Kaczyński bez żadnego trybu

"Nie może ujść uwadze, że wypowiedź ta miała charakter ogólnikowy i nie zawierała żadnych imion, nazwisk oraz wskazań, co do cech charakterystycznych, które pozwoliłyby na jednoznaczne ustalenie jej adresatów. Tym samym, skoro wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego nie była skierowana do indywidualnej osoby, ale do bliżej niesprecyzowanej grupy osób będących jego politycznymi adwersarzami, to nie sposób mówić o znieważeniu funkcjonariusza publicznego"

Politycy, dziennikarze i komentatorzy nie szczędzą prezesowi PiS mocnych słów. „Szaleniec”, „chory człowiek”, „wariat” – piszą na Twitterze.

Tuż przed północą na mównicę bez żadnego uprzedzenia wszedł Jarosław Kaczyński. – „Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata. Zniszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami!” – wykrzyczał z miną szaleńca. Zanim do tego doszło, do Kaczyńskiego zwrócił się poseł PO Borys Budka. „Dopóki był śp. Lech Kaczyński, pan nie odważył się podnieść ręki na wymiar sprawiedliwości, bo na szczęście był ktoś, kto rozumiał, na czym polega trójpodział władzy” – mówił Budka.

W mediach społecznościowych – burza. „Szaleniec chce zostać dyktatorem” – twierdzi PO. „Niszczy państwo z nienawiści”, „karygodne” – dodaje Nowoczesna.

Głos zabrali również prezydent Słupska Robert Biedroń i Roman Giertych. „Czy takiej polityki chcemy?” – pytają. „Kaczyński oszalał!” – twierdzą Młodzi Demokraci.

Gorąca dyskusja trwa wśród dziennikarzy. Tomasz Lis pisze, że Kaczyński jest „średnio poczytalny”, „Polską rządzi wariat” i alarmuje: „Normalna Polska albo Kaczyński”. Łukasz Warzecha przyznaje: „wypowiedź JK to dramat” i dodaje: „absolutnie nic nie usprawiedliwia słów, które wygłosił pan prezes”. „Co za buta!”, „On kompletnie oszalał”, „skandaliczne słowa” – piszą inni.
(Źródło: wp.pl)

jp
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sławomir
Sławomir
19 lipca 2017 11:41

To nie jest szaleniec, dla mnie to standardowy wolak katopsior i bolszewik pełnym ryjem w jednym.

Zwinka
Zwinka
19 lipca 2017 11:51

Diagnoza lekarzy – specjalistów jest znana od wielu lat. Niestety to, co mówią oni przez wielbicieli odbierane jest jako „charyzma” ( nic dziwnego, bo umiejętność manipulacji jest jedną z cech charakterystycznych ). To nic nowego. Analogicznych przykładów w historii jest pod dostatkiem. Wszystkie źle się kończyły, w końcu dla samego „pomazańca”, ale po drodze dla wszystkich, którzy stanęli mu na drodze.

guruguru
guruguru
20 lipca 2017 14:15

A jakby tak milion Polaków powiedzialo,że zabiło Prezydenta LK to prokuratura by miała co robić. Musiałaby przesłuchać wszystkich. A kabarety by straciły rację bytu.