TVP udaje, że nie ma afery z Dziwiszem w roli głównej

Telewizja Publiczna pastwi się nad Donaldem Tuskiem. Czy uda się z tym coś zrobić?

Od kilku dni cała Polska żyje dokumentem TVN24 „Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza”. Wydaje się nie pojętym, że człowiek, który był najbliżej papieża Jana Pawła II uczestniczył w tuszowaniu afer pedofilskich w kościele.  Szok, niedowierzanie, złość…

 

O reportażu Marcina Gutowskiego rozpisują się wszystkie media, dyskutują politycy, księża, nawet prawicowi dziennikarze i nikt nie podważa wiarygodności tego dokumentu.

Wszystkie media zajmują się teraz kardynałem Dziwiszem i  raportem Watykanu, dotyczącym  amerykańskiego kardynała Theodore’a McCarricka, ale…jest wyjątek. To TVP!

Gdyby ktoś chciał usłyszeć, co na temat afery z kardynałem Dziwiszem w roli głównej mówią „Wiadomości”, to poczułby się bardzo rozczarowany. TVP nabrała wody w usta i postanowiła przemilczeć sprawę. Udawać, że jej po prostu nie ma.

Nie zabrakło informacji o szczepionce, którą już wiosną będziemy mogli się zaszczepić przeciwko koronawirusowi, o nielicznych, ale wciąż uciążliwych protestach kobiet, o nieustającej nadziei, że to jednak Trump zostanie prezydentem USA, a o Dziwiszu nic…cisza.

 

Za to, tak „ni z gruszki ni z pietruszki”  pokazano dość obszerny materiał o szkole na Haiti im. Jana Pawła II, ufundowanej przez darczyńców z Polski.

Jeden z internautów uważa, że to nic nie szkodzi, bo przecież  „jest internet i wszyscy się dowiedzą. To tylko pogłębia przekonanie coraz większej liczby Polaków do tego jak marnym przekazem posługuje się TVPiSS. Do ludzi w końcu zaczyna docierać świadomość kłamliwej propagandy”, a inni piszą, „Też zauważyłem, że TVP Info nic o Dziwiszu nie napisały. Mafia chroni swoich. Będzie kogo rozliczać gdy zmieni się władza. Więzienia będą pękać w szwach!” czy „Jak wszystkie, takie sprawy będzie się „zamiatać pod dywan”; to za niedługo, będzie ten dywan wyglądał, jakby przykrywał Himalaje.
P.S. (*) Fachowa nazwa zamiatacza ulic
”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek
Leszek
11 listopada 2020 11:57

Tak, szczególnie zachwyceni zaslugami Polaka – JPII dla tamt. edukacji młodzieży męskiej są niektórzy młodzi mężczyźni z Haiti, którzy już mieli osobiście do czynienia z polskimi duchownymi misjonarzami ….

Jantar
Jantar
11 listopada 2020 13:12

Dlaczego mnie to wcale nie dziwi???

Dziwisz mówi o komisji watykańskiej, że wszystko wyjaśni. Gądecki to samo. A wiadomo, że komisja watykańska zamiecie wszystko pod dywan. Nasza parlamentarna zresztą także, bo przecież po to właśnie powołali do niej samych przedstawicieli PiS-u, Solidarnej, Ordo Iuris i Episkopatu. Z tego powodu przecież odrzucono kandydaturę ks. Zaleskiego. A sporo mógłby wyjaśnić i wielu spraw by na pewno nie przepuścił, bo ma wiedzę.

Czytałam z rana świeży wywiad Magdaleny Rigamonti z księdzem… – wybaczcie, nazwiska nie pamiętam, bo mało znane. Wywiad bardzo długi, ciekawy, z mnostwem nazwisk i dat. Zapewniona godzina bardzo uważnej lektury. Włos na głowie się jeży, a to i tak tylko czubek góry i potraktowanie tematu po łebkach. Sporo w nim mowy o Dziwiszu i JP2, a także przede wszystkim o naszym Episkopacie. Polecam gorąco.

