Uroczystości w państwowej spółce tylko dla PiS? Senator z opozycji nie został wpuszczony

Napieralski wie dlaczego Duda przegra wybory

Zespół Elektrowni Dolna Odra w Gryfinie zorganizował dziś uroczyste obchody Dnia Energetyka. Zakład jest częścią państwowej Grupy Kapitałowej PGE, kontrolowanej przez Skarb Państwa.

 

Z wysłanego wcześniej zaproszenia zamierzał skorzystać obecny senator Grzegorz Napieralski, który w nachodzących wyborach kandyduje z list KO do Sejmu.

Jak się okazało, nie wpuszczono go na uroczystość, mimo że potwierdził swoją obecność. Na obchody bez problemu weszli posłowie PiS Rafał Mucha, Artur Szałabawka, Leszek Dobrzyński. – „Nie wpuszczono mnie przez bramę. W biurze przepustek wytłumaczono, że nie mogą mnie wpuścić, bo nie ma mnie na liście. Z wyjaśnienia PGE, które otrzymałem, wynika, że będę zagrażał bezpieczeństwu infrastruktury krytycznej” – powiedział „GW” Napieralski.

 

I rzeczywiście w mailu, który senator Napieralski otrzymał z Biura Komunikacji PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA, użyto takiego właśnie sformułowania. – „Przecież to jest akademia, wszyscy jesteśmy w jednym miejscu na sali, nie będę biegał między blokami energetycznymi” – dziwi się senator. W mailu napisano także, że zbyt późno potwierdził swoją obecność. – „Moim zdaniem nie wpuszczono mnie celowo. Na przykład jeden z radnych sejmiku potwierdził swoją obecność dzień później niż ja i na liście był” – skonstatował Napieralski.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
AleksanderObserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Obserwator

Niedługo tej waadzy „podziękujemy” w wyborach 13 października!

Aleksander
Aleksander

Kultura a la PiS.