TVP zapewnia, że nie ma nic wspólnego z prowokacją „Jaoka”

Wyrywał tęczową flagę uczestnikowi protestu i obwieścił: już nie jestem pracownikiem TVP

Telewizja publiczna odcina się od sobotniej prowokacji Mikołaja „Jaoka” Janusza, twierdząc, że działał on wyłącznie we własnym imieniu i na potrzeby własnych programów internetowych.

Przypomnijmy, że od kilkunastu dni przed siedzibą TVP odbywają się pikiety, w których grupa demonstrantów wyraża swoją niechęć do manipulacji telewizji publicznej.

W sobotę wieczorem, jeszcze przed atakiem na Magdalenę Ogórek, do protestujących wyszedł „Jaok” z nałożoną sztuczną brodą i w okularach. Zatrudniony jako współpracownik „W tyle wizji” i „W tyle wizji extra” w TVP Info znany youtuber wykrzykiwał do protestujących, że są opłacani przez Sorosa. Miał też włączony megafon z piosenką „Ole, ole”. Protestujący przed siedzibą TVP zmusili go do oddalenia się, co w niedzielny poranek na antenie TVP i kanale You Tube Mikołaj Janusz skomentował, jako jawny atak. „Zostałem uderzony w rękę i kopnięty w piszczel; gdyby ktoś mniejszy ode mnie znalazł się w tej sytuacji, to rozszarpaliby go chyba.” – relacjonował „Jaok”.

Ponadto, przedstawiany w „Wiadomościach” jako dziennikarz TVP, Janusz twierdzi, że prowokuje demonstrujących przed stacją, aby ochronić słabsze koleżanki.

Środowisko dziennikarskie ostro potępiło działania „Jaoka”. „Każdy normalny dziennikarz albo i media worker przyłapany na tym, jak w przebraniu i po chamsku zaczepia i prowokuje demonstrantów, wyleciałby z roboty w sekundę. Odchodziłby ze spuszczoną głową, przez nikogo nie żegnany. Tak byłoby wszędzie – tylko nie w TVP” – komentuje Witold Głowacki z „Polski The Times”.

Ciekawe z jakich to względów kolejka do potępiania prowokacji pod TVP, przeprowadzanej przez człowieka z TVP, zakładającego sobie sztuczną brodę – skandal z prowokacją absolutny – jest o niebo krótsza”  – pisze Tomasz Lis.

Ciekawe jest, że TVP, która do tej pory przedstawiała „Jaoka” jako dziennikarza stacji, po ujawnieniu i potępieniu prowokacji przez środowisko, odcina się od niego, udając, że nie reprezentował TVP.

wb

Źródło: wirtualnemedia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Zbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

No duży może i jest, ale nic ponad to.