„U was mamy do czynienia z manipulacją w stylu Urbana i Goebbelsa”

Z cyklu "nic głupszego już dziś nie przeczytacie", czyli Holecka próbowała się „odgryźć” Mazurkowi

Rozmowa Danuty Holeckiej z Katarzyną Lubnauer (Nowoczesna.) w TVPiS zamieniła się w pokaz arogancji i tendencyjności ze strony prowadzącej.

Rozmowa w dużej mierze dotyczyła utworzenia przez PO i Nowoczesną. wspólnego klubu poselskiego. Holecka zarzuciła Lubnauer, że jej partia zostanie niedługo „wchłonięta” przez ugrupowanie Grzegorza Schetyny.

Lubnauer odpowiedziała, że N. jest w dobrej formie i przypomniała prowadzącej, że w jednym z ostatnich badań sondażowych miała ponad 4% poparcia. Chwilę później Lubnauer po raz pierwszy ostrzej zareagowała na zaczepki prowadzącej. Polityczka zaliczyła dziennikarkę do PiS i przyznała, że „jak widzę »Wiadomości« to nie mam żadnych wątpliwości, że to jest jedna grupa”.

W dalszej części rozmowy Lubnauer nabrała odwagi. „Zauważyłam, że u was mamy do czynienia z manipulacją w stylu Urbana i Goebbelsa” – wygarnęła TVP polityczka Nowoczesnej. Liderka liberałów przyznała również, że oglądając TVP, ma wrażenie, że żyje w „paranoi”.

Po kolejnych oskarżeniach wobec PO i Nowoczesnej.  sytuacja jeszcze bardziej się zaostrzyła. „Jesteśmy w Telewizji Publicznej, finansowanej z podatków oraz abonamentu. W związku z tym powinniście być obiektywni. (…) Nie jest pani wstyd, że pani kłamie?” – bez ogródek wypaliła Lubnauer. Holecka po tej wypowiedzi opanowała swoją tendencyjność i wycofała się z ostrych ataków na opozycję. „Już się boję, bo zaraz będzie, że kłamię, manipuluję i jestem Urbanem” – zażartowała pisowska „dziennikarka”.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
JabisMarekewaZwinkaObserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Obserwator

Brawo Pani Lubnauer, nie wolno odpuszczać tej pisowskiej propagandzie utrzymywanej z naszych pieniędzy BEZ naszej woli!

Zwinka
Zwinka

I po kiego to chodzić do TVPisu ??? Na co liczyła Lubnauer ?

ewa
ewa

własnie po to, żeby prostowac te kłamstwa, , TVP PiS dociera do małych miasteczek i wsi bo tam wiekszośc starszych ludzi nie posiada innych kanałów tylko publiczne skąd wylewaja sie te pomyje

Marek
Marek

Ciekawa inicjatywa. Powinna tylko być jeszcze bardziej wyraźna, żeby trafić do tępaków-wyznawców pisu, wiec nie powinna mówić o Urbanie czy jeszcze mniej znanym w tych kręgach nazwisku Goebbelsa tylko wprost, że TVP zachowuje się jak za PRLu, wtedy zdziałałaby więcej. Jeśli chociaż w jednym na milion wyznawców obudzi się iskierka zwątpienia to było warto poświecić ten czas na kontakt z bagnem i chamstwem.

Jabis
Jabis

Z sieci: – > Jeśli dziennikarz zaczyna stroić głupie miny do widzów czy okazywać swoją irytację, to znaczy, że jest marnym dziennikarzem i do tego przewidywalnym. Dlatego warto tam chodzić i to wykorzystywać. Pamiętajcie, że wielu ludzi w Polsce nie ma dostępu do innej telewizji, więc myślą, że rzeczywistość wygląda tak, jak pokazuje tvp <
No … właśnie! Chodzić i ośmieszać jaczejkę.