciwko temu zaprotestować” – stwierdził Grabiec. Pisaliśmy o sprawie w artykule „Awantura w partyjnej telewizji (film)”.

Posłowie Platformy, Nowoczesnej i PSL przypominają, że Telewizja Polska nie jest własnością rządzącej w Polsce partii. Powinna być medium publicznym i należeć do wszystkich Polaków. – „Zgodnie z zapisami ustawowymi ma gwarantować równy dostęp przedstawicielom różnych opcji politycznych do tychże mediów. Tak dzisiaj nie jest. Obraz aktywności opozycji jest wykrzywiany, manipulowany czy wręcz zafałszowany” – dodał Grabiec.

„Miało być BBC, a wyszło Studio Yayo. Tylko że to wcale nie jest śmieszne. To, co wczoraj miało miejsce, to ewidentny przykład na to jak TVP, a właściwie TVPiS, manipuluje. Nie jest prawdą, że ktokolwiek uciekał od jakichkolwiek pytań. Nie może być takiej sytuacji, że polityk jakiejkolwiek opcji jest atakowany, niedopuszczany do słowa przez rzecznika PiS-u, który czasowo podaje się za dziennikarza. Takich standardów nigdy wcześniej nie było i wzywamy pana Kurskiego do tego, żeby podjął pewną refleksję. Od dłuższego czasu informujemy, jak mało pluralistyczna jest TVP. Nie możemy dopuścić do tego, żeby medium publiczne było tubą propagandową rządu” – powiedział rzecznik PSL Jakub Stefaniak.

Adam Szłapka z Nowoczesnej dodał: – „Nie mam problemu z tym, że PiS zatrudnia sobie technologów propagandy, nawet najbardziej obrzydliwych i nawiązujących do najgorszych czasów technologów propagandy, tylko niech robią to w biurze krajowym PiS, nawet w KPRM, ale niech nie robią tego w mediach publicznych za pieniądze publiczne. TVP nie jest finansowana tylko z abonamentu. Jest wsparta miliardowym kredytem ze strony rządowej. To jest ministerstwo propagandy za publiczne pieniądze”.

bt

Źródło: 300polityka.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
AlexbartgośćZgredzinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zgredzinka
Zgredzinka

Już widzę jak pan Kurski zamartwia się pisaniną „totalnej opozycji”, aż do … bezsenności.

gość
gość

miało być BBC a jest KURWIZJA

bart
bart

od dawna nie oglądam tvpis. Trudno mi sobie wyobrazić mniej wiarygodne medium

Alex
Alex

Był bojkot PiS w TVN, teraz PO w TVP