Uczciwego pracownika zatrudnią do Sejmu…

Uczciwego pracownika zatrudnią do Sejmu…

Internauci wprost rozszaleli się pod informacją o tym sejmowym ogłoszeniu… Otóż na stronie internetowej Kancelarii Sejmu pokazała się w istocie niewinna informacja, iż poszukuje ona sprzątaczek. Nie byłoby w tym nadzwyczajnego gdyby nie obszernie wyszczególnione wymagania. W pewnym wypadku większe niż dla… polityków!

„Pracownik do sprzątania” musi dysponować znajomością środków czystości, umiejętnością posługiwania się urządzeniami do utrzymania czystości, umiejętnością sprzątania i dobrej organizacji pracy itd., itp. – czytamy.  Słowem  – same oczywistości. Jedno jednak wysuwa się na czoło…

sejm.gov.pl

Otóż kancelaria Sejmu od kandydatów wymaga również… uczciwości. „Większość posłów nie „załapałaby” się” – komentują internauci .

I tak otwiera się dla nich rozległe pole do popisu. Uznawszy, iż świat polityków „krynicą uczciwości” nie jest, dają upust drwinom i kąśliwym uwagom, wyliczając  afery korupcyjne, łapówki, wziątki, to znowu nagrania, na których uwieczniono załatwianie biznesów i podejrzanych transakcji.

„Koniec świata. Uczciwego pracownika zatrudnia do Sejmu” – drwią z wybrańców narodu i szybko dodają: „Czyli… nie kradnij, rząd nie znosi konkurencji”.

„I pomyśleć, że od sprzątaczki/sprzątacza w tej politycznej stajni Augiasza tejże uczciwości się wymaga” – kpią w żywe oczy.

Mimo wszystko, nadzieja zjadliwych komentatorów nie opuszcza… Uznali, nie bez przekory, iż ten anons, to  zwiastun nowych czasów i zapowiedź rewolucji obyczajowej, która będzie miała swój początek… na dole. W końcu od czegoś trzeba zacząć – podsumowują.

/j/

Źródło: o2.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Rafał P.JoannaZbyszeksmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Należy również wiedzieć, że pracownicy obsługi zatrudnieni w sejmie nie mają prawa zwrócić uwagi wybrańcom na ordynarne słownictwo jakiego używają oraz widząc takowego w stanie wskazującym stracić wzrok.

Zbyszek
Zbyszek

Prezes się nada, jest kryształowo uczciwy.

Joanna
Joanna

Najlepszy będzie Ziobro. Czystki to jego specjalność.

Rafał P.
Rafał P.

No, wreszczie w Sejmie będzie przynajmniej jedna uczciwa osoba.