UJ nie zgodził się na debatę o „ideologii LGBT i gender” organizowaną przez Kempę i Jakiego

Tuż przed wyborami Patryk Jaki zapowiada pokazowe rozprawy - w asyście kamer

– „Uniwersytet Jagielloński odmówił mi organizacji debaty i konferencji o gender. Nie podobał się temat. Zawsze mi się wydawało, że uniwersytety są miejscem wymiany różnych poglądów” – poskarżył się Patryk Jaki na Twitterze. On i Beata Kempa chcieli zorganizować dyskusję o „ideologii LGBT i gender”.

 

Wśród „ekspertów” zaproszonych przez tych europosłów PiS znalazł się m.in. ks. Dariusz Oko, słynący z – nazwijmy to eufemistycznie – kontrowersyjnych wypowiedzi. Przytoczmy choćby jeden z naszych artykułów: „Ksiądz Oko – seks to jego specjalność”.

Kolejny uczestnik tej debaty to prof. Aleksander Nalaskowski. Pisaliśmy o jego poglądach w artykule „Wykładowca UMK w Toruniu pisze o „tęczowej zarazie” i atakuje uczestników marszów równości”.

 

Dyskutować ma też członek Narodowej Rady Rozwoju działającej przy prezydencie Andrzeju Dudzie ks. prof. Paweł Bortkiewicz, który uważa, że miejsce opozycji jest w więzieniu i wychwala narodowców. W konferencji ma też wziąć udział jeden z „braci klęczących” Jacek Karnowski z „wSieci”.

A internauci komentowali wpis Jakiego: – „Gdyby zrobił pan doktorat na innej uczelni niż Akademia Sztuki Wojennej, to dowiedziałby się pan doktor, że uniwersytet nie może być miejscem szerzenia głupoty…”; – „Bo uniwersytety to miejsca na fakty, a nie teorie spiskowe”; – „Uniwersytety są miejscem wymiany różnych poglądów, ale naukowych. Ty ściągnąłeś kilku księży oraz faceta prowadzącego partyjny biuletyn i udajesz, że robisz debatę…”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
MarekShaqsmętekNutkaLeszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Leszek
Leszek

Akademia Sztuki Wojennej pewnie nie odmówiłaby … Zresztą co za problem z szybką zmianą władz UJ ?

Nutka
Nutka

Z takim tematem i zestawem „ekspertów”, to się nadaje tylko na „najlepszą polską wyższą uczelnię” (jak twierdzą niektórzy), czyli w progi tatki Rydzyka:DDD.

smętek
smętek

Władze UJ mają dość przykrości jakich doznają patrząc na swoich absolwentów Andrzeja Dudę i Krzysztofa Szczerskiego.

Shaq
Shaq

No, jak debata o „ideologii” LGBT dla Jakiego ma coś wspólnego z nauką, to ja jestem szalenie ciekaw tych mądrości, jakie nawypisywał w swoim „doktoracie”. Piszę w cudzysłowiu, bo właśnie się dowiedziałem, że w obronie tego dzieła pomagał mu kumpel z PiS.

Marek
Marek

Taka „debata” to winna odbyć się w kurii albo, którymś z kościołów. Ma tyle wspólnego z faktami co teorie macierewicza o magicznej bombie co wybucha naraz w środku i na zewnątrz. Jakiemu zabrakło nawet pomysłu by udawać i nadać temat w postaci pytania „czy ideologia LGBT istnieje?” i „bronić” tej głupoty „faktami”. Tak postawioną kwestię by było trudniej odrzucić mimo, że wszyscy rozumieliby, że to tylko oszustwo, ale nawet na taką manipulację jakiemu brakuje inteligencji.