„Ty głupku, zjeżdżaj!”- Terlecki do posła Truskolaskiego

Ryszard Terlecki i jego chwila prawdy

Chodzi o kolejną awanturę, wywołaną przez wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego. – „Ty głupku, zjeżdżaj stąd” – rzucił on w stronę posła Nowoczesnej Krzysztofa Truskolaskiego, kiedy ten z mównicy sejmowej krytykował publiczną telewizję.

„Tuba propagandowa PiS-u dzięki tej ustawie dostanie prawie miliard złotych. Pytania do pana ministra kultury: na co pójdą te pieniądze? Czy na nowych specjalistów od pasków, które są już przebiciem propagandy goebbelsowskiej, czy na nowych dziennikarzy tzw. śledczych” – pytał polityk, czym wywołał wzburzenie na sali plenarnej. Wtedy właśnie usłyszał mało parlamentarne słowa PiS-owskiego wicemarszałka.

Po wybuchu Terleckiego poseł Nowoczesnej zaczął domagać się od marszałka Marka Kuchcińskiego ukarania jego zastępcy. Kuchciński nie zareagował.

To nie pierwszy taki „występ” Terleckiego. Poseł PO Sławomir Nitras stwierdził, że wicemarszałek z PiS miał go nazwać „pajacem”. Zwrócił się z mównicy do Kuchcińskiego: – „Panie marszałku, przed chwilą pan marszałek Terlecki powiedział do mnie „pajacu”. A widział pan, jak pan wygląda?! Co to w ogóle jest?!” – mówił oburzony Nitras.
(Źródło: se.pl)

/p/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
AndrzejZwinkasmętekPolka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

To już od dawna nie Parlament, tylko cyrk, jak za PRL. Stary dowcip wyjaśniał tak, dlaczego sala jest okrągła. Jeszcze krok, a zaczną się regularnie bić. Upadek obyczajów i zdziczenie na górze prowokuje pęknięcie wszelkich tam. „Jak im wolno, to nam też”. Faszyści patidioci biją kobiety, a za transparent ze słowami Papieża Polaka wyrzucają z kościoła. Określenie „nieparlamentarne słowa” nabiera powoli znaczenia pozytywnego. Takich czasów doczekaliśmy.

Andrzej
Andrzej

Przaśny obrazek- bydło na salonach.

smętek
smętek

Terleckiego, którego umysł jest pewnie tak zmęczony jak jego twarz, korzysta z wolności słowa danej pisuarom. Obrzucają nas rozlicznymi wyzwiskami i są bezkarni.

Zwinka
Zwinka

Noblesse oblige, no nie ?

Zwinka
Zwinka

Profesorów ci u nas jak „mrówków’, fatalnie natomiast z mądrą starszyzną, która nawet w najprymitywniejszych plemionach stanowi niepodważalny autorytet. No, ale my to przecież orły, sokoły, bażanty …I na ten przykład prof. ( a jakże) Zybertowicz publicznie i jak najbardziej poważnie podał 3 (słownie: trzy) kryteria, jakim musi sprostać Szary Obywatel, aby mógł otrzymać Licencję Prawdziwego Polaka, „Patryjoty” i Katolika. Nie będę tych WARUNKÓW przytaczać, bo nie zamierzam lokować pisowskiego produktu, ale kto chciał, ten usłyszał. Natomiast warto przytoczyć odpowiedź prof. ( a jakże) Zybertowicza na pytanie : jak ma się czuć w TYM kraju obywatel, który wedle ” klasyfikatorów”… Czytaj więcej »