Usłyszał zarzuty dotyczące popełnienia 6 przestępstw, najpoważniejsze dotyczy przywłaszczenia 130 tys.

Usłyszał zarzuty dotyczące popełnienia 6 przestępstw, najpoważniejsze dotyczy przywłaszczenia 130 tys.

Były poseł PiS Przemysław W. otrzymał prokuratorskie zarzuty. Prawicowiec podejrzewany jest o zdefraudowanie 130 tysięcy złotych.

 

Przemysław W. działał w PiS i populistycznych partiach Janusza Korwin-Mikkego. W ostatnich latach jego kariera przycichła. Teraz znowu jest o nim głośno – wszystko za sprawą prokuratury, która oskarżyła go o defraudację pieniędzy należących do konserwatywnej Fundacji Wolność i Nadzieja.

W. – zdaniem informatora „Faktu” – wyrobił nową kartę kredytową i bez żadnej kontroli wydawał pieniądze ze wspólnego konta fundacji. Polityk miał otrzymać łącznie kilka zarzutów. „Dotychczas usłyszał zarzuty dotyczące popełnienia 6 przestępstw, z czego najpoważniejsze dotyczy przywłaszczenia powierzonego mu mienia w postaci pieniędzy w łącznej kwocie ponad 130 tysięcy złotych na szkodę kierowanej przez niego fundacji” – poinformował Marcin Saduś z Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga.

 

Fundacja Wolność i Nadzieja powstała w 2014 r. Celem stowarzyszenia było pozyskiwanie pieniędzy na działalność środowisk skrajnej prawicy. Już w 2017 r. media pisały o luksusowym trybie życia Przemysława W.  Polityk miał szastać pieniędzmi w ekskluzywnych restauracjach, kupować drogie alkohole i rozjeżdżać się taksówkami (na łączną kwotę 8 tys. zł). Pieniądze fundacji miał również przeznaczyć na opłacenie wycieczki do ośrodka SPA na Helu.

Według nieoficjalnych informacji akt oskarżenia wobec Przemysława W. ma zostać przygotowany na początku 2020 r. Bohater opisanego skandalu był już sądownie karany. W 2016 r. skazano go za znieważenie policjantów i naruszenie ich nietykalności. Otrzymał wtedy wyrok pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
9 grudnia 2019 16:05

Czuł się wolny i miał nadzieję, że się nie wyda.

Chermes
Chermes
9 grudnia 2019 16:10

Prokuratura oskarżyła go o defraudację pieniędzy należących do konserwatywnej Fundacji Wolność i Nadzieja.
Jest więc Nadzieja, że straci Wolność.

Shaq
Shaq
10 grudnia 2019 07:41

Gdy słyszę o tym panu, mam jeden komunikat: wiplerdalać!