OldFart
OldFart
11 listopada 2020 16:07

Kura swoje wie… po co babcię denerwować? Niech się babcia cieszy! Mamie bliźniaków naprawdę wydrukowano specjalne wydanie „Rzepy” z tekstem „Prezydent w podróży” na pierwszej stronie.
Wszystko zaczęło się na Bliskim Wschodzie, w społecznościach żyjących z pasterstwa, 2 tys. lat temu. Chrześcijaństwo (sekta w Judaizmie) to religia ukształtowana na obraz i podobieństwo relacji między pasterzem a jego trzódką. Naczelna zasada: Dobro pasterza jest zawsze ponad dobrem owieczek i baranków – bożych również. Owieczki się wypasa, poi, chroni przed wilkami – po to, by je strzyc, doić i w końcu zarżnąć na mięso. Jak brak kobiety doskwiera – można sobie ulżyć z owieczką, zastępując barana.
Katolicyzm stał się religią państwową upadłego Cesarstwa Rzymskiego. Połączył zdeformowane i zdegenerowane cechy patriarchalnych wspólnot chrześcijańskich – nietolerancje, zakłamanie, wymuszanie posłuszeństwa – z rzymskim militaryzmem, zaborczością, hierarchia i organizacją. Powstała potężna, zabójcza hybryda, która zawojowała świat, pochłaniając miliony istnień ludzkich i przelewając morze krwi. Ludy mające swoje wierzenia i tradycje podbijano „ogniem i mieczem”, zganiając te owieczki co się poddały – do stada nawróconych, na jedynie słuszną wiarę.
Papieski Edykt Nicejski w późnym średniowieczu zakazał kapłanom małżeństw (ale nie seksu)by zwiększyć akumulację kapitału „firmy”- zgromadzone przez nich majątki dziedziczył kościół. Od tego czasu – kapłaństwo to ostoja dla homoseksualistów i pedofili. Chroniła ich zmowa milczenia i kłamstwa. Dla dobra kościoła.
W PRL, IV wydział SB opiekował się i hołubił takich osobników w surannach. Byli to najgorliwsi agenci i kapusie. Prawdziwa gwiazdą okazał się ksiądz Jankowski – gwałciciel i pedofil biseksualny. Wywiązał się doskonale z powierzonego przez SB zadania skłócania i rozwalania NSZ Solidarność. Wojtyła przeniósł do Watykanu sprawdzone metody z Polski rzymsko – katolickiej: Blokować i zakłamywać wstydliwą prawdę, chronić wrednych pastuchów a nie skrzywdzone owieczki. Wiadomo – dobro pasterza i kościelnej korporacji jest najwazniejsze. Ta piramida zła, krzywdy, kłamstwa i obłudy zaczyna się kruszyć i pochylać. Niech się wali!
Jak to przyspieszyć? cytuję „10 przykazań” za window_licker
1. Zerwać konkordat
2. Zlikwidować etaty kapelanów
3. Zlikwidować etaty katechetów
4. Opodatkować kler i wprowadzić obowiązek posiadania kas fiskalnych
5. Zrepolonizować majątek zagrabiony przez kler
6. Wyprowadzić religię ze szkół
7. Usunąć krzyże z urzędów i szkół
8. Uroczystości państwowe organizować bez udziału kleru
9. Postawić przed sąd wszystkich pedofilów w sutannach i ich biskupów za tuszowanie spraw
10. Wstrzymać dofinansowanie „dzieł” Krk z kasy państwa

Shaq
Shaq
12 listopada 2020 09:27

Pewien łamaniec logiczny wydaje się niemożliwy, ale jednak się zdarzył, Otóż wczorajsze wiadomości odpowiedzialność za burdy na tzw, marszu niepodległości przypisały PO. Reporterzy i redaktorzy TVP pełną mocą pracują na to, żeby po upadku PiS zająć się zamiataniem ulic. Choć całkiem mozliwe, że najpierw zdefraudują w napompowanych pensjach tyle kasy ,że nie będą musieli. Wzorem niemieckich dygnitarzy hitlerowskich uciekną gdzieś do Ameryki Płd.