Ujawnianie kłamstw PiSu – ciąg dalszy. Brejza znów w natarciu

Ujawnianie kłamstw PiSu - ciąg dalszy. Brejza znów w natarciu

Jak wiadomo, nie każde „sprawdzam” w pokerze ujawnia blef. Za to prawie każda próba sprawdzenia PiSu to „trafiony – zatopiony”.

 

Jeszcze nie skończyła się afera z Kuchcińskim, nie rozliczone są też loty drugiego marszałka Stanisława Karczewskiego, a szykuje się kolejna afera.

Jak widać wystarczy zadać pytanie w trybie dostępu do informacji publicznej, następnie z uporem drążyć, uzbroić się przeciw mataczeniom i wygrana pewna.

 

Tym razem Krzysztof Brejza opublikował kolejny dowód na bujdę pisowską. Ujawnił, że temat przewodni, czyli zbadanie katastrofy smoleńskiej, na którym PiS brawurowo „wjechało” do Sejmu, to zwykła ściema.

Jak dobrze pamiętamy partia rządząca z rozmachem zapowiadała powołanie międzynarodowej komisji do „wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej”. Wiedziony intuicją śledczego Krzysztof Brejza postanowił powiedzieć „sprawdzam”. I co się okazało? – „Nie ma i nie będzie żadnej międzynarodowej komisji do spraw katastrofy Tu 154 w Smoleńsku. Właśnie dostałem odp. na interwencję. Rząd, w tym MON, nigdy nie wystąpił do rządu lub właściwej komisji innego państwa o powołanie takiej komisji, ewentualnie delegowania jej członka” – napisał na Twitterze poseł Platformy Obywatelskiej.

O konieczności powołanie takiej komisji mówiła także Beata Szydło, zapowiadali jej utworzenie również Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz.

Nikt wtedy nie sądził, że PiS nie zamierza nigdy takiej komisji powołać, a te zapowiedzi to zwykły pic mający na celu porwać do boju naiwnego suwerena. Wszak wtedy hasło Jacka Kurskiego o tym, że „ciemny lud to kupi” nie było tak rozpowszechnione.

No i lud kupił. Czy teraz z równym entuzjazmem zauważy, że został oszukany? Wątpliwe. Jak napisał na twitterze jeden z internautów: „Sądownictwo-wrak, Szkolnictwo-wrak, Ochrona zdrowia-wrak Itd. Ale najgorsze że ponad 40% społeczeństwa to też wrak.”

/md/

Źródło: naTemat/twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o