Usłyszał wyrok w sprawie grożenia śmiercią posłowi PO i zaczął lżyć dziennikarzy

To nie koniec afery z sędziami. Kolejne wiadomości od Cichockiego

Sąd Okręgowy w Katowicach skazał 24-letniego mężczyznę z Sosnowca na rok więzienia, w zawieszeniu na dwa lata, za grożenie w internecie pobiciem i śmiercią posłowi Platformy Obywatelskiej Cezaremu Tomczykowi. Mężczyzna ma także zapłacić tysiąc zł grzywny i przeprosić posła. Arkadiusz K przyznał się do winy i zgodził dobrowolnie poddać karze. Wyraził też skruchę.

 

Trudno jednak w tę skruchę uwierzyć po reakcji mężczyzny po opuszczeniu sali sądowej. – TVN-om i Polsatom chciałbym powiedzieć, żebyście się j… k… na ryj. Żebyście k… zdechły wszystkie” – powiedział w kierunku dziennikarzy, co zarejestrowała kamera Polsatu.

Arkadiusz K. w sierpniu 2017 r. z anonimowego konta przez komunikator internetowy na Facebooku groził śmiercią posłowi PO i jego rodzinie. Cezary Tomczyk po ogłoszeniu dzisiejszego wyroku, stwierdził, że cieszy go, że sprawa została potraktowana poważnie.

 

„Trzeba powiedzieć „hejt stop”, trzeba z tym walczyć, trzeba walczyć z agresją, bo poglądy polityczne, różnice w podglądach czy różnice w jakiejkolwiek sferze naszego życia nie mogą być przyczyną agresji, tego, żeby komuś grozić. Dzisiejszy wyrok potwierdza jedną ważną rzecz: że nikt w sieci nie jest anonimowy. Ten wyrok tak naprawdę dedykuję wszystkim tym, którzy walczą z nienawiścią w sieci, którzy walczą o to, żeby sieć była wolna od hejtu, była wolna od wzajemnej nienawiści” – powiedział Tomczyk.

bt

Źródło: polsatnews.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Rafał PZwinkaJantarZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Przyzwyczajajcie sie. To suweren jest.
On żondzi!

Zwinka
Zwinka

Ochlokracja w toku.

Jantar
Jantar

Następnym razem na groźbach wobec posłów opozycji i lżeniu dziennikarzy się nie skończy… Niestety wszystko zmierza w kierunku rozlewu krwi i to dzięki Kaczyńskiemu, który systematycznie od 4-ch lat odczłowiecza każdego przedstawiciela opozycji – ze zwykłym obywatelem popierającym opozycję włącznie.

Rafał P
Rafał P

Trzeba walczyć z agresją? No, niby tak. Nie lubię agresji w żadnej formie, ale jak podchodzić do PiSuarów nie szczerząc kłów?