Twitter kpi z Jakiego: Czy fanatyk niemieckich lokomotyw – to dobry kandydat na prezydenta stolicy?

Tuż przed wyborami Patryk Jaki zapowiada pokazowe rozprawy - w asyście kamer

„Takie zdjęcia (w tym sztucznym, wyreżyserowanym klimacie) mam z pierwszej klasy podstawówki – brakuje tu tylko globusa, mapy i małpy” – skomentował internauta na Twitterze świeżo opublikowane zdjęcie Patryka Jakiego. Najwyraźniej u szczytu kampanii kandydat do fotela prezydenta stolicy zapragnął się pokazać od innej niż dotąd strony. Już nie jako dobrze znany ignorant i dresiarz sprzed blokowiska, lecz jako bibliofil i intelektualista. Na dodatek, podpisujący ważny dokument.

Intencje i pragnienia rozminęły się jednak z efektami, a pan wiceminister dając pożywkę do kpin po prostu się ośmieszył.

Fotka – opublikowana na Facebooku jest prawdziwym poniedziałkowym hitem. Użytkownicy Twittera zadali sobie bowiem trud i na podstawie zawartości półek z książkami, na tle których Jaki się lansuje postanowili ustalić w jakim kierunku zmierzają jego zainteresowania. I cóż się okazało?

„Pół półki w jego bibliotece zajmują atlasy z lokomotywami z późnych lat 80. Cztery tomy Lokomotiv-Archiv Preußen, a do tego Württemberg czy Baden pełne setek czarno-białych zdjęć, opisów i rysunków technicznych w skali 1:160″ – poinformowała jedna ze stron na Facebooku.

Niektórzy na półce za Patrykiem Jakim odnaleźli coś jeszcze – książkę, której mógł szukać Marek Suski. Na grzbiecie opasłego tomiska widnieje tytuł „Caryca”.

Te odkrycia wyzwoliły w internautach prawdziwą fantazje. Jedni snują domysły na temat autentyzmu tła, na którym pozuje Jaki zakładając, że może to tylko tapeta, ale są i zatroskani, którzy przy tej okazji sugerują PiS-owskiemu kandydatowi plan awaryjny:

„Gdyby z tą prezydenturą nie wyszło, przedsiębiorczy Patryk Jaki ma plan B. Wystarczy tylko półki obrócić :)))

A już całkiem na poważnie internautów martwi potwierdzona przy okazji i nie raz zademonstrowana ignorancja pana wiceministra i zwracają mu uwagę, na etykietę flagową: flaga państwowa RP w obecności innej flagi powinna być umieszczana po lewej stronie.

Z przekąsem i przymrużeniem oka kwitują więc: „Jedynym plusem kampanii wyborczej jest to, że dresiarz zobaczy, jak wyglądają książki…”

/p/

Źródło: Facebook/ Twitter/ naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Polka gorszego sortushaqZwinkaWaldemarRyszard Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ryszard
Ryszard

Jeszcze jedno doszło – to nie Jakowe wnętrze domowe ani nawet dekoracja, ino wystrój ze scenografii filmowej. Ostatnio te półki z książkami zagrały w serialu „Pułapka”, który leci w TVN-ie. Portal NaTemat demaskuje to porównywawczymi zdjęciami. Kompromitacja totalna!

Waldemar
Waldemar

Sprawa prosta jak obręcz i już o niej napisano: to plan filmowy kolejnego serialu, stąd ten księgozbiór odrobinę, hm, hm, chaotyczny. Wniosek prosty: jesli już pozować to przed własną biblioteczką. Przynajmniej wiadomo, co stoi za plecami.

Zwinka
Zwinka

Parowozy i to w języku niemieckim. Ukryta opcja niemiecka, albo Hans Kloss.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Albo kolejny Konrad Wallenrod. Ale raczej to pierwsze, skoro jest z Opola. Nie uwłaczając mieszkańcom Opola, oczywiście.

shaq
shaq

A może to nie półka z książkami tylko fototapeta? Dobrze że przez pomyłkę nie zrobił sobie fotki na tle plakatów z nieubranymi panienkami.