Uczucia „patriotyczne” i „religijne” poczuły się urażone. Premier staje w ich obronie

Wyrok w sprawie wyborów kopertowych! "Decyzja zlecająca Poczcie Polskiej przygotowanie wyborów była nieważna"!

W piątek doszło do zatrzymania aktywistki LGBT o pseudonimie Margot, co rozpoczęło burzliwe protesty społeczności homoseksualnej w jej obronie. Funkcjonariusze policji, według uczestników protestów, dopuścili się przemocy względem nastawionych pokojowo demonstrantów.

 

Teraz głos w sprawie incydentów zabrał premier Mateusz Morawiecki (PiS). Dygnitarz wykorzystał okazję do rozpisania się na Facebooku na temat trwającego „sporu cywilizacyjnego” i konieczności obrony tradycyjnych wartości.

W tym współczesnym sporze cywilizacyjnym trzeba pamiętać o wzajemnym szacunku i wolności dla każdego, ale przede wszystkim o poszanowaniu polskiego prawa, tradycji, kultury, historii i religii. Nie będzie tolerancji dla łamania prawa i agresji!” – napisał przedstawiciel Zjednoczonej Prawicy.

 

Morawiecki podkreślił, że „wolność człowieka” (sic!) kończy się wówczas, gdy dochodzi do naruszenia „uczuć patriotycznych” i „uczuć religijnych”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Dlatego, jak dodał premier, „pewne zachowania są karygodne i niedopuszczalne”.

Wpis Morawieckiego został przyjęty przez internautów w niezwykle krytyczny sposób. Wielu z nich zarzuciło politykowi, że jeśli staje on w obronie ludzkiej godności, to dawno powinien zająć się jeżdżącymi po miastach furgonetkami homofobów. Zatrzymana aktywistka zaatakowała jeden z takich pojazdów i lekko go uszkodziła.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MarekgboorKundziaJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

„wolność człowieka” (sic!) kończy się wówczas, gdy dochodzi do naruszenia „uczuć patriotycznych” i „uczuć religijnych” Czyli Ziobro wprowadzi homoseksualizm do kodeksu karnego. Homoseksualiści będą traktowani jak najzwyklejsi przestępcy i wsadzani do więzień, albo psychiatryków w kaftanach bezpieczeństwa. Wszystko w imieniu obrony „uczuć religijnych” prawdziwych Polaków. I Ziobro ostro weźmie się za wszystkich protestujących przeciwko tym aresztowaniom i karaniu. Która grupa społeczna będzie następna w kolejce? Która następna będzie obrażała „uczucia religijne”? Obstawiam nauczycieli i lekarzy – jedni i drudzy zajmują się nauką, wiedzą, a nauczyciele dodatkowo uczą dzieci i młodzież. A skoro PiS przygotowuje i wychowuje kolejne pokolenia, które za… Czytaj więcej »

Kundzia
Kundzia

Aby pamiętać o wzajemnym szacunku i wolności morawiecki powinien zacząć od siebie.Sam najpierw powinien szanować prawo,tradycję,historię i religię a potem pouczać innych.To morawieckiego zachowanie jest karygodne i niedopuszczalne.Przyjdzie pora i na niego.Nie mogę się doczekać.

gboor
gboor

„Lekko uszkodziła” to eufemizm. Margot urwał lusterka, oderwał i ukradł tablice rejestracyjne, przebił opony, zamalował szyby farbą i pobił kierowcę.

Marek
Marek

I za to dostanie wyrok. A co dostanie łamiący prawo kierowca furgonetki szczującej kłamstwami mającymi wywołać u wyznawców pis i kk bezmyślną agresję wobec LGBT, manipulując najprymitywniejszymi instynktami człowieka? Pewnie premię od ordo juris, medal od ziobry a w najgorszym razie ułaskawienie od dudy.
Milicjanci użyci w politycznej akcji łamania praw człowieka pewnie dostaną to samo.