Umorzył sprawę Międlara – teraz doradza Kuchcińskiemu

Umorzył sprawę Międlara – teraz doradza Kuchcińskiemu

Marek Czeszkiewicz po raz pierwszy „zaistniał” w przestrzeni medialnej, kiedy w kazaniu Jacka Międlara nie dopatrzył się antysemickich treści. – „Ciemiężyciele i pasywny żydowski motłoch będzie chciał was rzucić na kolana, przeczołgać, przemielić, przełknąć, przetrawić, a na koniec będzie chciał was wypluć, bo jesteście niewygodni” – mówił ówczesny ksiądz Międlar podczas mszy w kwietniu 2016 r. w Białymstoku.

Za to kazanie przepraszała nawet białostocka kuria, ale nie prokurator Czeszkiewicz. W uzasadnieniu umorzenia sprawy napisał: – „Duchowny odwoływał się do treści historycznych i Biblii, wskazując negatywne przykłady zachowania przedstawicieli społeczności żydowskiej z czasów niewoli egipskiej”.
Pobłażanie dla narodowców widać się opłaciło, bo Czeszkiewicz „wypłynął”… w Sejmie. Podczas niedawnego posiedzenia komisji administracji i spraw wewnętrznych przedstawił projekt reformy Straży Marszałkowskiej. Okazuje się, że dawny prokurator został w kwietniu 2017 r. doradcą marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Dziennikarze „Rzeczpospolitej” zapytali, dlaczego dostał tę posadę? – „Marszałek Sejmu jako druga osoba w państwie ma pełne prawo do powołania zespołu analityczno-doradczego, który – co jest sprawą naturalną – uczestniczy w koordynowaniu bieżących prac i zadań marszałka” – brzmi odpowiedź Centrum Informacyjnego Sejmu. Nie udało się, dowiedzieć, jaki jest zakres obowiązków Czeszkiewicza ani ile wynoszą jego zarobki.

„To przerażające, że intratne stanowiska w państwie zaczynają zajmować osoby, które akceptują agresję wymierzoną w mniejszości. Obawiam się, że podobnych awansów może być więcej, np. w sądownictwie przejmowanym przez PiS” – skomentowała Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej. Posłanka była jedną z osób, które złożyły do prokuratury w Białymstoku zawiadomienie w sprawie kazania Międlara. W odpowiedzi były ksiądz napisał na Twitterze: „Kiedyś dla takich była brzytwa! Dziś prawda i modlitwa?”. Tym razem jednak Międlar został skazany na sześć miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem pracy na cele społeczne.
(Źródło: rp.pl)

bt

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Plus ujemnyZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Na mnie największe wrażenie zrobiło to ryczące, publiczne przeżegnanie się i ” amen, aaamen, aaaameeeeen” w wykonaniu Międlara…Wprost trudno uwierzyć, że to wszystko dzieje się w POLSCE. To są skutki tolerowania przez kościół przez całe lata takich indywiduów jak Międlar ( o innym Belzebubie nie wspomnę). Diabły urwały się z łańcucha, a hierarchowie tego nie widzą…czy nie chcą widzieć, bo ich pulchnym zadom wygodnie jest w wyściełanych naszą kasą TRONACH ???

Plus ujemny
Plus ujemny

A ile on za te światłe porady bierze? Pewnie zwykłą stawkę dla członka rady nadzorczej tj. 50 tys. miesięcznie, 100 tys. premii kwartalnej i 1.5 mln. nagrody rocznej.