Ujawnienie majątku przez Obajtka sprawy nie kończy. Tak wynika z sondażu

Naczelny „Nowin” z ramienia Orlenu zwolnił felietonistę za tekst o Obajtku

Najbardziej gorący temat ostatnich tygodni to Obajtek i jego gigantyczny majątek, na który zapracował sobie chłopak ciężką pracą.

Business Insider zlecił Fundacji Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS zbadanie, co Polacy sądzą o całej tej sprawie.

Na pytanie, jak oceniamy ujawnienie przez Obajtka oświadczeń majątkowych, aktów notarialnych, zeznań PIT oraz umów pożyczek i kredytów, 36,7% uznało, że to raczej lub zdecydowanie dobrze.

sondaż w sprawie Obajtka

Natomiast aż 58,6% respondentów uważa, że raczej lub zdecydowanie nie zamyka to całej sprawy.

sondaż w sprawie Obajtka

Oczywiście, nikogo nie może dziwić, że odpowiedzi potwierdzające, iż temat można uznać już za zamknięty padły głównie ze strony ankietowanych ze średnich miast (46%), z dochodem netto 1-2 tys. zł (29%), zwolenników Zjednoczonej Prawicy (47%), których głównym źródłem pozyskiwania informacji jest TVP Info (31%).

Co ciekawe, wśród respondentów, którzy uważają, że ujawnienie majątku nie kończy sprawy, dominują ludzie młodzi, między 18-29 rokiem życia. Tylko 9% z nich uznało sprawę za zakończoną.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że ponad 50% z elektoratu ZP jednak nie uznało sprawy za zakończoną. Jeszcze dwa, trza lata temu, a nawet rok temu, stojących murem w tej kwestii za swoją partią byłoby znacznie więcej. To może być początek pewnego trendu, który dla PiS nie jest optymistyczny i pokazuje, że ludzie jednak nie dają się już nabrać na gładkie słówka i przekaz partyjny.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: businessinsider.com.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
29 marca 2021 08:02

Prawdziwi Narodowi Złodzieje Polscy

Stary Wuj
Stary Wuj
29 marca 2021 14:49

Na papierze (prawie) wszystko cacy. Wystarczy rpałacową rezydencję o wartości 5 mln zł (wg. ekspertów) wycenic na 250 tys. itp, itd. Papier jest cierpliwy

MAGDA
MAGDA
29 marca 2021 20:23

A od kiedy sondaze decyduja o takich sprawach? a co zakonczy ta sprawe? moim zdaniem to juz koniec i wyjaśnione wszystko