Urząd to nie kuria. „To wstyd i hańba dla Krakowa”. Protest przeciwko opłatkowi z Jędraszewskim

Urząd to nie kuria. "To wstyd i hańba dla Krakowa". Protest przeciwko opłatkowi z Jędraszewskim

Metropolita Krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski wziął udział w spotkaniu opłatkowym w urzędzie miasta Krakowa. Nie wszystkim radnym inicjatywa ta przypadła do gustu.

 

Udziału w spotkaniu odmówili radni Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej oraz klubu Kraków dla Mieszkańców Łukasza Gibały.

Jak relacjonuje „Gazeta Wyborcza” oprócz Jacka Majchrowskiego oraz radnych skupionych w jego prezydenckim klubie, pojawili się radni z PiS – m.in. Adam Kalita, Bolesław Kosior i Józef Jałocha.

A przed budynkiem wrzało. „Urząd to nie kuria!” – krzyczeli zgromadzeni obywatele. Demonstranci przynieśli ze sobą transparenty z hasłami: „Hańba”,Jędraszewski stop” oraz czarną monstrancją z koloratką, z której wychodzi wąż.

 

Arcybiskup Marek Jędraszewski to człowiek, który szerzy nienawiść, wyklucza osoby LGBT” – mówili w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” protestujący. „Ten człowiek nie powinien mieć tu wstępu i zajmować tego stanowiska. To wstyd i hańba dla Krakowa” – podkreślali.

Hierarcha pełni posługę metropolity krakowskiego od 2017 roku. Znany jest z krytykowania „lewackiej zarazy” oraz czarnych protestów. Jest także zdecydowanym krytykiem aborcji oraz in-vitro i środowisk LGBT.

Marek Jędraszewski przez lata związany był z poznańskim kościołem. Był bliskim współpracownikiem abp. Juliusza Paetza, który miał seksualnie wykorzystywać poznańskich kleryków. Doniesień medialnych nigdy nie udało się potwierdzić, jednak poznański hierarcha sam złożył rezygnację z urzędu.

/p/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Waldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Waldemar
Waldemar

Jeśli będzie okazja dotrzeć do dokumentów w sprawie Paetza, mogą wyjśc na jaw bardzo nieciekawe sprawy…