TVP wykorzystała sytuację do przykrycia „afery hejterskiej”

Brejza: "Min. Zdrowia zataja informacje o masowym likwidowaniu miejsc w szpitalach"

TVP wytoczyła ciężkie działa przeciwko posłowi Krzysztofowi Brejzie i jego ojcu. Chodzi o tzw. aferę fakturową w Inowrocławiu.

 

Wspomniana afera dotyczy wystawiania fałszywych faktur przez urzędników z Inowrocławia. W ten sposób z kasy miasta wyłudzono ponad 250 tys. złotych. Według TVP pieniądze z faktur trafiały do hejterów, którzy atakowali politycznych rywali posła Brejzy i jego ojca Ryszarda, prezydenta Inowrocławia.

Wersji Telewizji Polskiej przeczą działania Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Funkcjonariusze nie prowadzą śledztwa w sprawie hejtu, a sprawdzają jedynie, czy doszło do wyłudzenia. Pracownicy TVP podpierają się wyjaśnieniami podejrzanych, choć dostępu do nich nie mają nawet adwokaci reprezentujący urząd miasta…

 

Kolejne wątpliwości w przekazie TVP budzi to, kto zgłosił sprawę organom ścigania i kiedy rozpoczęło się śledztwo. Jak się okazuje, to właśnie prezydent Ryszard Brejza jako pierwszy powiadomił prokuraturę, a śledztwo trwa już od 2017 r. Redaktorzy propagandowej telewizji całkowicie ignorują ten fakt i sugerują, że to Brejza miał dopuścić się wyłudzenia pieniędzy.

Wątpliwości budzi również, kiedy i na czyje polecenie funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli do inowrocławskiego urzędu. CBA – zgodnie z rzeczywistością – weszło do ratusza w dniu 21 sierpnia 2019 r. Nastąpiło to więc chwilę po tym, gdy media upubliczniły informacje o hejterskiej działalności Emilii S.

TVP wykorzystała sytuację do przykrycia „afery hejterskiej” i przyjęła narrację, mającą ją zasłonić. Dziennikarze zaczęli mówić o „hejcie” w wykonaniu opozycji, o „farmie trolli” w urzędzie i „Ratuszu Hejtu”. Równocześnie pomija się odniesienia do kryzysu, który pogrążył Ministerstwo Sprawiedliwości.

Telewizja Polska usiłuje ukryć informacje o tym, że w „aferę fakturową” zamieszane są osoby związane z Prawem i Sprawiedliwością. Są nimi Agnieszka Ch. i Małgorzata S. Agnieszka Ch. oskarżona jest o wyłudzenie ponad 230 tys. zł, podobne przekręty zarzucano jej już w 2011 r., kiedy podlegała ona PiS-owskiemu burmistrzowi Kruszwicy Mikołajowi Bogdanowiczowi. Małgorzata S. miała podobno wystawiać fałszywe faktury. Wiadomo, że w 2014 r. wystartowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego z list PiS.

TVP całkowicie pominęła wątek Agnieszki Ch. i Małgorzaty S., zamiast tego stacja forsuje tezę o tym, że za aferę odpowiedzialni są… Krzysztof i Ryszard Brejza. O wiarygodności stacji wiele mówi to, że żaden z mężczyzn nie ma postawionych zarzutów.

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o