Uczelnia Tadeusza Rydzyka zacznie uczyć dziennikarstwa śledczego

Szkoła Rydzyka nagminnie łamie obostrzenia? Wstrząsająca relacja

Dziennikarstwo śledcze to pewnie jeden z najtrudniejszych, najbardziej niebezpiecznych obszarów zawodowej aktywności dziennikarzy. Jesteśmy pełni uznania dla tych, którzy nie bacząc na niebezpieczeństwo upubliczniają to co inni bardzo chcą schować przed opinią społeczną. Za swoją pracę dziennikarze śledczy niestety czasami płacą cenę najwyższą.

 

Trudnej sztuki dziennikarstwa śledczego będzie się można, od nowego roku akademickiego, zacząć uczyć w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Czego studenci uczelni Tadeusza Rydzyka mogą  spodziewać się po programie nauczania? Na stronie uczelni znajdujemy stosowne info: „dziennikarstwo śledcze – teoria i praktyka, dziennikarstwo w liczbach – praca z danymi, aspekty prawne dziennikarstwa śledczego, korupcja – analiza zjawiska, przeciwdziałanie patologiom organizacyjnym”.

Nie wiemy co było bezpośrednią przyczyną utworzenia tego kierunku. Boimy się nawet przypuszczać, że mogły stać za tą ideą np. ostatnie wypadki (wpadki)  w różnych urzędach centralnych (czyt. ministerstwach). Sądzimy, że to potrzeba wyświetlania prawdy i życia w prawdzie spowodowała ten ruch organizacyjny na toruńskiej uczelni.

 

Oddajmy jednak w tej sprawie głos tym, którzy omawianą decyzję podjęli: „Dziekan WSKSiM Dorota Żuchowska w mediach powiązanych z o. Tadeuszem Rydzykiem, wyjaśnia, że wprowadzeniu nowej specjalizacji chodzi o umiejętności zbierania informacji, które „mają zastosowanie w szeregu kontekstów zawodowych” – czytamy na wirtualnemedia.pl

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Jest nam dużo lżej na duszy (tym, którzy w jej istnienie wierzą), że za kilka lat w mediach ogólnopolskich pojawi się legion wykształconych, ostrych jak brzytwa, oddanych prawdzie, bezkompromisowych dziennikarzy śledczych „made in Toruń”. Rozumiemy, że pierwsze prace zaliczeniowe będą realizowane w oparciu o najbliższe otoczenie uczelni.

/as/

Źródło:wirtualnemedia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
Irena
20 sierpnia 2020 12:21

Dobrze , dobrze studenci będą mieli od kogo zacząć …..wszystko na miejscu !!!

Jantar
Jantar
20 sierpnia 2020 13:48
Reply to  Irena

Na to Rydzyk nie pozwoli. Prace zaliczeniowe zapewne każe robić na osobach z opozycji.

Marek
Marek
20 sierpnia 2020 14:13

Ha, ha, ha, LOL i ROLF. Najlepszy dowcip dzisiejszego dnia. jedyny rodzaj „dziennikarstwa śledczego” jaki ta uczelnia może nauczać to dziennikarstwo ukrywające kościelna pedofilię i odwracające uwagę od przekrętów ojca dyrektora

Jantar
Jantar
20 sierpnia 2020 20:38
Reply to  Marek

Jeszcze może nauczać, jak dziennikarze mają prowadzić śledztwa w celu wykrycia homoseksualistów zagrażających wartościom katolickim, polskiej rodzinie i będących obrazą uczuć religijnych. A wiadomo, że po takiej lawinie hejtu homoseksualiści znów będą się ukrywać, więc dziennikarze śledczy po studiach u Rydzyka będą mieć pełne ręce roboty.

Marek
Marek
20 sierpnia 2020 22:56
Reply to  Jantar

Dobre i w punkt.

smętek
smętek
20 sierpnia 2020 14:49

A czy wiadomo, kto będzie tych adeptów wprowadzał w tajniki wiedzy niezbędnej dziennikarzowi śledczemu? Dziennikarstwo jako takie zeszło na psy kiedy utworzono wydziały dziennikarstwa, na które przyjmowano młodych ludzi bezpośrednio po szkole średniej. Jak mawiają znajomi Rodziny, kiedyś trzeba było najpierw być studentem prawa, ekonomii, socjologii i dopiero na trzecim roku, za zgodą dziekana wydziału, starać się o przyjęcie na dziennikarstwo.

Dociekliwy
Dociekliwy
20 sierpnia 2020 15:16

Patrząc z szerszej perspektywy tu nie chodzi o naiwnych, którzy liczą na wielką karierę i sławę. Sensacyjne ustalenia napędzają oglądaczy, słuchaczy i czytaczy. Za tym idą konkretne pieniądze. Jako, że prawdziwych dziennikarzy śledczych jest garstka i to w nie właściwych mediach trzeba będzie wykreować nowych. Wystarczy, że będą znali kilka numerów telefonów, a Zero zadba o sensacyjne wycieki z postępowań. Tylko, że to nie będzie nawet ersatz dziennikarstwa śledczego.

Zwinka
Zwinka
20 sierpnia 2020 21:13

Czyli za każdym nieprawdziwym Polakiem będzie podążał wyedukowany w podsłuchach i nagraniach cień od Rydzyka.

antymoher
antymoher
21 sierpnia 2020 13:46

jo,to zaczną od tematu,,Wpływ zorzy polarnej na miesiączkowanie zakonnic”'