„Tyle wie o Polsce, co mu na kartce napiszą”, czyli kolejna wtopa Morawieckiego (film)

„Kancelaria Premiera kasuje, internety pamiętają”

„Panie Premierze Morawiecki! Podczas ostatnich wyborów przegrał Pan proces wyborczy w podobnej sprawie i całą kampanię jeździli za Panem ludzie z maską „Mateuszek Kłamczuszek”. Jako mieszkanka Błonia stanowczo sprzeciwiam się upowszechnianiu takiego kłamstwa o dojeździe do Warszawy – napisała na Twitterze posłanka PO Kinga Gajewska. A chodzi o najnowszą wypowiedź Mateusza Morawieckiego, według którego, aby dojechać busem z miejscowości Błonie do Warszawy na godzinę 8 trzeba wstać o 5 rano.

„Proszę przeprosić mieszkańców Błonia. Zamiast opowiadać nieprawdę i narażać się na kolejne procesy wyborcze, warto zerknąć na stronę PKP” – dodała Gajewska. A tam wyraźnie widać, że pociągi kursują co pół godziny, a dojazd do stolicy trwa 30-40 minut.

„Tyle wie o Polsce, co mu na kartce napiszą. Odklejony” – podsumował Sławomir Nitras z PO.

Morawieckiego krytykowali internauci: – „Akcja z przywracaniem połączeń PKS przypomina mi DudaPomoc. Pomysł równie populistyczny i głupi. Po wyborach zniknie jak Podkomisja Smoleńska przed”;

– „Takiego gościa w takim stopniu oderwanego od rzeczywistości Polska polityka jeszcze nie miała. Ten człowiek wygląda i wypowiada się jak gdyby był pod wpływem jakichś silnych środków farmaceutycznych”; – „Oj tam. Latem w pewnej miejscowości MM powiedział, że za PO ani dróg, ani mostów nie budowano i to mimo że taką drogą i po takim moście do tej miejscowości wjechał”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
MAREKCezaryAlyJabisLubomir Petrów Pahuta Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
erwinek
erwinek

Czy zdjęcie Mateuszka przedstawia jego przyszłe miejsce pobytu

Lubomir Petrów Pahuta
Lubomir Petrów Pahuta

Skąd ma czerpać informacje jeśli całe życie był pod kloszem. Pracą fizyczną prawdopodobnie się nie zhańbił. Od lat jest wożony albo ogląda świat zza szyby samochodu. Na spotkania podsyłają mu przygotowanych wcześniej wożonych specjalnie na jego spotkania ludzi.

Jabis
Jabis

Wożony przez SOP. I … to jest pocieszające.

Jabis
Jabis

Ten! To … jednego dnia bez kłamstwa nie przeżyje?

Aly
Aly

Zaraz się okaże, że to „wypaczona wypowiedź wyrwana z kontekstu”. Okaże się, że M.M. mówiąc o tylu godzinach na dotarcie doliczył do czasu podróży: kąpiel poranną, śniadanie, makijaż, wyjście z psem i zrobienie porannych zakupów.

Cezary
Cezary

przecież tego nawet komentować się nie da.

MAREK
MAREK

To musi być dziedziczne !