USA i Kanada ostrzegają swoich obywateli przed marszem 11 listopada w Warszawie

USA i Kanada ostrzegają swoich obywateli przed marszem 11 listopada w Warszawie

Departament Stanu USA wydał ostrzeżenie dla Amerykanów, którzy 11 listopada będą przebywać w Warszawie. – „Kilka wydarzeń odbędzie się 11 listopada w związku z Polskim Dniem Niepodległości. W poprzednich latach miały miejsce brutalne incydenty przemocy pomiędzy manifestującymi i kontrmanifestacją” – napisano na Twitterze departamentu.  Amerykanom, którzy tego dnia będą w Warszawie, zaleca się unikanie trasy marszu, śledzenie informacji w mediach oraz „zachowanie ostrożności”.

Jak podaje gazeta.pl, w komunikacie na stronie internetowej Departamentu Stanu można przeczytać, że „W 2017 r. marsz zorganizowany przez Stowarzyszenie Marszu Niepodległości zgromadził ponad 50 000 uczestników. W poprzednich latach niektórzy uczestnicy marszu rzucali racami, nieśli transparenty i wygłaszali hasła skierowane przeciwko mniejszościom rasowym, seksualnym i religijnym”.

Komunikat dotyczący marszu w Warszawie oznaczono jako „alert bezpieczeństwa”, tak jak niedawny komunikat o alarmie bombowym w Barcelonie.

Podobny komunikat wystosowała do swoich obywateli ambasada Kanady. Na swojej stronie internetowej umieściła ostrzeżenie, że „pokojowe demonstracje mogą w każdej chwili stać się źródłem agresji i generować problemy z transportem publicznym”. Kanadyjczykom też zalecono unikanie trasy marszu i demonstrujących.

bt

Źródło: gazeta.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
smętekPolka gorszego sortuMaciek123454321bart Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bart
bart

No przecież na tym polega nacjonalizm – że zamist kochać własną nienawidzi się innych nacji. Amerykanów też. A jak się kogoś nienawidzi, to pobicie takiego kogoś to dla prawdziwego nacjonalisty plan minimum

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

A jeśli ci Amerykanie w dodatku nie są biali, to biada im.

Maciek123454321
Maciek123454321

Wstyd na cały świat. Takiego obciachu, jaki zgotował nam PiS, nie było NIGDY!!!!!!!!!!!!!!! Po czymś takim naprawdę będę się wstydził, że jestem Polakiem – po raz pierwszy w życiu.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Ja już się troche wstydzę. Na szczęście mam jeszcze paszport poprzedniego wzoru. Ale już się musiałam tłumaczyć znajomym z zagranicy, że nie jestem wielbłądem. Na szczęście to inteligentni ludzie i zrozumieli, że PiS to nie Polska.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Obciachu odsłona pierwsza. Zaczyna się.

smętek
smętek

Normalni Polacy powinni się też trzymać daleko od przemarszu faszystów, którzy z powodu „niezadowolenia” np. postawy kogoś znajdującego się na chodniku, wytłumaczą mu ręcznie czym jest duma narodowa.