Tygodnik Sakiewicza z homofobiczną naklejką – „Jakie to uczucie nawiązywać do spuścizny nazistów?”

W sobotę na TT dzieją się dziwne rzeczy. Sakiewicz za Morawieckiego?

Prawicowy tygodnik „Gazeta Polska” zamierza wyprodukować naklejki z napisem „Strefa wolna od LGBT” i dołączyć je do pisma. Informację opublikowano na oficjalnym koncie tygodnika na Twitterze. „Gazeta Polska” to jeden z prawicowych tytułów hojnie wspieranych reklamami przez spółki Skarbu Państwa, kontrolowane przez PiS. W ubiegłym roku zapłaciły one 8,8 mln zł za reklamy w piśmie, którego redaktorem naczelnym jest Tomasz Sakiewicz.

Internauci krytycznie wypowiadali się o naklejce. – „Teraz „strefa wolna od LGBT”, za chwilę „strefa wolna od Ukraińców, Niemców i Hindusów”, potem „strefa wolna od inaczej myślących” i nim się obejrzymy zapełnią się obozy odosobnienia dla „innych””;

– „Jakie to uczucie nawiązywać do spuścizny nazistów w Polsce, w kraju, który ta ideologia tak bardzo zniszczyła? Jesteście tak durni jak te cepy z II RP, które też wpierw flirtowały z Hitlerem?”; – „Już była kiedyś podobna idea. Na tramwajach pisano „Nür für Deutsche” albo w autobusach „Whites only”. Świetnie kontynuujecie te tradycje” – pisali w komentarzach.

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej zapowiedział na Twitterze kroki prawne w tej sprawie. – „Jutro złożę w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Niemieccy faszyści tworzyli strefy wolne od Żydów. Apartheid – od czarnych. Jak widać tradycja znajduje godnych naśladowców, tym razem w Polsce, pod parasolem PiS i biskupów” – napisał Rabiej.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
MateuszMirekshaqZbyszekantyuzurpator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ech
ech

Wynaturzenie PiSdzielców bierze się wyłącznie z jednego powodu: dla utrzymania władzy, apanaży, kasy, stołków… zrobią wszystko by udobruchać naczelnika.

HerodAntypis
HerodAntypis

A ja chciałbym aby cała Polska była strefą wolną od PiS i kleru. Ewentualnie jakieś rezerwaty na Podkarpaciu Podlasiu w Częstochowie Licheniu i np. w Toruniu.

Mirek
Mirek

Częstochowa nie jest pisowska.

antyuzurpator
antyuzurpator

Te naklejki to pewnie w ramach kaczystowskiej akcji „pakiet demokratyczny + „.

Zbyszek
Zbyszek

Wszędzie ta homofobia.

shaq
shaq

Pozwolę sobie wyrazić przypuszczenie, że ten człowiek z porównań z faszystami może być dumny. Czy w innym przypadku robił by od lat konsekwentnie to, co robi?

Mateusz
Mateusz

Apeluję do wszystkich ludzi mieniących się demokratyczną opozycją dla dobra nastolatków i młodzieży LGB do 30 roku życia radykalnie sprzeciwiajcie się wszelkim przejawom homofobii. Sam jako nastoletni dzieciak przeżyłem piekło, które zgotowały mi homofobiczne sku….ele. Nastolatki muszą wiedzieć, że są akceptowane takimi jakie są Bóg/Natura jes stworzył stworzyła. Nikt nie ma prawa im odebrać podstawowych praw do bycia sobą, szczególnie w tak newralgicznym wieku. Nieważne czy chodzi mi o matołka Wałęsę, Giertycha, Pawłowicz czy innych nienawistnych durniów. Tak jak ksiądz nie ma prawa nikogo gwałcić, okradać, tak homofobstwo nie ma prawa niszczyć porządnych dzieciaków.