„Ucałowanie dłoni to oddanie czci samemu Panu Bogu, za które można uzyskać odpust”

"Ucałowanie dłoni to oddanie czci samemu Panu Bogu, za które można uzyskać odpust"

Na dłonie kapłańskie działa sam Pan Bóg w trójcy jedynej. Ucałowanie dłoni to oddanie czci samemu Panu Bogu, za które można uzyskać odpust” – przekonywał w wywiadzie dla internetowej telewizji wRealu24 ksiądz Tomasz Jochemczyk.

 

W opinii duchownego całowanie księży po rękach jest jak najbardziej normalną praktyką katolicką, która w ostatnich latach została zapomniana.

Dłonie kapłańskie są konsekrowane przy rycie święceń. A więc dłonie to jest coś, przez co działa Pan Bóg” – twierdzi Jochemczyk, przyznając, że sam całuje na powitanie swoich kolegów księży po rękach.

 

Duchowny w swoich poglądach idzie nawet o krok dalej, przekonując że kapłan wykonując swoje czynności związane z sakramentami jest po prostu „drugim Chrystusem.”

wb

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

20
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
16 Comment authors
yogiAntykaczorRafał PBertWaldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lehoo
Lehoo

Całkiem się temu kapcanowi mózg zlasował.

zdziwiony
zdziwiony

No właśnie. Ciekawe w co każą się całować później.

Bert
Bert

Megalomania tej wypowiedzi w pewnym stopniu wyjaśnia pedofilie wśród kleru.

Zbyszek
Zbyszek

Sądząc po aktywności różnych części ciała kapłanów to nie dłonie są najważniejsze.

Grzegorz
Grzegorz

A za całowanie mnie w dudę księża trafią bezpośrednio do nieba.

Zbyszek
Zbyszek

O to słowo na D właśnie mi chodziło. Przyznacie, że idealnie pasuje.

Zwinka
Zwinka

Z relacji ofiar kościelnych pedofilów wynika, że to samo wmawiają molestowanym dzieciom, tyle że ten „drugi Chrystus” siedzi im pod sutanną…. Zdemoralizowane do szpiku kości towarzystwo, rozbestwione i nawykłe do klękających przed nimi i całujących im łapy owieczek / baranów.
Apage satanas !!!

Jantar
Jantar

Cóż, Rydzyk i część biskupów z Episkopatu mówią o konieczności przywrócenia tego zwyczaju, bo „to jest skandal, że jak ksiądz idzie ulicą to przechodnie nie przyklękają przed nim i nie całują po rękach”. I dodają do tego, że oni przecież „żądają tylko powrotu do korzeni”. Tylko patrzeć, jak wraz z tymi różnymi zwyczajami odnowią i ustanowią w Polsce świętą Inkwizycję i zaczną się prześladowania wszelkiej maści „innych” wraz z torturami i paleniem na stosach. Książki i inne rzeczy już palą i mówią, że to „oczyszczający religię w Polsce ogień”.

Irena
Irena

Pytam…..a która dlon należy calowac…..czy ta , która wkladal do dziewczęcych majteczek ….czy ta druga ???

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

O ja cięż pier… W dudach im się poprzewracało! Panowie w kieckach, zejdźcie na ziemię!

HerodAntypis
HerodAntypis

Przepraszam, że się wtrącam, ale muszę. Nie „zejdźcie na ziemię” tylko „zejdźcie z Ziemi.” Nie chodzi mi o proste umieranie lecz o nieinkarnowanie się tego typu kosmicznej hołoty na naszej planecie. Taką inwokację
” zejdźcie na ziemię” traktują jako zaproszenie.

Karo
Karo

Czego ten kler nie wymyśli, zaraz wprowadza prawo pierwszej nocy dla ministrantów;/

Jantar
Jantar

Nie tylko dla ministrantów, ale przede wszystkich dla dziewcząt zaraz po pierwszym okresie. W końcu kler korzystał z tego prawa przez stulecia, a próg dorosłości wg Kościoła to „wymysł lewactwa”, bo wprowadzony dopiero na początku XX wieku wraz z prawami obywatelskimi i prawami kobiet, które to prawa nasi hierarchowie chcą znieść.

Sawonarola
Sawonarola

Pokrętne wyjaśnienia………..ocierające się o bluźnierstwo, bo skoro te plebańskie ręce są skalane pedofilskim, złym dotykiem to też przez nie działa Bóg? I dlatego zasługują na ucałowanie?
Przecież to wstrętne, ohydne i pełne hipokryzji.

Jantar
Jantar

No przecież któryś z arcybiskupów niemieckich powiedział, że „dotyk księdza to dotyk samego Boga, to sam Bóg namaszcza dziecko i dziecko wraz z rodzicami powinni być mu wdzięczni”.

Waldemar
Waldemar

A skąd to ksiądz wziął? Jest jakaś teologiczna podstawa dla takiej czołobitności? „Drugi Chrystus”? Nie do uwierzenia, że tego rodzaju brechty opowiada polski ksiądz w XXI wieku, grubo ponad pół wieku po Soborze Watykańskim II, w czasach pontyfikatu papieża, który wyniósł się z Pałacu Apostolskiego. Gdzie my jesteśmy, a raczej, gdzie jest polski Kościół?

Jantar
Jantar

Gdzie jest polski Kościół? Zmierza prosto we wczesne średniowiecze, kiedy to hierarchowie kościelni dyktowali całym społeczeństwom, jak mają żyć, co robić, co myśleć, kiedy ludzie byli analfabetami i nawet królowie podpisywali się jedynie przystawiając swoje pieczęcie, bo tylko hierarchowie kościelni potrafili pisać i czytać. Jeszcze trochę i wprowadzą u nas taką właśnie edukację. UW już spadł w rankingach o blisko 400 miejsc, a to dopiero początek reformy Gowina.

Rafał P
Rafał P

Za to ta klecha nawet nie zasługuje na to, żeby mnie pocałować w du…ę

Antykaczor
Antykaczor

Szczególnie dłonie gmerające w dziecięcych majtkach są wręcz uosobieniem Chrystusa. Pycha „sługi” bożego wręcz wzorcowa dla polskiego KK. Bawcie się tak dalej chłopaki. Sami przepędzicie stado baranów, które dotychczas potrafiliście zgrabnie golić.

yogi
yogi

Ale wybrali sobie usprawiedliwienie, , jak coś to nie ja to Chrystus