Tylko naganę dostał szef podlaskiej policji za konkurs na najlepszy anonim o posłance PO

Sąd cofnął decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie szefa podlaskiej policji

Nadinspektor Daniel Kołnierowicz został uznany winnym w postępowaniu dyscyplinarnym i ukarany naganą za przeprowadzenie konkursu na najlepszy anonim o posłance Bożenie Kamińskiej z PO – podaje tvn24.pl. Kamińska w rozmowie z reporterem TVN24 zaapelowała do szefa podlaskiej policji, aby podał się do dymisji, „jeżeli naprawdę leży mu na sercu honor funkcjonariuszy, ich dobro, ich morale i zaufanie społeczne”. O skandalicznej wypowiedzi Kołnierowicza pisaliśmy w artykule „Komendant podlaskiej policji atakuje posłankę, do której trafiają skargi funkcjonariuszy na Zielińskiego”.

Tymczasem Kołnierowicz nie dość, że nawet nie myśli o rezygnacji, to nie godzi się z ukaraniem go naganą.

Jak nieoficjalnie ustalił onet.pl, szef podlaskiej policji złożył wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy. Nie mógł się bowiem od decyzji nałożenia na niego nagany odwołać, bo nie przewiduje tego ustawa o policji. Jak widać, próbuje więc innej drogi.

O szefie podlaskiej policji mówi się, że jest zaufanym człowiekiem wiceministra spraw wewnętrznych Jarosława Zielińskiego. Według nieoficjalnych informacji, Zieliński chciał, by Kołnierowicz został komendantem głównym policji. Nadinspektor z Białegostoku był także kandydatem wiceministra do objęcia fotela szefa Służby Ochrony Państwa.

bt

Źródło: tvn24.pl, onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
JabisZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

No…dobre i to, bo przecież mógł dostać nagrodę / awans … Polska to dziwna kraj.

Jabis
Jabis

Może to on! Temu głównemu sprzątaczki podsyła?