TVP upiera się, że wyłącznie jej debata w Końskich jest „przewidziana prawem”

TVP upiera się, że wyłącznie jej debata w Końskich jest „przewidziana prawem”

Dziś wieczorem w TVP transmitowana będzie „debata” z udziałem Andrzeja Dudy. Dokładnie w tym czasie odbędzie się „Arena Prezydencka” z Rafałem Trzaskowskim. Kandydat KO nie zdecydował się na uczestnictwo w spektaklu zorganizowanym przez TVP, gdyż praktyka tej stacji pokazuje, że jest ona daleka od rzetelności.

 

TVP, pomimo tego, upiera się, że to właśnie jej „debata” jest „przewidziana prawem”. Twierdzi nawet, iż wyczekują jej „miliony” obywateli Rzeczpospolitej!

W związku z manifestowaną przez Rafała Trzaskowskiego niestabilnością poglądów lub stanu pamięci Telewizja Polska przypomina, że zgodnie z rozporządzeniem KRRiT z dnia 6 lipca 2011 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu przeprowadzania debat przez Telewizję Polską Spółkę Akcyjną, niezgłoszenie się kandydata w wyborach na Prezydenta Rzeczypospolitej w wyznaczonym terminie oznacza rezygnację z udziału w debacie” – podało dziś TVP.

 

Powyższy fragment pochodzi ze specjalnego komunikatu umieszczonego przez TVP. Przedstawiciele telewizji, niestety, nawet nie zająknęli się o tym, że podobna niestabilność cechowała jeszcze urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę, który odmówił uczestnictwa w zeszłotygodniowej debacie TVN, TVN24, Onet i WP.

Lawiranctwo prezydenta doprowadziło do tego, że dziś wieczorem odbędą się dwie debaty – ta w wykonaniu TVP w Końsku, ta Trzaskowskiego w Lesznie.

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

„…podobna niestabilność cechowała jeszcze urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę, który odmówił uczestnictwa w zeszłotygodniowej debacie TVN, TVN24, Onet i WP.” Przecież Duda wyraźnie powiedział, że „do żadnych obcych mediów na debatę nie pójdzie, bo to są gigantyczne pieniądze z emitowanych przy debacie reklam i tylko TVP ma prawo na tym zarobić”. TVP na życzenie Dudy nie zaprosiła na debatę przedstawicieli żadnego z mediów, bo prezydent zapowiedział, że nie będzie odpowiadał na żadne pytania zadane przez dziennikarzy spoza TVP. Duda postawił warunki: debata tylko w TVP i tylko dziennikarze TVP zadają pytania. Więc sorry, ale jaka to debata? To miał być tylko… Czytaj więcej »