„Udaje chłopka-roztropka” tak Brudziński wyśmiał lidera AGROunii Michała Kołodziejczaka

"Udaje chłopka-roztropka" tak Brudziński wyśmiał lidera AGROunii Michała Kołodziejczaka

Szef resortu spraw wewnętrznych po tym jak nazwał protestujących rolników chuliganerią, przypuścił atak personalny zapowiadając, że Michał Kołodziejczak lider AGROunii musi się liczyć z konsekwencjami. Joachim Brudziński stwierdził, że to Kołodziejczak stoi za demonstracją rolników w stolicy, którzy w środę doprowadzili do paraliżu miasta.

„Nie ma znaczenia, czy ktoś jest rolnikiem, finansistą, bankowcem, pedagogiem: jeśli łamie prawo albo powoduje realne zagrożenie zdrowia i życia innych obywateli, to jest chuliganem, a do sądu należy stwierdzenie, czy również przestępcą” – oświadczył w radiowej Trójce.

Z nieukrywaną pogardą powiedział o Kołodziejczaku: „Mogę zapewnić pana Kołodziejczaka, że musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi. To, że ktoś na potrzeby występu w jednej czy drugiej stacji telewizyjnej wystylizuje się na hipstera z placu Zbawiciela, natomiast na potrzeby protestu w Warszawie założy czapkę ala Lepper i udaje chłopka roztropka, nie zwalnia go z tego, że ma przestrzegać prawa”.

Próbując złagodzić wcześniejszy atak na rolników oświadczył: „Jestem wnukiem sądeckich górali i chłopów. Całe moje wakacje to była praca na roli – moje mocne słowa nie były skierowane do rolników, tylko do tych, którzy łamią prawo” – tłumaczył na antenie radiowej Trójki.

/j/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
RozbawionyPolka gorszego sortuZwinka1sz-trutenLehoo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zofia
Zofia

Zestawienie Brudzińskiego z premierem Cyrankiewiczem jest nieporozumieniem. Cyrankiewicz był niezwykle kulturalnym, dobrze wychowanym, dowcipnym panem.

Christoph
Christoph

Wnukiem ?? A co to ma do rzeczy

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Kolejny wnuczek, psia kręcona…

Lehoo
Lehoo

Jojo – komuch i złodziej

1sz-truten
1sz-truten

Jojo idź sprzątać, nazywasz sie Brud-dzinski a to zobowiązuje , do miotły i sprzątać po rolnikach kolejowy zlodzieju !!!!

Zwinka
Zwinka

No to już jesteśmy blisko warchołów i wichrzycieli, czyli kija w szprychy Ludowej Ojczyzny. Deja vu, kurza twarz.

Rozbawiony
Rozbawiony

„Rolnicy to kolejna grupa zawodowa, oczywiście niedouczona, nie mająca pojęcia, o co właściwie jej chodzi,…”
Przeczytane trzy dni temu w tym miejscu 🙂