Upolityczniona KRS nie daje gwarancji niezależności!! Izba Dyscyplinarna nie jest sądem niezawisłym

Sąd Najwyższy: wybory prezydenckie były ważne

Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych SN wydała wyrok w jednej ze spraw związanych z orzeczeniem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z połowy listopada br. Postępowanie dotyczyło jednego z sędziów NSA, który odwołał się od uchwały Krajowej Rady Sądownictwa. Przywołana uchwała miała na celu pośpieszne przeniesienie sędziego w stan spoczynku.

 

Izba Pracy Sądu Najwyższego uchyliła uchwałę KRS. Instytucja oddaliła jednocześnie wniosek prezesa Izby Dyscyplinarnej SN o przekazanie mu tego postępowania. Sędziowie uznali, że ID (obsadzona w większości ludźmi z nadania KRS) „nie jest sądem w rozumieniu prawa unijnego” i nie może rozpatrzyć sprawy.

„Dzisiaj mogliśmy poczuć i usłyszeć na czym polega mądrość i prawnicza przenikliwość Sądu Najwyższego. Fenomenalny wyrok i uzasadnienie. Kompleksowa ocena wszystkich aspektów rozkładu polskiej praworządności. Koniec bezprawia, koniec politycznej neoKRS” – napisał na twitterze Michał Wawrykiewicz z inicjatywy „Wolne Sądy”

 

Sytuację skomentowała także prawniczka Sylwia Gregorczyk-Abram z Komitetu Obrony Sprawiedliwości. „Wyrok Sądu Najwyższego nie pozostawia wątpliwości: Izba Dyscyplinarna powołana przez neo-KRS nie jest sądem niezawisłym i bezstronnym w rozumieniu standardów europejskich” – oceniła mecenas.

Krajowa Rada Sądownictwa próbowała zablokować wydanie wyroku. Przedstawiciele organu złożyli nawet wniosek o odroczenie posiedzenia. Próba sabotażu działań Sądu Najwyższego nie powiodła się jednak. „Pismo wpłynęło o godz. 10.09, a o godz. 10 podpisaliśmy już wyrok. Nie można odroczyć czegoś, co się już skończyło” – przyznał jeden z sędziów SN.

/nt/

Źródło: onet.pl, wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
5 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
antyuzurpatorJantarJozef StalinMarekMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BGmble
BGmble

„Co będzie jeżeli rząd ten wyrok zignoruje? Czy sprawa może wrócić do TSUE i zakończyć się wyrokiem znacznie bardziej stanowczym?”

Obstawiam, ze #dojnazmiana odesle wyrok do TK pod byle pretekstem, a tam Jula „odkrycie towarzyskie” z prokuratorem Piotrowiczem i panna Krystyna juz postaraja sie o odpowiednie orzeczenie.

A ze te orzeczenie nie bedzie mialo zadnego znaczenia, poniewaz nie taka jest rola TK, kto sie w #dojnazmina przejmie? Tu chodzi o chaos prawny, bo chaos to bezprawie, ktore gwarantuje bezkarnosc politykow #dojnazmiana

Temida
Temida

SN potwierdził to co wiedzieli już wcześniej wszyscy rozsądni ludzie….prócz lumpenelit pisuaru.
Ciekawe będzie stanowisko Zera „w ząbek czesanego”. A właściwie wiadomo….. rzygnie jadem, jak zwykle, a święczkowski zaraz karze zbadać mocz sędziom orzekającym w sprawie (tak jak zapowiadał)

antyuzurpator
antyuzurpator

Niech zbada organoleptycznie. Osobiście. Smacznego.

Maciek123454321
Maciek123454321

Tym razem żartów już nie ma. Niezastosowanie się do dzisiejszego wyroku Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych SN skończy się bolesnymi sankcjami finansowymi ze strony UE. Tym samym tzw. izba dyscyplinarna idzie na zieloną trawkę. Za chwilę to samo czeka neo-KRS.

Marek
Marek

Oby. Szkoda tylko, że sankcje nastąpią już po kolejnych niedemokratycznych (bo z nielegalnym, nierozliczonym i niemoralnym finansowaniem i wsparciem tvp, kk), służb, urzędów itp. ,.) wyborach i będą trwały kolejne długie lata nim pis ostatecznie sprowadzi Polskę na dno a nawet do niebytu.

Jozef Stalin
Jozef Stalin

Wy chyba w bajki wierzycie…

Jantar
Jantar

No i właśnie wieczorem były w TVN24 komentarze pisowców. Oczywiście „wyrok jest nieważny” i „ID będzie robić to, co dotychczas”, „absolutnie nic się nie zmieni”. Także prędzej czeka nas wyjście z UE, o co zadbają Pawłowicz i Piotrowicz w TK i zmiana konstytucji bez większości konstytucyjnej.

PS. W TVN24 właśnie mówią o zmianach w komisjach wyborczych. Przepisy już przygotowane do uchwalenia, a w nich 7 na 9 członków każdej komisji powoła partia rządząca przez prezydenta, po jednym Sejm i Senat. Oczywiście bez mężów zaufania. I to na wybory prezydenckie. Czyli już teraz wiadomo, jakie będą.

Maciek123454321
Maciek123454321

Bądźmy dobrej myśli. Ja się już zapisuję do komisji wyborczej, będę pilnował, żeby nie sfałszowali, przynajmniej w takim zakresie, w jakim mogę tego dopilnować, czyli na poziomie obwodowej komisji.