Ujawnił aferę SKOK i został pobity. Teraz to jemu postawiono zarzuty

Ujawnił aferę SKOK i został pobity. Teraz to jemu postawiono zarzuty

Były szef KNF Wojciech Kwaśniak lata temu ujawnił aferę w SKOK-u Wołomin. Wówczas podejrzany o wyłudzenia Piotr P. miał wynająć bandytę, który napadł na Kwaśniaka i brutalnie go pobił z wykorzystaniem tak zwanej pałki teleskopowej – informuje w swoich artykułach dziennik „Gazeta Wyborcza”.

 

SKOK Wołomin był powiązany z licznymi politykami PiS i prawicowymi dziennikarzami. Także lider SKOK-ów Grzegorz Biernacki jest związany z ugrupowaniem PiS.

Teraz, ku zdziwieniu opinii publicznej, Kwaśniak zasiądzie na ławie oskarżonych, gdyż Prokuratura Regionalna w Szczecinie oskarżyła go i kilku b. urzędników KNF o to, że zbyt późno powołali zarządcę komisarycznego w SKOK Wołomin i dopuścili się „niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści”.

 

Sam Kwaśniak nie przyznaje się do winy, sugerując, ze sprawa jest polityczna.

Obecnie kolejny raz padam ofiarą zamachu, przy czym tym razem wymierzony jest on w moje dobre imię oraz przeszło 25-letni dorobek zawodowy w służbie państwowej w sektorze finansowym” – pisze w specjalnym oświadczeniu.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Byli pracownicy KNF zostali już zatrzymani w 2018 r. Sąd w Szczecinie zdecydował jednak o tym, aby ich wypuścić i uznał ich zatrzymanie za bezzasadne.

Zbigniew Ziobro, krótko po zatrzymaniu Kwaśniaka trzy lata temu, mówił, że mężczyzna ten został zaatakowany przez przestępcę, gdyż KNF ich „rozzuchwaliło”. Nietrudno więc wysnuć wniosek, że Kwaśniakowi nie po drodze z PiS i rządem.

/nt/

Źródła: wyborcza.pl, tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
27 stycznia 2021 19:13

Pis to zorganizowana grupa przestepcza podobra do tych z wloch, tyle tylko, ze ci z pisu rzadza krajem.

Maciek123454321
Maciek123454321
28 stycznia 2021 08:44
Reply to  Agnieszka

Ja powiem więcej, pisowska banda coraz bardziej przypomina okupantów hitlerowskich. Już teraz żaden nie śmie pokazać się bez obstawy. Boją się nas!!!

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
27 stycznia 2021 22:07

Oj Kwaśniak, Kwaśniak… Z wami to tylko kłopoty. Po cholerę wpieprzaliście w nasz byznes? Nasi ludzie ciężko pracowali nad zasileniem piskasy, a wy tu zaczęliście bruździć! Taki świetny skok na kaskę ze SKOK-ów trzeba było skrócić. Trudno – nie udało się wam rozwalić łba, to przynajmniej nerwy i reputację wam zniszczymy. Niech się inni zastanowią.. A moglibyśmy razem kupować banki za złotówkę…