Tym razem Porozumienie Gowina idzie w zaparte. Chodzi oczywiście o „Lex TVN”

Powiedziałem dość – Jarosław Gowin zdradza Wyborczej, czego żałuje po latach współpracy z Kaczyńskim

Już przed spotkaniem sejmowej komisji kultury i środków wicerzecznik Porozumienia, Jan Strzeżek, zapowiedział, że „zgłosimy poprawkę dopuszczającą państwa OECD do rynku medialnego w Polsce jako wniosek mniejszości; jeżeli nie zostanie ona przyjęta, Porozumienie nie poprze noweli ustawy o radiofonii i telewizji”.

Jednocześnie dodał:- „jako Porozumienie jesteśmy zwolennikami wolności mediów. Wolność jest jedną z wartości przyświecających powstaniu Zjednoczonej Prawicy. Chcielibyśmy to, co obiecaliśmy dalej realizować”.

Strzeżek zdaje się na rozsądek polityków, bo przecież „wychodzimy z założenia, że jakiekolwiek akty prawa, które mogą sprawić, że któreś media w Polsce nie będą mogły nadawać, nie powinny mieć miejsca. Media nie mogą być wszystkie takie same, piękno polega na różnorodności. To różnorodność sprawiła, że Zjednoczona Prawica powstała i zaczęła wygrywać wybory. Tak samo na rynku medialnym jest potrzebny maksymalnie duży pluralizm. To już widzowie ocenią, która narracja i który sposób postrzegania świata i prezentowania faktów im odpowiada”.

Nie ukrywa również, że przez lata Porozumienie było dobrym koalicjantem i zawsze udawało się dojść do porozumienia, więc zapewne i teraz powinno być podobnie. Szczególnie, że tutaj liczy się zwykła arytmetyka, a ona pokazuje, że bez głosów ludzi Gowina ustawa medialna nie przejdzie.

Na chwilę obecną wydaje się, ze koalicjanci Porozumienia nie bardzo przejmują się oporem partii. Sejmowa komisja kultury i środków przyjęła nowelizację z poprawkami, m. in. Kukiza, nie zajmując sobie głowy propozycją Gowina.

Jak piszą internauci: „Kaczka znajdzie jakieś inne prostytutki i to przegłosują”; „Kukizy poprą ustawę wyłączającą TVN24, w zamian za swoje JOW-y. Durnowaty Kukiz nie rozumie, że JOW-y mogą być na rękę każdej władzy, a obecnie PiSowi. Wystarczy tak podzielić okręgi wyborcze, by w rejonach sprzyjających władzy było mandatów więcej”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/do/

Źródło: polsatnews.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
28 lipca 2021 11:48

Zobaczymy, jak będzie to zaparcie wyglądać w praktyce.

Jantar
Jantar
28 lipca 2021 12:12

Kaczyński przepchnie tą ustawę w formie takiej, jaką sobie wymarzył. Tygodnik Wprost podaje, że jeśli nowelizacja nie przejdzie przez Sejm to PiS zaskarży obecną ustawę do trybunału kucharki i trybunał unieważni natychmiastowo koncesje wszystkich kanałów Discovery. A wiemy doskonale, kto w TK zasiada i jakie ma zdanie: Pawłowicz, która wielokrotnie odgrażała się dziennikarzom TVN-u, że „teraz idziemy po was!” i która wielokrotnie pisała na twitterze i mówiła w wywiadach, że „trzeba karać TVN za byle co, jak najczęściej i jak najdotkliwiej, żeby sami zrezygnowali”, albo żądała „natychmiastowego odebrania koncesji TVN-om za udział w zamachu stanu”. Nie mam więc wątpliwości, że ona i Piotrowicz będą sędziami orzekającymi w tej sprawie.

irena
irena
28 lipca 2021 15:57
Reply to  Jantar

On wymarzyl sobie to co pamieta z dziecinstwa…..wiem co mowie ….w mieszkaniach ( np. na ul. Zelaznej w Warszawie ) byly tylko „kolchozniki” z jedna galka ….i mowilo jak sie pokrecilo galeczka….mowilo tylko to co wladza chciala powiedziec !!!

Agnieszka
Agnieszka
28 lipca 2021 12:28

A kom jest kaczynski, zeby decydowal o zyciu Polakow, o stanowiskach ludzi itp.? Za kogo on sie uwaza ten miernota?

Dron
Dron
28 lipca 2021 13:15

W takim razie Gowin musi już mieć z kimś dogdaną „z góry upatrzoną pozycję”.

druh Marek
druh Marek
28 lipca 2021 18:27
Reply to  Dron

Nie bedzie problemu z posłankami i posłami Pozrozumienia jeśli pokażą, że najważniejsza jest Polska. Nigdy Kaczyński i jego służalcza, pazerna hołota nie zasiadałaby w parlamencie, gdyby wcześniejsze rządy tak zawłaszczyły TVP i Polskie Radio jak dzieje się teraz. Kukiz dzięki wolnym mediom został kiedyś radnym Sejmiku Dolnośląskiego ,zrobił przyzwoity wynik w wyborach prezydenckich a teraz pajac zapomina co to pluralizm. wolnośc słowa i niezależne media.

Marek
Marek
28 lipca 2021 14:22

Bo uwierzę. „Nie poprze” nie jest tożsame z „zagłosuje przeciw”, jak się wstrzyma to ustawa przejdzie. Przynajmniej przez pierwszy etap. A co w senacie? Jak się znów wstrzymają, nie dojadą, zatrzasną w toalecie, pomylą to może to wystarczyć. A to wszystko przy założeniu, że goowin powiedział prawdę.

Waldemar
Waldemar
28 lipca 2021 19:58

Mają teraz sejmową zapchaj-dziurę Kukiza, więc Gowin z resztówką swojego klubu  wypad z Zjednoczonej (?) Prawicy. To dobra nauczka dla wszystkich ewentualnych koalicjantów PiS. Jak mawial Churchill karmienie krokodyla kończy się tym, że mozna być przez niego pożartym