Udało się usadzić Macierewicza, dlaczego nie rozprawić się z Ziobrą?

Cud!? Kaczyński zablokował antyeuropejską konferencję Ziobry

A konkretnie z jego ludźmi. Podobno istnieje dokument o nazwie „Lista70”, który jak podaje Fakt, może wydatnie nadwyrężyć pozycję szefa resortu sprawiedliwości – Zbigniewa Ziobry.

Podobno, po aferze z Bartłomiejem Misiewiczem, zaufani ludzie prezesa PiS sporządzili spis protegowanych różnych ministrów, którzy zarabiają fortuny w spółkach Skarbu Państwa. Tak powstała „Lista 70”. Prym na niej wiodą pupile – Antoniego Macierewicza i właśnie Ziobry. Obydwu Kaczyński podejrzewał o spiskowanie i chęć przejęcia schedy po nim.

Teraz, gdy prezes uporał się już z Macierewiczem przychodzi czas na jego ludzi. Podobnie rzecz się ma z Ziobrą, który swego czasu wygrał słynny spór o wpływy w PZU i Pekao SA z Morawieckim… Niebawem zostanie to zweryfikowane… „Cięcia” ma nadzorować Maciej Łopiński w radzie nadzorczej PZU. „Rządzi teraz triumwirat: prezes PiS, który nie lubi Ziobry za jego zdradę sprzed lat, prezydent, który z Ziobrą w ogóle się nie lubią, i premier, któremu Ziobro z Beatą Szydło przez miesiące podkładali kłody pod nogi” – komentuje „Fakt”.

„To co go czeka? Nagroda?” –  cytuje dziennik, ironiczną uwagę ważnego polityka Prawa i Sprawiedliwości.

Wszystko to jest tym bardziej prawdopodobne, że ostatnio minister znalazł się na cenzurowanym, za niewywiązanie się z deklaracji złożonych Kaczyńskiemu, w sprawie usprawnienia pracy sądów i krótszego oczekiwania na wyroki.

„Był łajany za to przez prezesa. I nic – mówi ważny polityk PiS. Dodaje, że Ziobro usłyszy „sprawdzam”. Oficjalnie o „przyglądaniu się pracy ministra sprawiedliwości” mówi też prezydencki minister Paweł Mucha.

/j/

Źródło: Fakt

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zgredzinka
Zgredzinka
12 stycznia 2018 13:25

I krzyż mu na drogę.
O jednego łajdaka mniej.
A ten jest wyjątkowo wredny, bo chory na manię prześladowczą i patologicznie mściwy.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
12 stycznia 2018 18:52
Reply to  Zgredzinka

Aż strach się bać, jaką gnidą go zastąpią..

Nika
Nika
12 stycznia 2018 20:09
Reply to  Zgredzinka

Ziobro, to chyba jedyny, który wariatem nie jest. Jest zły i wyrachowany, człowiek najgorszego typu, najniebezpieczniejszy, okrutnie mściwy, perfidny. Brrrrr

antyuzurpator
antyuzurpator
12 stycznia 2018 14:54

Ale numer!!!
Jejku, gdyby to była prawda…..

Zipi
Zipi
12 stycznia 2018 20:28

Rewolucja zaczyna zjadać własne dzieci…!